Blistex Sensitive Hassas Dudaklar İçin Nemlendirici

Blistex sensitive kullananlardan biri olarak deneyimlerimi sizlerle blogumda paylaşmaya karar verdim. Blistex Sensitive Hassas Dudak Nemlendiricisi şu ana kadar bir çok nemlendirici denemiş ve en son sonunda en iyisini bulmuş biri olarak bu nemlendiricinin tüm özelliklerini bu yazımda öğrenebileceksiniz.

Sadece ellerimiz ve ya yüzümüzün değil dudaklarımızın da nemlendirilmeye ihtiyacı var diye düşünüyorum. Özellikle kış aylarında çatlayıp kurumaması kabuk kabuk görünüm almaması için düzenli nemlendirmek ayrıca peeling de yapmak gerekebiliyor. Daha önce dudak peelingi nasıl yapılır başlıklı bir yazı paylaşmıştım. Dilerseniz bakabilirsiniz.

Dudaklarımı her daim nemlendirmeyi seven biriyimdir. Özellikle kış aylarında soğuk hava nedeniyle dudaklar çok fazla çatlayıp kuruyabiliyor. Böyle kalması da beni rahatsız ettiği için ki uzun süre nemlendirmezsem ve kurursa ince ince çatlayıp kanayabiliyor bile.

Blistex Sensitive Deneyimim

Yaz kış her mevsim kullandığım bir ürün desem yalan söylemiş olmam. Bilirsiniz özellikle mat rujlar ve soğuk hava dudakları çatlatıp kurutabiliyor.

Mat rujlarımı kullanmadan önce mutlaka nemlendirici sürüyorum. Bu nemlendirici de kendisini keşfettiğimden beri hep blistex sensitive nemlendirici oldu.

Daha önce yazısını yazmış olduğum Mac Ruby Woo Ruj kullanmadan önce mutlaka nemlendirici sürüyorum. Aksi takdirde mat bitişli olan bu rujun dudaklarımı daha bir kurutmasına neden oluyor. Ama nemlendirdikten sonra böyle bir sorun kalmıyor en mat ruju sürsem bile dudaklarım kuru çatlak ve ruj üzerinde çatlak çatlak durmuyor. En sevdiğim artılarından biri.

Ürün ile alakalı en sevdiğim şeylerden biri de çok çabuk bitmemesi oldu. Alalı yaklaşık 2 sene olacak hala aynı ürünü kullanıyorum. 16 tllik fiyatının verdiği dezavantajlığı buradan kapatıyor diyebiliriz sanki.

Kalıcılığı

Bir de ben genellikle gece uyumadan önce nemlendiricilerimi sürerim. Yüz nemlendiricimi sürdükten sonra bazen dudaklarımı da nemlendirmeden uyumuyorum sanırım alışkanlık oldu. Ürünü sürüp uyuduktan sabah uyandıktan sonra dudaklarım hala nemli bir şekilde uyanıyorum. Yani etkisi o kadar saat bile gitmemiş oluyor ki bu demek oluyorki uzun süre kalıcı bir nemlendirici.

Renksiz nemlendirici olması da rujlar ile kullanabilmenin en avantajlı yönlerinden biri. Nemlendirici alırken bu ürün gibi bence renksiz olanını tercih edin.

Blistex Sensitive Hassas Dudak Nemlendiricisi Artıları

  • Dudaklarımı istediğim gibi nemlendirmesi
  • Uzun süre nemlilik vermesi (en ufak bir abartı yoktur)
  • Çok kullanışlı ambalaja sahip olması
  • Mat rujları kullanmadan önce sürünce mat rujun verdiği dudakları kurutma sorununu ortadan kaldırıyor.

Blistex Sensitive Hassas Dudak Nemlendiricisi Eksileri

  • Eksi bir yönünü ürün verimi olarak göremiyorum fakat diğer dudak nemlendiricisine kıyasla Blistex Sensitive fiyatı biraz daha yüksek kaçabilir.

Blistex sensitive hassas dudak nemlendirici fiyatı 16 tl. İndirimdeyken 12-13 tl ye de bulabilirsiniz. Blistex Watsons ve Gratis gibi kozmetik marketlerinde bulabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.