Festival Makyajı Nasıl yapılır ? Yazımda bugün Coachella makyajımdan bahsedeceğim. Yıldızlar ile parıltılı görünmemizi sağlayan meşhur Festival Makyajı olarak kullanılan Coachella Makyajını yaptım. Benim aşırı sevdiğim bir makyaj oldu. Umarım sizde beğenirsiniz. Daha önce başka bir yazımda da Coachella hakkında nerededir, ne zaman yapılır, ne giyilir gibi bilgiler vermiştim. İlginizi çekerse inceleyebilirsiniz.

Festival Makyajı

Coachella Fest yani Festival Makyajı İçin Kullandığım Ürünler

 • Biotherm Aqua Source Nemlendirici
 • Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer
 • Mac Strobe Cream
 • Mac Paint Pot Painterly
 • Mary Lou Manizer Highlighter
 • Mac Studio Careblend Dark Bronzlaştırıcı Pudra
 • Benefit Bad Gal Bang Rimel
 • Benefit Kaş Bazı
 • Kirpik Kıvırıcı
 • Nars Orgasm Allık
 • Essence Loose Glitters
 • RdeL Young Crystal Pigments
 • Blistex Dudak Nemlendiricisi
 • Mac Dervish Dudak Kalemi

Festival Makyajı Nasıl Yapılır ? Coachella Makyajı 11

Essence markasına ait glitter ürünlerinden biri olan içerisinde 2 boyutta biri küçük diğeri büyük boyutlarda yıldızlar var. Bu ürünün bir de yalnızca gri ışıltı ve renkli ışıltılar içereni de bulunuyor. Ben Rossmann kozmetik marketlerinden yaklaşık 15 tl gibi bir fiyata aldığımı hatırlıyorum. Festival makyajı için çok kullanışlı ve pratik ürünlerden biri bence.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır ? Coachella Makyajı 12

Ben gözlerimin altına yapıştırmayı tercih ettim. Aslında iki görünüm arasında kalmıştım. Biri yaptığım gibi diğeri ise gözlerimin altından fakat yukarıya doğru kenara doğru giden yarım ay “c şeklinde” yapmaktı. Fakat tamamen düz bir şekilde yapmayı seçtim. Hatta siz dilerseniz kaşların üstüne de yapıştırabilirsiniz ve ya sadece 3,4 tane yıldızı tam göz bitimine yapıştırabilirsiniz.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır ? Coachella Makyajı 13

Gelelim merak edilen asıl soruya bu yıldızları nasıl yapıştırdım. Aslında çok basit. Bildiğiniz dudak nemlendiricisi ile yapıştırabiliyorsunuz. Kullanmış olduğum hatta her yerde favori ürünlerimden biri olduğunu bahsettiğim neredeyse onsuz dudaklarımın çöle döndüğü ürün Blistex Dudak Nemlendiricisini gözlerinizin altına sürebilirsiniz. Ya da yıldızları fırça yardımı ile göz altınıza ve ya yapıştırmak istediğiniz bölgeye fırça yardımı ile yapıştırarak nemlendiriciyi fırçanın üzerine geçebilir ve yıldızları da üzerine koyarak bu şekilde göz altlarınıza yapıştırabilirsiniz. Benim bu işlemi yapmak için kullandığım fırça Sephora markasına ait concealer fırçası. Fırça düz bir fırça. Daha önce yazmış olduğum Makyaj Fırçalarımı Nasıl Temizliyorum ? başlıklı yazımda fırçayı görebilirsiniz.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır ? Coachella Makyajı 14

Gelelim makyaj için kullandığım diğer bir ürüne. Bunu da aynı şekilde Rossmann kozmetik marketlerinden aldım. Fiyatı sanırım 12 ve ya 16 gibi birşeydi. Pahalı ürünler değiller ve bence festival makyajları için çok kullanışlılar. Bu pigmenti hem gözlerimde hem de dudaklarımda kullandım. Sanki dudaklarımda metal kahverengi tonlarında ruj varmış gibi görünüyor ve başta böyle düşünmüş olabilirsiniz fakat dudak nemlendirmemi ve çerçevemi Mac Dervish Dudak Kalemi ile yaptıktan sonra kullandığım tek ürün bu. Rujum işte bu toz pigment.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır ? Coachella Makyajı 15

Toz pigmenti kullanmak biraz zor etrafa yayılabiliyor bu yüzden sürmeden önce kıyafetinizi giymemeyi öneririm. Göz pınarlarımın daha aydınlık görünmesi içinde Urban Decay Paletinde kullandığım açık renk far ve Mary Lou Manizer highlight ürünü ile aydınlattım.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır ? Coachella Makyajı 16

Göz makyajını pigmentli kullandığım için başka birşey sürmeyi tercih etmedim. Dilerseniz siz bu makyajı eyeliner çekerekte kullanabilirsiniz. Daha sonrasında zaten eyeliner ile nasıl göründüğünü merak ettiğim için bende çektim. Sonuç iki türlü de güzel.

Makyajda kullandığım far paleti ise tabiki her zaman vazgeçilmezim olan Urban Decay Naked 2 Far Paleti. Palette yalnızca göz pınarlarımı aydınlatmak için en açık ve parıltılar bulunan renk olan Bootycall’u tercih ettim. Hatta bana göre en iyi far paleti diyebilirim. Doğal göz makyajı olduğunu düşünüyorum.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır ? Coachella Makyajı 17

Göz makyajı tekniklerim aslında bu kadar basit. Göz pınarlarını aydınlatmak ortaya ışıltılı bir renk katmak sonlara doğru ise koyulaştırarak gözleri daha çekici hale getirmek.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır ? Coachella Makyajı 18

En iyi makyaj markalarından biri olan Nars ile yanaklarıma renk kattım. Yanaklarıma ise Nars Laguna Bronzer sürerek biraz daha keskinleştirdim. Tam bir kontür işlemi uygulamadım fakat daha bronz bir efekt oluşturmaya çalıştım. Yanaklarıma hafif renk vermesi açısından Nars Orgasm Allık uyguladım. Siz dilerseniz toz allık yerine Krem allık da tercih edebilirsiniz.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır ? Coachella Makyajı 19

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır ?

Peki festival makyajından farklı bir makyaj yapmak ister ve doğal makyaj nasıl yapabilirim diyorsanız benim daha önce yapmış olduğum ve yazısını da paylaştığım Hafif Makyaj Teknikleri ve Malzemeler başlıklı yazıma bakabilirsiniz. Bu makyajı gece makyajına uyarlamak isterseniz gözleri daha koyu daha belirgin yapabilirsiniz. Hatta Dumanlı Göz Makyajı görünümü bile verebilirsiniz. Doğal makyaj tekniklerimi ve hangi malzemeleri kullandığımı merak ediyorsanız inceleyebilirsiniz.

Dudak makyajım ise yukarıda da bahsettiğim gibi yalnızca Rossmann kozmetik marketlerinden aldığım bronz tonlardaki pigment ile yaptım.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır ? Coachella Makyajı 20

Festival makyajlarının en güzel makyaj olduklarını söylemem fakat yüze yıldız gibi parıltılar yapıştırmayı seviyorum.  makyaj paleti

Makyaj temizleme işlemimi her zaman olduğu gibi Hindistan Cevizi Yağı ile yaptım. Yağlı ve doğal yapısından dolayı çok kolay temizlememi sağlıyor. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve festival makyajı konusunda biraz olsun ilham verici olabilmiştir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.