Duo Kirpik Yapıştırıcı Nedir ? Takma Kirpik Nasıl Takılır ?

Herkese merhaba… Biz kadınlar uzun, dolgun ve kirpikleri çok severiz. Hepimiz uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak isteriz. Kimimiz buna doğuştan sahipken bazılarımız o kadar şanslı değil ne yazıkki.. Fakat bunu makyaj ve ya takma kirpik gibi bazı yöntemler ile çözmek mümkün. Bugünkü yazımda da Duo Kirpik Yapıştırıcı ve Takma Kirpik Nasıl Kullanılır ?bundan konuşalım..

Uzun ve dolgun kirpikler çoğu kadının hayalidir. Kirpikleri uzatmanın formüllerinden biri rimellerdir. Rimeller çeşitlerine göre kirpiklerimizi, uzatır, kıvırır, dolgun gösterir ve ya takma kirpik efekti verir.

Takma kirpik efekti demişken bir de tekli ve ya bir kaç parça şeklinde olan takma kirpikler vardır. Birçok markaya ait takma kirpik bulabilirisiniz. Watsons, Gratis gibi kozmetik marketlerinin yanı sıra Mac gibi markalarında kendi takma kirpikleri var. Özellikle Mac de bulunan dolgun efekt veren tekli takma kirpikler gerçekten aynı etkiyi veriyor. Hatta bazıları ipek kirpik gibi bile duruyor. Mac mağazalarında bulunan takma kirpiklerin fiyatları genellikle 69 tl.

Takma kirpikleri paketin içerisinde bulunan kendi yapıştırıcısı ile yapıştırarak takabiliyorsunuz. Ayrıca bazı mıknatıslı kirpiklerde var. Fakat ben onları kullanışlı ve doğal bulmuyorum. En iyi sonucu yapıştırabildiğiniz takma kirpikler veriyor. Kirpiği dediğim gibi ya içerisinde olan kirpik yapıştırıcısı ile ya da Duo Kirpik Yapıştırıcı ile yapıştırabildiğiniz. Bu marka kirpik yağıştırmada gayet başarılı. Yeni başlayanlar bile kolaylıkla kirpik takabilir.

Takma kirpiğin içerisinden çıkan bazı yapıştırıcılar hiç kullanışlı olmuyor. Genellikle donmuş, kurumuş ve yapıştırıcı etkisi az olan yapıştırıcılar oluyorlar. Fakat Duo Kirpik Yapıştırıcı daha iyi bir sonuç veriyor. Hem transparan hem de siyah kuruyan rengi var.

Siyah olanı kullanmak biraz daha zor oluyor. O yüzden tavsiyem transparan olan yapıştırıcıyı kullanmanızdan yana. Kirpiklere zarar vermemesi de oldukça önemli. Kirpiklerimizi her zaman korumalı ve bakımları yapmalıyız. Kirpikler Nasıl Gürleşir, Uzar ve Kirpiklerimi Nasıl Kıvırıyorum ? başlıklı yazımda kirpikler ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır ?

Takma kirpik takmak zordur. Fakat doğru kirpik yapıştırıcısı ile kirpikleri yapıştırmak çok daha kolay oluyor. Kirpik yapıştırıcısından az miktarda düz kısmına sürün. Yalnız çok az miktarda sürmeye çalışın aksi taktirde çok sürerseniz yapıştırıcı kirpik dibinde birikerek kötü bir görüntü oluşturuyor. Az miktarda sürdükten sonra kirpiği sallayarak ve ya üfleyerek yapıştırıcının kurumasını bekleyin. Eliniz ve ya bir cımbız yardımı ile kirpiği tutarak, kirpiğin tam kirpik dibinizden yapıştırmaya başlayın. Tek seferde olmayabilir. Deneyerek mutlaka öğreneceksiniz. Ben de ilk denediğim zaman yapıştıramamıştım. Bir süre sonra çıkmaya ve atmaya başlamıştı. Fakat kullandığım yapıştırıcılarda yanlıştı. El alıştıkça doğru taktik uygulanınca hiç bir sorun yaşamıyorsunuz. Duo yapıştırıcı da kesinlikle bu konuda en iyi yapıştırıcı. Siz çıkartana kadar kirpiğiniz çıkmıyor ve ya yanlardan atma durumu olmuyor.

Mac Kozmetikte de Duo adhesive yapıştırıcıyı bulabilirsiniz. 14 gramlık boyun fiyatı 55 tl. Kısacası kaliteli bir kirpik yapıştırıcı arıyorsanız mutlaka edinmenizi tavsiye ederim.

Duo kirpik yapıştırıcı fiyatı  20 – 30 tl gibi değişiyor. N11 ve ya hepsi burada gibi internet sitelerinden bulup sipariş verebilirsiniz. Bu markanın haricinde Gratis kozmetik marketlerinde satılan Kiss markasının kirpikleri bulunuyor. Onlarada bakabilirsiniz.  Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.