Herkese merhaba.. Bugün sizlere zinde kalmak, diyet yapmak ve zayıflamak isteyenlerin işine yarayabilecek olan bir tarif vereceğim. Bir haftada 4-5 kilo verdirdiği iddaa edilen bir diyetten yani meşhur Dukan birası diyetinden bahsedeceğim. Adının bira olduğuna bakmayın içerisinde alkol ve benzeri herhangi hiçbir şey içermiyor. Yalnızca görüntüsünden dolayı birayı andırdığı için adının dukan birası olduğunu açıklığa kavuşturmak isterim.

Dukan birası ile zayıflayanlar oldukça fazla olduğunu duydum. Yakın çevremde de çok sık tercih edilen bir diyet türü aslında. Anneler, geç kızlar herkesin ilgisini çeken aynı zamanda fazla vakit almayan kolay tarifi ile de sıkça tercih edilen bir diyet. Detoks suyundan biraz daha farklı. Eğer detoks suyu ile alakalı bilgiler edinmek istiyorsanız da daha önce yazdığım Detoks Suyu Hazırlanışı yazımı inceleyebilirsiniz.

Maden suyu vücudumuzun mineral ve vitamin dengesini dengeler. Yeşil çay ise metabolizmayı hızlandırır.

Dukan Birası Zararları

Hamileler bu karışımı yapmasını tavsiye edilmez. Emziren anneler için de en fazla gnde bi kere yeşil çay tavsiye edilir. Emzirme döneminde ise maden suyu içmede bir sıkıntı yaşanmaz, içilebilir. Maden suyu ve yeşil çayı tansiyon yükseltebilir. Tansiyonu yüksek olan kişilerin bu karışımı yapmasını tavsiye etmiyorum. Bu konuya dikkat etmelisiniz.

Dukan Birası Tarifi

Dukan birası nasıl yapılır? Şimdi size tarifinden bahsedeceğim. Gereken malzemeleri saymak ile başlayalım.

Dukan Birası Nasıl Yapılır ? Zayıflatır Mı ? Tarifi 3

Dukan Birası Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • İki yemek kaşığı yeşil çay
  • 1 küçük şişe maden suyu (sade olması daha iyi olur)
  • Bir limon ve ya yarım limon

Şunu söylemek istiyorumki bu tarifin yapılışı çok kolay. Bana kuzenim anlattığı zaman çok karışık gelmişti fakat denedikten sonra basitliğini hemen anlayabiliyorsunuz. Özellikle anneyseniz ve ya üniversiteye gidiyorsanız çok fazla zamanınızdan çalmadan yapabileceğiniz bir tarif olduğunu belirtmek istiyorum. Malzemelerde saymış olduğum iki yemek kaşığı yeşil çayı yaklaşık 750 ml suya atıp bunu demliyoruz. Demlendikten sonra yeşil çayı süzün. İçerisine de 1 şişe maden suyu dökün. Daha doğal olduğundan dolayı maden suyu kullanmanızı öneriyorum. Fakat tansiyon probleminiz varsa maden suyu çok fazla tüketmeyin. Önceden hazırladığınız yarım limonu kesip suyunu çıkartın ve limonu da maden suyu ekleyerek hepsini güzelce karıştırın. Yapılışı aslında bu kadar basit. Şimdi bunu nasıl tüketeceğinize ve günde kaç bardak içerseniz yararlı olur bu konulara gelelim.

Dukan Birası Nasıl Yapılır ? Zayıflatır Mı ? Tarifi 4

Yapmış olduğumuz bu karışımı gün boyunca içebilirsiniz. Eğer karışımı 15 gün uygulayacaksanız sonrasında mutlaka en az 5 gün ara vermelisiniz. En az 5 gün ara verdikten sonra 10 ve ya 15 gün tekrar bu karışımı yapıp uygulayabilirsiniz. Kalori kaybetmek ve kilo vermek isteyenlerin başta tercih ettikleri

Dukan Birası Zayıflatır Mı ?

Dukan birası yorumlarına gelecek olursam en çok sorulan ve merak edilenlerden biri haliyle benim de öyleydi; Dukan birası ile zayıflama mümkün mü? Tamamen güvendiğim birisi tarafından yapılıp en az 1 ay denendiği için kesin ve net söyleyebiliyorum ki hem güvenilir hem de gerçekten kilo vermeye yardımcı olan bir diyet türü. Güvenmediğim bir şeyi asla tavsiye etmem. Dukan birası kullananlardan duyduğum ve bildiğim kadarıyla Dukan birası ile kilo verenler etrafımda da mevcut. Ben şahsen denemedim çünkü kilo vermek istemedim şu zamana kadar yalnızca bölgesel zayıflama ve yağ eritmeyi düşündüm. Gerçekten zayıflattığını bildiğimden dolayı bunları paylaşıyorum.

Fakat şunu da söylemek isterim ki benim doktor ve ya diyetisyen bilgim bulunmamaktadır. O yüzden bir diyetisyene gidiyorsanız onun sizin için uygun gördüğü programa uymanızı tavsiye ederim. Ayrıca zayıflama kişiden kişiye göre değiştiğinden dolayı herkesin bünyesi ve metabolizmayı aynı değil uyguladığınız karışım birisine daha çabuk tesir eder ve o kişiyi zayıflatırken başka bir kişide hiç etki de göstermeyebilir. Bunlar çok doğal sonuçlardır.

 

Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. İşinize yarayacak bir içerik olmasını diliyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler…

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.