Sevdiğim markalardan biri olan Clinique özellikle cilt bakım ürünleri ile ilgilimi çekerek şimdiye dek kullandığım kozmetik markası oldu. Bu yüzden Clinique peeling blogumda yer vermek istediğim bir ürün oldu. Bugünkü yazım Clinique peeling ile ilgili olacak. Artıları ve eksilerini hep birlikte gözlemlediklerimi öğreneceğiz.

Kendi sitelerinde şu şekilde tarif etmişler; hava kirliliği ve çevrenin diğer zarar verici faktörleri cildi irrite ederek, maksimum sağlıkta davranmasını engeller. Ciltte oluşan bu tepkime, erken yaşlanma ve renk tonu eşitsizliği/lekelenme ile sonuçlanabilir. City block serisi kirden arındırıcı formülü ile küçük taneciklerden ve toksinlerden arındırır. Gözeneklere derinlemesi detoks yapan temizleme jeli, günlük kullanım için uygundur. Doğal kömür formülü kirden arındırır, gözeneklerin yağ ve toksinlerle dolmasını engeller.

Clinique Peeling - Kil Maskesi Nasıl Uygulanır ? 6

Gelelim benim deneyimlerime ve yorumlarıma..

Clinique benim kozmetik ürünlerine nazaran daha önce yazdığım nemlendiricisi ve yüz temizleme ürünü gibi cilt bakım ürünlerini tercih ettiğim bir marka. Bu arayış ile clinique maske alıp denemeye karar verdim.

Clinique Peeling - Kil Maskesi Nasıl Uygulanır ? 7

Yaklaşık 1 aydır clinique kil maskesi kullananlardan biri olarak yorumlarımlarımı sizlere açık bir şekilde paylaşacağım. Öncelikle ürünün kutusu fotoğraflarda da gördüğünüz gibi yeşil, ambalajı ise mavi renkte. İsmi tam olarak Clinique city block purifying charcoal clay mask scrub olarak geçiyor. Yani hem peeling hem de kil maskesi. Bu ürünü isterseniz t bölgenize yani siyah noktaların en yoğun olduğunu düşündüğünüz (genellikle burun, çene bölgesinde) kısımlara uygulayabilirsiniz.

Ya da aynı zamanda kil maskesi olarak geçen bu ürünü tüm yüzünüze uygulayıp bir maske şeklinde birkaç dakika bekleyip uygulayabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış. İki türlü de kullanabileceğiniz bir ürün.

Clinique Peeling - Kil Maskesi Nasıl Uygulanır ? 8

Ben genellikle siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere sadece burnuma uyguluyor ve yaklaşık 5 dakika bekletip yıkamayı tercih ediyorum. Şu 1 ay içerisinde hep bu şekilde uyguladım. Böylelikle clinique peeling kullananlar arasına bende katılmış oldum.

Clinique kil maskesi yorumlarıma devam edecek olursam bu ürünü ne aşırı sevdiğimi ne de sevmediğimi söyleyebilirim. Şuanlık ortadayım diyebilirim. Aslında sevdim fakat ilerleyen zamanlardaki durumuna bakarak daha iyi gelecek mi? bunu gözlemleyerek daha çok sevebilirim belki de..

Clinique peeling

Clinique Peeling Nasıl Kullanılır ?

En çok merak edilenlerden biri de sanırım Clinique peeling kullanımı ile alakalı. Kısaca sizlere nasıl kullandığımdan bahsedeyim.

Ürünü açıp elime çok az miktarda alıyorum ve yukarıda da belirttiğim gibi siyah noktaların olduğu burun bölgeme yayıyorum. Bazen çene kısmına da uyguluyorum. Ürünü yaydıktan bir – iki dakika sonra rengi giderek koyulaşmaya ve kıvamıda kurumaya, katılaşmaya başlıyor. Ben yaklaşık 5 dakika bekletiyorum. O sırada gözeneklerin açıldığını görebiliyorum. Maskeyi sürdükten 5 dakika sonra kendisini belli ediyor.

Daha sonra ılık su ile maskeyi ovalayarak cildimden çıkartıyorum. Ve gözeneklerim açıldığı için ardından soğuk su ile yüzümü ve maske uyguladığım bölgeleri yıkıyorum.

Görüyorum ki uyguladığım bölge yumuşacık olmuş aynı zamanda kendiliğinden temiz bir parlamaya sahip oluyor. Benim bu ürün ile alakalı en sevdiğim iki özellik bunlar oldu diyebilirim. Bebek gibi yumuşacık bir ve parlayan bir cilt sunuyor. Cildimi temizlediğini görebiliyorum.

Clinique Peeling - Kil Maskesi Nasıl Uygulanır ? 9

Fakat Clinique peeling den beklentimiz bir de siyah noktaları engellemesi.. Onu da yaptığını düşünüyorum. Kullandığım zaman diliminden bu yana yeni siyah noktaların çıkmasını engellediğini düşünüyorum. Fakat var olanları henüz tamamen yok etmiş değil çünkü ben hala küçük de olsa görebiliyorum.

Özellikle burun bölgemde bulunan küçük siyah noktalar için ayrıca bir bilene, uzman kişiye danışmam gerek belkide.

Clinique Peeling - Kil Maskesi Nasıl Uygulanır ? 10

Clinique Peeling Artıları

  • Cildimi, uyguladığım bölgeyi bebek gibi yumuşacık yapması.
  • En sevdiğim özelliklerinden biri olan parlatması (gerçekten uyguladığım bölgeyi parlatıyor)
  • Siyah nokta oluşumunu engellediğini düşünüyorum.

Clinique Peeling Eksileri

  • Kil maskesinin en büyük eksisinin sizinde anlayabileceğiniz gibi fiyatı olduğunu düşünüyorum. Fakat aslında gramajına bakınca uzun süre giden bir maske olacağını düşünürsek iyi sayanlarımız da olacaktır. Ama bence herşeye karşı yüksek fiyatlı bir ürün.

Clinique Peeling Fiyatı 149 tl. Tüm Sephora mağazalarından ve ya Clinique kendi mağazalarından, Boynerlerden ve şuradan satın alabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

Clinique instagram sayfasında bulunan fotoğrafları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.