Cadılar Bayramı Kostümleri

Herkese merhaba.. Cadılar Bayramı yaklaştı. Son bir gün kaldı. Her yıl 31 Ekimde kutlanan bu bayram bilinen en tuhaf ama bir o kadar da eğlenceli bayram olsa gerek. Bugünkü yazımda sizlerle Cadılar Bayramı Kostümleri fikirleri vermeye çalışacağım. Vakit kaybetmeden hemen başlayalım..

Aslında bu bayram hasat mevsiminin bitişinin kutlandığı bir Kelt kültürü olan Samhain festivaline dayanmaktadır. Papalık tarafından All Hallow’s Eve yani Azizler günün arifesi diye dönüşüme uğratılan bu bayram zaman içerisinde Cadılar Bayramı yani Halloween ismini almıştır. 31 Ekim’in benim için bir başka önemi ise bugünün doğum günüm olması.

Lara Croft Tomb Raider kostümüde iyi bir fikir olabilir. Bunun için fotoğraftaki gibi uzun ve ya kısa çizme, şort ve tişört olması yeterli. Tabi savaşçı aksesuarları ve silahınızda olması gerekiyor.

Barbie bebek olmak ister miydiniz ? Cadılar bayramında kolayca bulabileceğiniz bir kostüm bence. Hailey Baldwin en son bu bayramda Barbie bebek olmuştu. Arkadaşı ise astronot kıyafeti ile görüyoruz. Ben iki fikride aşırı beğendim. Astronot kostümü çok havalı görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Kedi kadın olma fikri bir çok kadın için Cadılar bayramında giyebilecekleri ilk 10 kostümden biri olsa gerek. Bu kostümde baştan aşağı deri olmak şart. Deri ayakkabılar, deri bir tayt ve ya pantolon, deri büstiyer, eldivenler ve tabiki kedi kadının olmazsa olmaz makyajı ile uyum sağlayan kostümünün bir parçası olan göz aksesuarı.

Erkek arkadaşınız Mario sizde onun kurtardığı prenses olabilirsiniz. Bu fikir hem eğlenceli hemde unutulmaz anılar bırakacak bence.

Kızılderili kostümüde fena bir fikir değil.

Pamuk prenses kostümü giymeyi tercih eden bir çok kişi var. Yedi cüceleri nasıl bulursunuz bilemiyorum fakat cadılar bayramında pamuk prenses olmak eğlencenli bir fikir. Bunların haricinde örümcek adam kostümü ve ya prenses masallarında yer alan cadıların cadı kostümünü tercih edebilirsiniz.

Özellikle filmlerin baş kahramanlarıda cadılar bayramında sıkça tercih edilen kostümler arasında yer alıyor. Bunlardan bazıları; Joker ve Harley Quinn, Chuckiy, Katerina Petrova ve Julia Roberts’ın canlandırdığı Pretty Woman filmindeki Vivian Ward.

Cadılar Bayramı Makyajı

Çift olarakta Cadılar Bayramına katılabilirsiniz. Sevgiliniz ve ya en yakın arkadaş ile birlikte eğlenceli olabilir. Aşağıdaki iki fotoğraf Cadılar Bayramı Makyajı içinde ilham kaynağı olabilecek nitelikte. İskeletor makyajı, kedi kadın makyajı, palyaço makyajı ve ya psikopat makyajı gibi makyajları yapmak aslında sanıldığı kadar da zor değil. Tekniklerini bilir ve malzemelerini de elinizde bulundurursanız evde kendiniz bile kolayca yapabilirsiniz.

Kostüm giymeyi sevmeyen ve ya tercih etmeyenler için siyah basic kıyafetler tercih edip yalnızca cadılar bayramı makyajı yapmayı seçebilirler.

Sevgiliniz iskeletor sizde vampir kadın olabilirsiniz. Vampir olmak için yukarıdaki gibi uzun koyu renkte bir kıyafete ihtiyacınız var. Arkadaşınız kostüm giymeyi sevmiyorsa baştan aşağı siyah giyinerek yalnızca yüzüne cadılar bayramı makyajı yapabilir.

Cadılar Bayramı Kostümleri arasında yer alan kız ve ya erkek arkadaşınız ile birlikte giyebileceğiniz bir kostümde mahkum kıyafeti. Hem bu tarz kostümü bulmak çok daha kolay olacaktır, hemde arkadaşınız ile birlikte aynı kostümü giyebilirsiniz.

Umarım yazı hoşunuza gitmiştir. Cadılar Bayramı kostümleri ile alakalı bir takım fikirler ve ilham verebildiysem çok sevinirim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Moda ile alakalı başka tüyolar almak isterseniz Elsa Hosk Sokak Stili ve daha fazla stil önerileri için moda kısmında bulunan içeriklerimi inceleyebilirsiniz. . Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.