Herkese merhaba.. Pürüzsüz bir cilt görünümü verdiği ve makyajın daha kalıcı olmasını sağladığı için fondöteni çoğumuz seviyoruz. Fondöten fırçası nasıl olmalı ve fırçalar hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin. 😉

İster stick ister likit olsun tüm fondötenleri tek bir fondöten fırçası ile dağıtabilirsiniz. Benim şu sıralar kullandığım favori fondötenim Makeup Forever Hd Fondöten. Ağırlık yapmayan yapısını, duruşunu ve orta kapatıcılık sağlıyor olmasını kısacası bir çok özelliğini seviyorum. Fakat günlük hayatta fondöten gibi orta ve yüksek kapatıcılığa sahip ürünler yerine daha hafif ürünleri tercih ediyorum. Bunlardan biri de Nars’ın nemli bitiş sağlayan renkli nemlendiricisi. Aynı ürünün bir de mat bitiş sağlayanı var. Bendeki nemli bitiş sağlayan, yüze nem veren, hafif kapatıcılık sağlayan ve Spf 30 içeren bir ürün.

Genelde bir çoğunuz Real Techniques fırçalarının ne kadar iyi olduklarını bilirler. Benimde fırça denince aklıma ilk gelen markalardan biri oluyor. Hem fiyat hem performans açısından oldukça iyi. Gratis kozmetik marketlerinde de kolayca bulabildiğimiz için çok seviyoruz sanırım. Real Techniques haricinde Kiko markasına ait fırçalara da göz atmanızı tavsiye ederim.

Fondöten Fırçası Nasıl Olmalı ? Nasıl Kullanılır ? 1

Her iki ürünüde parmaklarım ile yaymayı tercih ediyorum. Fakat eğer fondöten fırçası kullanacaksam bu Real Techniques markasına ait fondöten fırçası oluyor. Aynı markanın bir de Bronzer fırçası bende var. Bronzer’ı yaymak için her zaman kullandığım bir fırça ve aşırı derecede memnunum. Eğer bir bronzer fırçası da arıyorsanız mutlaka bu fırçaya sahip olun derim.

Fondöten fırçası genellikle düz kesilmiş uca sahip fırçalardır. Fırça alırken yumuşak kıllı olmasına dikkat etmelisiniz. Bir de satın almadan önce kıllarının çok dökülüp dökülmediğini kontrol edebiliyorsanız edin derim.

Makyaj Fırçalarım ve Nasıl Temizlediğim ile alakalı yazımı da dilerseniz ayrıca inceleyebilirsiniz.

Fondöten Fırçası Nasıl Kullanılır ?

Eğer sizde benim gibi likit fondöten kullanıyorsanız bir iki pompa fondötenin elinize ve ya bir kabın üzerine de dökebilirsiniz. Elinizin üzerine döktüğünüz fondötene fırçayı bandırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Geldik işin en önemli kısmına. Fırça ile fondöteni yüze yayarken düm düz sert bir şekilde yaymayın. Sünger ile dağıtır gibi tampon hareketler ile fondöteni yüzünüze yayın.

Fondöten Fırçası Nasıl Olmalı ? Nasıl Kullanılır ? 2

Fırçanızın temiz olmasıda ürünün daha iyi bir şekilde yüzünüze geçmesini sağlar. Kirli fırçaları nasıl temizleyebileceğinizin linki yukarıya bırakmıştım, oradan ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki video Temel Makyaj Fırçaları ile ilgili. Keyifli seyirler.. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Sevgiler..

2 Comments
  1. Merhaba, sitenizden tanıtım yazısı almak istiyoruz.

    Geri dönüş sağlayabilir misiniz?

Leave a Reply

Your email address will not be published.