Bu rimel benim ilk çıktığı zamanlarda ilgimi çekmişti zaten. Sunumu itibariyle de sosyal medyanın her köşesinde büyük yankı uyandırmıştı bilirsiniz. Uzay konsepti ile gizemli bir şekilde sunmuşlardı. Hatta markaya ait yeni çıkan ürünün ne olduğu sır gibi saklanıyordu sosyal medyadaki tahminler de genellikle maskara şeklindeydi ve öyle de oldu. Yeni ürün işte bu Benefit Mascara Bad Gal oldu.

Tahminlerin büyük çoğunluğunun rimel şeklinde olmasının en büyük etkisi Benefit They’re Real Mascara dan dolayı olduğunu düşünüyorum. Çünkü benim şu zamana kadar kullandığım uzun süredir deneyimlediğim en güzel rimellerden biri kendisi. Kaç tane alıp bitirdim sayısını bile hatırlayamıyorum o derece sevdiğim ve kullandığım bir ürün. Seyahat boyunu da çantaya atma açısından ve birçok açıdan kullanışlı olduğu için sıkça kullandım. Benefit They’re Real Mascara deneme boyu fiyatı ise 60tl idi.

Benefit Mascara Bad Gal İncelemesi, Fiyatı ve Deneyimlerim 5

Bendeki ürün ise büyük boy olanı. Almışken büyüğünü alayım uzun süre denerim diye düşündüm sanırım. Benefit Badgal Rimel bildiğiniz gibi şu zamana kadar ürettikleri en iyi rimel olarak piyasaya sunuldu. Öncelikle bakalım kendi sitelerinde nasıl bahsetmişler. 36 saat süreni infilak etkili maskara kirpikleri ağırlaştırmadan devasa hacimler yaratmaya yardımcı olur. Yer çekimine meydan okuyan formülü, havacılık teknolojisinde kullanılan ve bilinen en hafif maddelerden olan aore – parçacıklar içeriyor.

Benefit Mascara Bad Gal İncelemesi, Fiyatı ve Deneyimlerim 6

  • Dağılmaya ve suya dayanıklı maskara
  • %90 çarpıcı ve hacim verdiği söyleniyor
  • %94 kirpiklere hızla kalkıklık verdiğini söyledi
  • %92 kirpiklere uzunluk verdiğini söyledi
  • Yoğunluk ve dayanıklık sağlayışı ile tanınan provitamin b5 içeriyor.

Benefit Mascara Bad Gal İncelemesi, Fiyatı ve Deneyimlerim 7

Fırçası gördüğünüz gibi ince. Sürülmesi itibariyle kolay ve güzel bir fırçaya sahip fakat sevmediğim bir şey olduki ben genellikle her yeni rimel de bu olayı sevmiyorum. Rimel çok yeni olduğu için fırçayı çıkarınca fırçada çok fazla ürün olması ve bu şekilde kirpiklerime sürersem haliyle topaklanmaya yapıyor  ve ben bu durumu sevmiyorum. O yüzden fazla gelen ürünü tekrar tüpün içerisine sürüyorum.

Gelelim rimelin kirpiklerimdeki uyumuna. Verdiği etkiyi size şöyle anlatabilirim. İlk sürdüğüm de “voov” demedim. Fakat kirpik kıvırıcı ile kirpiklerimi kıvırdıktan sonra hatta kirpik kıvırıcı kullanmasam bile kirpiklerimi kıvırdığını net olarak söyleyebilirim. Bunun yanında kesinlikle uzunluk da veriyor. Kirpiklerim daha uzun oluyor fakat her ne kadar fotoğraflarda çok belli olmasa bile ki bu durumda beni biraz gıcık ediyor demeden edemeyeceğim. 🙂 Çünkü rimeli sürünce acayip derecede uzatıyor ama fotoğrafta neden belli edemiyorum bunu çözücem. Sanırım eyeliner çekmeden bir de denemem lazım ki net bir şekilde görülebilsin.

Rimelin bendeki duruşunu görmek istiyorsanız dün yazmış olduğum, strobing tekniğinden bahsettiğim Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır ? adlı yazıma bakabilirsiniz. Orada kullandığım Rimel Benefit bad gal lash dır. Kirpiklere dolgunluk verdi diyemeyeceğim. Fırçasına baktığım zamanda zaten bu fırçanın uzatıp kıvıracağını düşünmüştüm acayip dolgun bir görünüm olmadı fakat tuhaftır ki cılız bir şekilde de kalmadı. İsterseniz tek kat dilerseniz 2 kat da sürebilirsiniz vaad edildiği gibi hiç bir ağırlık yapmıyor. Sevdiğim bir diğer özelliği de buydu.

Benefit Mascara Bad Gal

Benefit Mascara Bad Gal vs They’re Real karşılaştırması yaparsak; bana sorarsanız They’re Real’ın yeri başka ben kesinlikle They’re real derim. Hatta daha önce yazısını yazım. Benefit They’re Real Mascara deneyimimi tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Benefit Bad Gal Bang Artıları

  • Kirpikleri kıvırıyor
  • Kirpiklere kaç kat sürerseniz sürün ağırlık vermiyor
  • Kirpikleri görülür derecede uzatıyor
  • Temizlemesi de oldukça kolay (hindistan cevizi yağı ile çıkarıyorum)

Benefit Mascara fiyat açısında biraz pahalı olsa da çok iyi olan rimellerin fiyatları bu civarda seyrediyor zaten. Tabii uygun fiyatlı iyi rimellerde var Maybelline ve Loreal markasında olduğu gibi. Bir şans verip denemek istiyorsanız en azından deneme boyunu almanızı tavsiye ederim.

Benefit Mascara Bad Gal İncelemesi, Fiyatı ve Deneyimlerim 8

Hoola benefit markasına ait bir diğer sevdiğim ve önerebileceğim ürünlerden biri. Eğer satın alıp almamak arasında kararsızsanız dilerseniz Benefit Bad Gal Mascara Mini yani seyahat boyunu alarak ürünü deneyebilirsiniz. Benefit Türkiye de birçok şehirde bulunmayan bir marka. İstanbulda ağırlıklı olarak tüm Sephora mağazalarında markayı bulabilir ve ürünlerini yakından inceleyebilirsiniz. Benefit Mascara Bad Gal fiyatı 145tl. Seyahat boyunun fiyatı ise 60 tl olması lazım. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydası dokunur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler herkese..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.