Herkese merhaba.. Blogumda bildiğiniz üzere genellikle güzellik, kadın bakımı, moda ve seyahat üzerine yazılar paylaşıyorum. Her zaman kadın bakımından bahsedecek değiliz ya bu kez de erkek cilt bakımı hakkında tüyolar vereyim istedim. Umarım hoşunuza gider ve uygularsınız. O zaman başlayalım.

Aslında hem kadınlarda hem de erkeklerde cilt bakımının en önemli kuralı cildi temiz tutmaktan geçiyor. Cildi temiz tuttuktan sonra erkek yüz bakımı için nemlendirme, peeling, cilt temizleyici ürünler ve güneş koruyucu kremler kullanmak sonraki adımı oluyor. Eğer hassas bir cilde sahipseniz nemlendiriciniz, güneş koruyucunuz hatta cilt temizlik ürünleriniz bile hassas ciltlere uygun olanları tercih etmenizi tavsiye ederim.

Kimisi sakal bıyık bırakmayı daha çok sever. Fakat düzenli olarak arada bir cildin nefes alması için sakalları kesmek iyi olacaktır. Erkeklerin cildindeki sakalları temizlemenin yollarını siz benden daha iyi biliyorsunuzdur zaten. Fakat tavsiyem kullandığınız ürünlerin kaliteli ve size uygun olanlarını tercih etmeniz yönündedir. Tıraş sonrasında Nivea Hassas Tıraş sonrası Balsam önerebileceğim ürünlerden biri. Kullanan bir çok kişinin memnun kalmasından dolayı erkek bakım ürünleri listesinde ilk sırada yer alabilir.

Erkek Cilt Bakımı İçin Yapmanız Gereken 10 Şey 4

Kadınlara göre erkeklerin cilt yapısı daha kalındır. Testesteron hormonu cildin daha kalın, yağlı ve gözeneklerin daha geniş olmasına yol açar. Sivilcelerinizi asla sıkmamaya özen gösterin. Aksi taktirde iz kalabilir. Eğer çok fazla akne izleriniz varsa, akne izleri tedavisinde peeling, deri tıraşlama ve lazer işlemlerinden birini yaptırabilirsiniz.

Erkek Cilt Bakımı İçin Yapmanız Gereken 10 Şey 5

Kırışıklıklar canınızı sıkıyorsa, kırışıklık karşıtı kremleri kullanmanızı tavsiye ederim. Hem yüz hem de göz altı kremi olarak kırışıklık karşıtı kremler bir çok markada mevcut. Özellikle hem uygun fiyatlı hem kaliteli ürünler arıyorsanız Watsons ve ya Gratis kozmetik marketlerine, pahalı fakat kaliteli ürünler arıyorsanız Sephora mağazalarına bakmanızı tavsiye ederim.

Bunları Mutlaka Yapın

  1. Cildiniz için size uygun bir yüz nemlendiricisi kullanın
  2. .Yazın güneş koruyucu krem kullanın
  3. Yüzünüzü her zaman ılık su ile yıkayın. Yüzünüzü temizlemek için sabun kullanmayın. Watsons gibi kozmetik marketlerindeki yüz temizleme ürünlerinden birini tercih edebilirsiniz.
  4. Cildinize haftada 2 kez peeling bakımı yapabilirsiniz. Burun üzerindeki siyah noktaları temizlemek için burun bandı ve ya peeling kullanın
  5. Cildin tahriş olmaması için tıraş bıçağınızı haftada bir yenileyin
  6. Tıraş sonrasında cildi tahriş etmeyen nemlendirici sürün
  7. Dilerseniz ayda bir kez nemlendirici ve ya temizleyici maske yapabilirsiniz
  8. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Arada bir de olsa sebze yiyin 🙂
  9. Cildin nemini korumak ve daha temiz olmasını sağlamak için her gün en az 2 litre su tüketmeye özen gösterin
  10. Uykunun erkek cilt bakımı içinde yararı oldukça fazla. Düzenli ve kaliteli bir gece uykusu şart. Hem yaşlanmayı geciktirir hem de daha zinde olmanızı sağlar. Günde en az 7 saat uyuyun.

Erkek Cilt Bakımı İçin Yapmanız Gereken 10 Şey 6

Erkek Cilt Bakımı ile ilgili aktarabileceğim bilgiler bu şekildeydi. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Aşağıda Okan Serbes isimli youtuber’ın videosundan da yardım alabilirsiniz. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.