Herkese merhaba.. Bugün en sevdiğim ürünlerden biri olan kremler üzerine konuşacağız. Avene markasını duydunuz mu bilmiyorum fakat bir çok kişinin kullandığını ben özellikle Youtube da gördüm. Bakalım cilt onarıcı kremi gerçekten cildi onarıyor mu ?

Kremlere karşı ayrı bir ilgim var. Şimdiye kadar bir çok farklı yüz ve vücut nemlendiricisi deneyimlediğim ve son olarak hangisinin benim cildim için uygun olduğunu buldum. Bir kaç gün önce uzun süredir kullandığım Biotherm Aqua Source nemlendiricinin dibini gördüm. Krem yaklaşık 1 yılda bitti. Daha detaylı bilgi almak isterseniz linke tıklayabilirsiniz.

Biotherm krem beğendiğim bir ürün oldu. Fakat Avene markasına ait kremleri bir çok kişinin kullandığını ve memnun kaldığını duyduğum zaman bir farklılık yapmak istedim. Hemen hemen her yerde reklamını gördüğüm Trendyol üzerinden ürünü sipariş ettim. Tavsiye ederim.

Gelelim ürün ile ilgili görüşlerime..

Avene Krem Cicalfate Cilt Onarıcı 1

Bu arada nemlendirici kremi nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız daha önce yayınlamış olduğum Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir ? başlıklı yazıma bir göz atabilirsiniz.

Ürün 40 ml. Bi 6 ay gideceğini tahmin ediyorum. Sabah ve akşam yüz nemlendirmesi için uygun. Cilt onarıcı özelliği olduğunu vaad ediyor. Hassas ve narin ciltler için uygun olan bir krem. Eğer cildiniz hassassa özellikle duştan sonra biraz kızarıyorsa (benimki gibi) ve ya pul pul oluyorsa bu krem sizin için uygun.

Avene Krem Cicalfate Cilt Onarıcı 2

Yapısına gelecek olursam daha önceki yüz kremimle karşılaştırdığım zaman daha yoğun bir kıvamı olduğunu söyleyebilirim. Daha kalın bir yapıya sahip. İyi anlayabilmeniz için aşağıda elime yaydığım halde hala ne kadar yoğun bir şekilde görünür olduğunu kanıtlayan fotoğrafını koydum.

Avene Krem Cicalfate Cilt Onarıcı 3

Yaklaşık 10 gün boyunca kullandıktan sonra cildime verdiği his yüzümü yumuşacık yapması oldu. Yakın zamanda ürün ile alakalı herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Fiyatıda gerçekten Sephora gibi mağazalardaki markalar ile kıyasladığımızda gayet iyi. Daha önce kullandığım nemlendirici kremim Biotherm 50 mldi fakat fiyat olarak Avene’in çok üzerindeydi. Avene Cicalfate nemlendirmesi benim hoşuma gitti.

Avene Krem Cicalfate Cilt Onarıcı 4

Günlük bir kez sürmek bile yeterli oluyor. Sabah ve akşam olmak üzere iki kez de sürebilirsiniz. Ben genellikle sabah uyandıktan sonra nemlendirmeyi tercih ediyorum ve gün boyunca bana yetiyor. Özellikle makyajımı yapmadan önce mutlaka bazın da altına ilk olarak nemlendirici kremleri uyguluyorum. Göz altıma kullandığım nemlendirici krem ise Origins Ginzing. Ürün ile alakalı görüş ve deneyimlerimi linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Avene Krem Cicalfate Cilt Onarıcı 5

Son olarak markaya ait bir diğer merak ettiğim ürünü ise Thermal Spring Water yani termal suyu yüze ferahlık ve canlılık vermek için kullanılıyor. Kış aylarında değil ama bence yaz aylarında işe yaracak bir ürüne benziyor.

Avene Krem Cicalfate Cilt Onarıcı 6

Avene cicalfate cilt onarıcı krem fiyatı 62 tl fakat bir çok yerde şuanda indirimde. Bende indirimden 43 tl’ye aldım. Umarım sizin için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.