Mac rujların ününü bilmeyen yoktur. En sevdiğim kozmetik markalarından biri olan Mac dünyada da en sevilen kozmetik markalarından biri. Ve hala en tercih edilenlerden biri olmaya devam ediyor. Özellikle rujları da oldukça ilgi görüyor ve bu yazıda mac rujlarım ile karşı karşıyayız. Uzun zamandır mac ruj kullananlardan biri olarak bu yazım da da mac rujların içerisinden En İyi 5 Mac Ruj sizler için seçtim.. Beraber inceleyelim.

En İyi 5 Mac Ruj

Mac rujların hemen hemen hepsi çok güzeller fakat burada en aza indirerek En İyi 5 Mac Ruj inceleyeceğiz.

En İyi 5 Mac Ruj

Mac ANGEL

Pembe alt tonlu nude olarak tanımlayabilirim. Mac angel frost bitişli bir ruj. Yani mat bitişli değil tamamen sabitlenmiyor. Ben bu rujun mat bitişli rujlara göre daha çabuk silinebileceğini düşünüyorum fakat tonu gerçekten çok güzel. İçinde hafif partılı bulunduran nude pembe tonunda bir renge sahip. Koyu göz makyajı ve smokey eye ile kullanılabilecek nude pembe.

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

Mac KİNDA SEXY

En İyi 5 Mac Ruj dan biri de benim için kesinlikle Kinda Sexy. Etrafımda da o kadar kişi de var ki en sevilen olmasını buradan anlayabiliriz. Kahve altı tonlu nude olarak tanımlayabiliriz Kinda sexy yi. Tüm makyaja uyan bir renk. İsterseniz koyu renk göz makyajıyla da kullanabilirsiniz fakat bu renk en güzel günlük olarak kullandığınız ( everyday makeup ) sade makyaj ile en güzel uyan bir ton bence. Rujların hepsi özellikle mat bitişli olanlar oldukça uzun süre gidiyorlar. Birşeyler yiyip içmezseniz 4-5 saat gidebiliyor.

 

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

Mac PLEASE ME

Benim sizler için seçtiğim En İyi 5 Mac Ruj dan bir diğeri ise Please Me. Mat bitişli olan Plese Me içerisinde herhangi bir sim parıltı bulundurmuyor. Aynı şekilde En İyi 5 Mac Ruj dan biri olan Please Me bir şeyler yiyip içmediğiniz sürece 4-5 saat gidiyor oldukça kalıcı. Bu tonu da günlük olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pembe alt tonlu mat bitişli kış ve ya yaz her mevsim günlük de kullanılabilecek bir pembe.

 

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

 Mac RUBY WOO

Mac ruby woo şu ana kadar kullandığım en güzel kırmızılardan biri. Kiraz kırmızısı tonunda. Daha önce de zaten şurada yazısını yazmıştım Ruby Woo yu kendi dudağımda da örnek olarak duruşunu görebilirsiniz. Gözlerde sadece ince bir eyeliner ve ya sadece bol mascara ile kullanılabilecek bir kırmızı. Yeterince kendini gösterdiği için yüzünüzde geri kalan herhangi  bir noktaya ağırlık vermeniz gerekmiyor. Aksi fazla olur zaten. Tamamen mattır. En İyi 5 MaC Ruj içerisinde kesinlikle yer alması gereken bir ton.

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj

Mac HONEY LOVE

Gelelim en bombalardan birine. En İyi 5 Mac Ruj dan biri de kesinlikle Honey Love. Kinda Sexy ile birbirine yakın bir tona sahip fakat daha açık bir nude. Tam bir çıplak dudak rengi (nude) diyebiliriz. Özellikle sadece gözleri ön plana çıkaracak somekey eye dumanlı göz makyajı yapmak isteyenler için beraber kullanabilecek bir ruj. Böyle makyajlarda dudaklarda Honey Love ve ya onun gibi nude tonlar kullanılır. Kim Kardashian’ın da en sevdiği tonlardan biri.

En İyi 5 Mac Ruj

En İyi 5 Mac Ruj
Please Me , Kinda Sexy , Angel , Ruby Woo

Herhangi bir soru için yorum kısmına bırakabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.