Merhaba.. Eyeliner benim göz makyajında en sevdiğim ve bir çok kıza da çok yakıştırdığım bir ürün. Sizlere şu zamana kadar kullandığım ve iyi olduğunu bildiğim 5 eyeliner önerisinde bulunacağım. Umarım sizin için faydalı olur.

En iyi eyeliner bana göre akmayan, mat siyah, sürümü kolay, likit ve ya mat eyelinerlar. Daha önce Likit ve Mat Eyelinerlar hakkında hangisini tercih edebileceğiniz ve iki eyeliner’ın özellikleri ile ilgili bir yaz oluşturmuştum. Eyeliner’ı nasıl daha kolay çekebileceğiniz de aynı yazının içerisinde bulunuyor. Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1. Chanel Eyeliner

Listenin başında Chanel eyeliner var. En iyiler arasında olmazsa olmazdı. Kesinlikle şu zamana kadar benim deneyimlediğim en iyi eyeliner olduğunu söyleyebilirim. Gelelim özelliklerine.. Mat siyah, akma, bulaşma gibi saçma sapan durumlar olmuyor, tek seferde simsiyah çizgi çekiyor, sürümü kolay ve kalem formda güzel bir yapıya sahip. Likit formda bir kalem eyeliner olmasından dolayı çok rahat ve kolayca çekebiliyorsunuz. Eyeliner çekmeye yeni başlayanlar içinde ayrıca öneriyorum. Chanel Eyeliner hakkında daha detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

En İyi Eyeliner İçin 5 Öneri 1

Çabuk silinmeyen bir yapıya sahip. Gün içerisinde sürdüğüm gibi uzun saatler boyunca kalıyor. Makyaj temizleyicisi ile de rahatlıkla çıkarabiliyorum. Fiyat olarak ise Makeup forever ve ya Lancome ile aynı aralıklarda yani ben aldığım zamanlar (yaklaşık 1, 1 buçuk yıl önce) 129 tl idi. Ayrıca incecik, doğal bir eyeliner çekmek için ideal bir fırçaya sahip.

En İyi Eyeliner İçin 5 Öneri 2

2. Makeup Forever Graphic Liner

Kalem eyeliner olan Makeup Forever Graphic Liner Chanel kadar mat ve siyahlığa sahip bir eyeliner. Fakat Chanel kalem eyeliner’ın ucu daha sivri ve esnekliğide tam yerinde. Graphic Liner da akmayan ve bulaşmayan bir yapıya sahip. Rahatca eyeliner çekebiliyorsunuz. Fiyatı da yaklaşık 100 tl civarlarında. İncecik eyeliner çekmek için çok ideal bir fırçaya sahip. Kalınlığı giderek arttırabilmekte sizin elinizde. Gün içerisinde bulaşıp, çabuk silinmeyen bir yapıysa sahip.

Makeup Forever Eyeliner

3. The Body Shop Eyeliner

Sanırım kendisiyle bi 6 sene önce tanıştım ve bittikten sonra toplam 4 kez yenisini alıp kullandım. Başka bir eyeliner’a dönmediğim bir dönem vardı o ara The body shop eyeliner ile eyeliner çekiyordum. Özellikle eyeliner çekmeye yeni başlayanlar için önereceğim bir eyeliner. Likit formda ve kullanmaya başladığınız andan itibaren yaklaşık 6-7 ay kullanabiliyorsunuz. Sonrasında yavaş yavaş tükenerek eyeliner’ı sürseniz bile üzerinden bir kaç kez geçmeniz gerekecek derecede bir kıvama geliyor. Yani ilk zamanlarda oldukça siyah ve kalıcıyken sonrasında eyeliner üzerinden bir kaç kez geçmelisiniz. Fiyat açısından Maybelline kadar uygun değil fakat diğer markalar gibi çok uçuk da değil. Uzun bir süredir bakmadım fakat şu sıralar 45-50 civarı olduğunu tahmin ediyorum.

The Body Shop Eyeliner

4. Maybelline Master Precise Eyeliner

Maybelline markasının en sevdiğim ürünleri rimelleri. Hem kıvrık, hem uzun ve ya dolgun görünüm sağlayan rimelleri bulabiliyorsunuz. Fiyatları da bir çok markaya göre çok daha uygun. Rimel sürmeye başladığım ilk günden beri severek kullandığım ürünleri içeriyor. Eyeliner ürünleri de aynı şekilde kaliteli. Maybelline Master Precise eyeliner kalem formda bir eyeliner. Siyahlığı oldukça güzel. Fiyatıda diğer markalara göre çok uygun. Şu an 23 tl olması lazım. Gratis gibi hemen hemen her semtte olan kozmetik marketlerinde kolayca bulabiliyorsunuz.

En iyi eyeliner
En İyi Eyeliner İçin 5 Öneri 3
Lancome Monseiur Big Eyeliner

5. Lancome Monsieur Big Eyeliner

Şu aralar kullandığım hatta bitmek üzere olan eyeliner’ım. Lancome Monsieur’un aslında rimeli daha meşhur. Kirpikleri dolgunlaştırarak kalın gösteren bir eyeliner. Eğer kalın bir eyeliner yapmak istiyorsanız tercih etmenizi öneririm. İnce eyeliner çekmek biraz zor fakat eyeliner çekmede ustalaştıysanız rahatlıkla ince de çekebilirsiniz. Kalıcılığı oldukça iyi olan bu eyeliner’ın fiyatı 100 tl civarında.

En iyi eyeliner

Lancome Monsieur Big Eyeliner hakkında daha detaylı bilgi ve deneyimlerim için linke tıklayabilirsiniz.

Umarım sizin için uygun ve en iyi eyeliner bulma konusunda biraz yardımcı olabilmişimdir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.