Coachella Festivali Ne Zaman, Nerede, Nasıl Gidilir ?

Coachella Festivali 2018 de başlangıç tarihi 13 Nisan Cuma bitiş tarihi ise 22 Nisan Pazar günü. Coachella Amerikanın Kaliforniya eyaletinde her sene gerçekleştirilen bir müzik festivalidir. İlk olarak 2000 yılından itibaren festival başlamıştır. Bu yıl 18.si düzenlenmekte. Benim en ilgimi çeken festivallerden biri olmasının sebeplerine gelecek olursam kesinlikle bir kere giyim tarzları dolayısıyla oldukça hoşuma gitmesi. Çimenlik ve açık alanda yapıldığından dolayı gayre rahat salaş ama bir o kadarda takılan aksesuarla ile şıklığa kavuşulabilecek bir tarza sahip oluyorsunuz.

Coachella festivalini sevmemin bir diğer sebebi de festivale giden kızların kıyafetlerinin yanı sıra buna ve festivale uygun makyajlar yapıyor olmaları. Makyaj ilgimi çeken bir diğer konu olduğundan dolayı çok sevmeme ve hatta benimde festivale gitmesem bile denememe sebep oldu. Festival makyajı yaparak evin içinde dolanmışlığım var yani. İnsan bu ruhu bile yaşamak istiyor. Coachella Festivali Makyajı yapıp ayrı bir yazımda bunun hakkında da örnek vereceğim.

Bu festival benim başta müzik zevkime uyduğu ve güzel müzikler dinlemek adına gitmeyi seveceğim ve kıyafet, makyaj ve ortamını da çok sevdiğimden dolayı gitmeyi çok istediğim ve planladığım festivallerden biri kesinlikle.

Kıyafet olarak genellikle  “hippie” tarzı baz alınıyor diyebiliriz. Genellikle püsküller, danteller, kot şortlar ve altına bilek botları tercih ediliyor. Yaz aylarında yapıldığı için de ortam sıcak fakat akşamları serin oluyor. Serin olduğundan dolayı da akşam için üstünüze bir hırka ve ya kot ceket gibi bir şey tercih edebilirsiniz.

Botlar ve ya sandaletleri de tercih edebilirsiniz. Saç aksesuarı da sıklıkla kullanılıyor. Saçlara bant gibi geçen toplayarak ve ya salık olarak bırakabilirsiniz. Tek bir düğüm atmak yeterli. Güneş gözlüğü almayı sakın unutmayın. Ayrıca festivalde saç aksesuarı ve makyaj ayrıntılarının yanı sıra takılarda ön planda. Fakat fazla abartmamak gerek. Kolyeniz varsa bileklik bilekliğiniz varsa kolye tercih etmeyin bence. Bir tanesini seçmek yeterli olacaktır. Yakası açık bir üst tercih edilecekse kolye takılabilir. Fakat Jasmine gibi (soldan üçüncü) yakası kapalı bir üst giyiyorsanız takı olarak küpe tercih edebilirsiniz.

Uzun tiril tiril elbiselerde bir diğer tercih edilen outfitler arasında yer alıyor. Yazın en iyi en rahat ve hemde şık görünebileceğiniz kıyafetlerden biridir maxi elbiseler. Maxi elbiseler ile ilgili daha önce Olivia Culpo Sokak Stili isimli yazımda bahsetmiştim. Hatta kendi örneğimi de vermiştim. Neler ile kombin edebilirsiniz ve fikir görmek istiyorsanız yazıyı inceleyebilirsiniz.

Coachella Festivali Nerede Yapılıyor ?

Peki Coachella Festivali nerede yapılıyor? Her zaman aynı bölge de mi derseniz; evet öyle oluyor. Oldukça başarılı ve eğlenceli festivallerden biri bana göre. Amerikada Kaliforniya eyaletinde Colorado Çölünde İndio da yapılıyor. Yerin güzelliğini google da aratıp çıkan görsellere baktığınız zaman direkt olarak anlıyor ve oraya ışınlanmak istiyorsunuz. Ben şahsen öyle istiyorum…

Coachella Festivali Ne Zaman ?

Coachella Festivali 2017 yılında 14 Nisan 2017 – 23 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılmıştı. Bu sene ise başlangıç tarihi 13 Nisan Cuma bitiş tarihi ise 22 Nisan Pazar günü olarak belirlenmiş. 2005 senesinde festivale katılan şarkıcılar arasında Coldplay de varmış. 2006 yılında ise sevdiğim gruplardan biri olan Daft Punk katılmış. 2015 yılında rapçi Drake festival severleri enerjisi ile coşturmuş. Düşünsenize orda olmak bu havayı solumak ne kadar iyi olurdu..

Festival ile alakalı öğrendiğim bilgilerden biri de festivalde yeme içme alternatiflerinin kısıtlı olduğu oldu.

Festival ile alakalı birkaç makyaj önerisi aşağıdaki fotoğraflarda yer alıyor.

Simler genellikle kaş üstüne, göz kenarlarına ve ya gözlerin altına sürülerek bir takım şekiller verilebiliyor. Makyajı ile alakalı detaylı bir yazı ayrı olarak yazmayı düşünüyorum. Bu yüzden biraz üstten geçeceğim çok ayrıntılı bahsetmeyeceğim.

Edit: Coachella Makyajı blogda!. Linke tıklayabilirsiniz.

Coachella Festivali

Normal günlük makyajınızı yaparak kaşların üstüne bu tarz şekiller verebilirsiniz. Bunu her tonda yapmak mümkün. İsterseniz simli ve ya sade de tercih edebilirsiniz. Bence çok hoş.

Coachella Festivaline Nasıl Gidilir ?

Festivale gidemeyenler üzülmesin çünkü resmi Youtube sayfasından her iki haftayı da canlı olarak veriyorlar. Youtube dan izleyebilirsiniz.

Coachella Festivali bilet fiyatları VIP ve normal olmak üzere değişiklik gösteriyor. Coachella Festivali fiyat 2 bin tl den başlayarak daha yüksek fiyatlara da çıkabiliyor.

Coachella Festivali bilet ile ilgili bilgileri ve biletleri Stubhub sitesinden bakabilir ve satın alabilirsiniz. Linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Coachella’nın resmi mobil uygulamasıda bulunuyor. Uygulamayı telefonunuza indirerek haberler, program bilgileri, yeme içme gibi daha birçok alternatifleri uygulamada bulabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.