Herkese merhaba.. Cadılar Bayramı yaklaştı. Son bir gün kaldı. Her yıl 31 Ekimde kutlanan bu bayram bilinen en tuhaf ama bir o kadar da eğlenceli bayram olsa gerek. Bugünkü yazımda sizlerle Cadılar Bayramı Kostümleri fikirleri vermeye çalışacağım. Vakit kaybetmeden hemen başlayalım..

Aslında bu bayram hasat mevsiminin bitişinin kutlandığı bir Kelt kültürü olan Samhain festivaline dayanmaktadır. Papalık tarafından All Hallow’s Eve yani Azizler günün arifesi diye dönüşüme uğratılan bu bayram zaman içerisinde Cadılar Bayramı yani Halloween ismini almıştır. 31 Ekim’in benim için bir başka önemi ise bugünün doğum günüm olması.

Cadılar Bayramı Kostümleri 11

Lara Croft Tomb Raider kostümüde iyi bir fikir olabilir. Bunun için fotoğraftaki gibi uzun ve ya kısa çizme, şort ve tişört olması yeterli. Tabi savaşçı aksesuarları ve silahınızda olması gerekiyor.

Cadılar Bayramı Kostümleri 12

Barbie bebek olmak ister miydiniz ? Cadılar bayramında kolayca bulabileceğiniz bir kostüm bence. Hailey Baldwin en son bu bayramda Barbie bebek olmuştu. Arkadaşı ise astronot kıyafeti ile görüyoruz. Ben iki fikride aşırı beğendim. Astronot kostümü çok havalı görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Cadılar Bayramı Kostümleri 13

Kedi kadın olma fikri bir çok kadın için Cadılar bayramında giyebilecekleri ilk 10 kostümden biri olsa gerek. Bu kostümde baştan aşağı deri olmak şart. Deri ayakkabılar, deri bir tayt ve ya pantolon, deri büstiyer, eldivenler ve tabiki kedi kadının olmazsa olmaz makyajı ile uyum sağlayan kostümünün bir parçası olan göz aksesuarı.

Cadılar Bayramı Kostümleri 14

Erkek arkadaşınız Mario sizde onun kurtardığı prenses olabilirsiniz. Bu fikir hem eğlenceli hemde unutulmaz anılar bırakacak bence.

Cadılar Bayramı Kostümleri 15

Kızılderili kostümüde fena bir fikir değil.

Cadılar Bayramı Kostümleri 16

Pamuk prenses kostümü giymeyi tercih eden bir çok kişi var. Yedi cüceleri nasıl bulursunuz bilemiyorum fakat cadılar bayramında pamuk prenses olmak eğlencenli bir fikir. Bunların haricinde örümcek adam kostümü ve ya prenses masallarında yer alan cadıların cadı kostümünü tercih edebilirsiniz.

Özellikle filmlerin baş kahramanlarıda cadılar bayramında sıkça tercih edilen kostümler arasında yer alıyor. Bunlardan bazıları; Joker ve Harley Quinn, Chuckiy, Katerina Petrova ve Julia Roberts’ın canlandırdığı Pretty Woman filmindeki Vivian Ward.

Cadılar Bayramı Kostümleri 17

Cadılar Bayramı Makyajı

Çift olarakta Cadılar Bayramına katılabilirsiniz. Sevgiliniz ve ya en yakın arkadaş ile birlikte eğlenceli olabilir. Aşağıdaki iki fotoğraf Cadılar Bayramı Makyajı içinde ilham kaynağı olabilecek nitelikte. İskeletor makyajı, kedi kadın makyajı, palyaço makyajı ve ya psikopat makyajı gibi makyajları yapmak aslında sanıldığı kadar da zor değil. Tekniklerini bilir ve malzemelerini de elinizde bulundurursanız evde kendiniz bile kolayca yapabilirsiniz.

Cadılar Bayramı Kostümleri 18

Kostüm giymeyi sevmeyen ve ya tercih etmeyenler için siyah basic kıyafetler tercih edip yalnızca cadılar bayramı makyajı yapmayı seçebilirler.

Cadılar Bayramı Kostümleri 19

Sevgiliniz iskeletor sizde vampir kadın olabilirsiniz. Vampir olmak için yukarıdaki gibi uzun koyu renkte bir kıyafete ihtiyacınız var. Arkadaşınız kostüm giymeyi sevmiyorsa baştan aşağı siyah giyinerek yalnızca yüzüne cadılar bayramı makyajı yapabilir.

Cadılar Bayramı Kostümleri 20

Cadılar Bayramı Kostümleri arasında yer alan kız ve ya erkek arkadaşınız ile birlikte giyebileceğiniz bir kostümde mahkum kıyafeti. Hem bu tarz kostümü bulmak çok daha kolay olacaktır, hemde arkadaşınız ile birlikte aynı kostümü giyebilirsiniz.

Umarım yazı hoşunuza gitmiştir. Cadılar Bayramı kostümleri ile alakalı bir takım fikirler ve ilham verebildiysem çok sevinirim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Moda ile alakalı başka tüyolar almak isterseniz Elsa Hosk Sokak Stili ve daha fazla stil önerileri için moda kısmında bulunan içeriklerimi inceleyebilirsiniz. . Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.