Göz Altı Kapatıcısı Nedir ? Kapatıcı Nasıl Kullanılır ?

Merhaba..  Göz atı kapatıcısı eminim çoğu kızın en sevdiği makyaj malzemelerinden biridir. Göz altı morlukları çoğu zaman hepimizin kabusu oluyor. Bunları kapatmanın en güzel yollarından biri de makyaj ürünlerinden biri olan kapatıcıya başvurmak. Kapatıcı nedir ? Kapatıcı Nasıl Kullanılır ? Kendinize en uygun en iyi kapatıcı nasıl bulunur ? Gelin hep birlikte yazımızda inceleyelim.

Concealer (Kapatıcı) Nedir ?

Concealer yani Türkçesi ile kapatıcı göz altı morluklarımızın yanı sıra yüzümüzde sivilce, morluk, kızarıklık ve ya çil gibi istemediğiniz noktaları kapatmanıza yardımcı olan bir makyaj ürünüdür. Göz altı morlukları çoğu kadının yüzünde görmeyi en sevmediği noktalardan biridir. Hepimiz aydınlık ve güzel göz altlarına sahip olmayı isteriz.

Göz altınızı kapatmak ve aynı zamanda aydınlatmak için en iyi concealer’ı yalnızca deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz. Bir arkadaşınız ve ya akrabanızın “göz altlarımı çok iyi kapatıp, aydınlatıyor” diyerek önerdiği ürün sizin cildinizde aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu yüzden benim size tavsiyem çok araştırın. Beğendiğiniz hem uygun hem yüksek fiyatlı bir çok markaya göz atın. Bu arada her markanın her ürünü çok iyi ve başarılı olacak diye bir şey de yok ki çoğunlukla olmuyor. Bunu deneyerek gördüm. Örnek vermek gerekirse; Mac’in bir çok ürününü çok seviyorum özellikle ruj ve dudak kalemlerini. Fakat rimellerini hiç başarılı bulmuyorum. Bu sonuca da yine deneyerek vardım. Fakat benim kirpiklerimde iyi durmayan bir rimel sizin kirpiklerinizde çok iyi bir sonuç verebilir. Bu tamamen kişiden kişiye göre değişebilen bir durumdur.

Göz altı kapatıcısıda tamamen herkesin göz altı morlukları ve kızarıklık derecesi farklı olduğundan dolayı herkesin concealer dan aldığı sonuçta farklı olacaktır. Bazı markalar ürününün iyi sonuç verdiğini bir çok kişinin test etmesi ile kanıtlamış olsa bile yinede farklılıklar olacaktır. Size tavsiye edebileceğim ve bir çok kişide iyi durabileceğini düşündüğüm kapatıcılardan biri kesinlikle Nars Radiant Creamy Kapatıcı. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve şu ana kadar kullandığım en iyi kapatıcı , aydınlatıcılardan biri oldu. Hem göz altını kapatıp hem de aydınlatan bir concealer. Kremsi yapıya sahip. Tek eksisi biraz tuzlu olması.. Linke tıklayarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Nars’ın haricinde uygun fiyatlı nem veren güzel kapatıcılardan biri de Maybelline Age Rewind Kapatıcı.

Peki Kapatıcı Nasıl Kullanılır ? ve kendimize uygun en iyi kapatıcıyı nasıl bulabiliriz ? Biraz da bunlardan bahsedelim.. Göz altı kapatıcısını parmaklarınız, fırça ve ya sünger yardımı ile uygulayabilirsiniz. Tüpün içerisinde ve ya krem gibi bir kabın içerisine sıkıştırılmış nemli formda kapatıcılar bulunmaktadır.

Parmaklar İle Uygulama

Parmaklar ile yaymak istiyorsanız üründe çok az miktarda alarak parmaklarınızın sıcaklığı ile ufak dokunuşlar ile pıt pıt dokundurup bırakarak yaymalısınız. Göz altınız hassas bölge olduğundan dolayı nazik dokunuşlar ile yaymaya özen gösterin. Yüzük parmağınızı kullanın. Bana sorarsanız en iyi şekilde yedirme yönteminden biridir.

Fırça İle Uygulama

Fırçanızın büyüklüğü burada önemli noktalardan biridir. Kıllarının sık ve yumuşak olmasına özen gösterin. Kozmetik marketlerinde ve ya bir çok güzellik mağazasında concealer fırçası bulabilirsiniz. Parmağınız ile üründen alıp göz altınıza sürebilir ve ya direkt olarak fırça ile ürünü alarak göz altınıza yine nazik ve hafif dokunuşlar halinde geçebilirsiniz. Tüm göz çevresine eşit bir şekilde dağıttığınızdan emin olun.

Sünger İle Uygulama

Concealer dan az miktarda bir kaç nokta göz altınıza sürerek süngerinizi su ile nemlendirin. Nemli sünger ile ürünü uygulamak daha kolay olur. Süngeri minik dokunuşlar ile concealer sürdüğünüz yerlerde gezdirerek dağıtın. Eğer kullandığınız göz altı kapatıcısı yeterince nemli bir yapıya sahipse süngeri ıslatmadanda kullanabilirsiniz. Son kez belirtmek gerekirse kapatıcınızı kullanmadan önce mutlaka göz altı nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın. Böylece hem sonrasında uyguladığınız ürün daha iyi belli olur, hem de göz altınız günlük ihtiyacı olan nemi almış olur.

Nars Radiant Creamy Concealer Fiyatı : 205 tl (seyahat boyu da bulunmakta) Sephora ve Nars mağazalarından bulabilirsiniz.

Maybelline Age Rewind Kapatıcı Fiyatı : 49,90 tl. Watsons mağazalarında bulabilirsiniz.

Kapatıcı Nasıl Kullanılır ? başlıklı yazım bu şekildeydi. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve sizin için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.