Şu sıralar bayağı kullanılan ve oldukça sevilen gerek yemeklerde gerekse makyajınızı temizlemek için bile kullanılan Hindistan Cevizi Yağının Faydalarını ve Hindistan cevizi yağı ne işe yarar gibi soruları birlikte inceleyip bakalım.. İçeriği; bildiğiniz saf hindistan cevizi yağından oluşmakta. Ben kutusunun içinde odamda ve ya buzdolabında muhafaza ediyorum.
Öncelikle Hindistan Cevizi Yağının Faydalarını neye iyi geldiğini şöyle bir bende araştırıp okuduktan sonra deneyimlerimi de katarak sizinle paylaşacağım.

Katı Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı ve Makyaj Temizleme
Hindistan cevizi yağının saça faydası da bulunmakta. Saç için maske olarak kullanabiliyorsunuz, saçları daha yumuşak ve daha parlak yaptığı söyleniyor ben henüz denemedim fakat muhtemelen yapacaktır. Çünkü çevremde duyduğum eleştirilerde güzel yönde, hem de doğal bir ürün olduğu için sorun olacağını hiç zannetmiyorum.
Ayrıca bir makyaj temizleyiciniz yoksa Hindistan Cevizi Yağını küçük bir pamuğa sürerek göz hatta yüz makyajınızı da temizleyebiliyorsunuz. Ben makyaj temizleyicisi yerine makyajımı her zaman Hindistan cevizi yağı ile temizledim ve şuana kadar hiç bir sorun olmadı. Yağ olduğu için yağlı ciltlerin çok fazla kullanmasını tavsiye etmem fakat makyaj temizleme konusunda gerçekten çok başarılı.

Katı Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağının Alerjiye Faydaları
Hindistan Cevizi Yağının Faydalarından bir diğeri de; eğer sizinde benim gibi polene alerjiniz varsa özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde çok az miktarda burun kenarlarına sürülebiliyor böylelikle polenler burundan içeri girmeyerek Hindistan cevizi yağına tutunuyor ve rahatsız hissetmenizi engelliyor.  Bunu kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.
Hindistan Cevizi Yağı Yemek ve Salatalarda
Hindistan Cevizi Yağının Faydaları saymakla bitmiyor.. Yemeklerde de kullanabiliyorsunuz, özellikle salataya katabiliyorsunuz. Salatalarda ayrı bir tat veriyor.

Katı Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağının Cilt İçin Kullanımı

Tüm cilt tipleri için uygun olan Hindistan cevizi yağını cildinize de uygulayabiliyorsunuz. Cildinize adeta bir nemlendirici sürer gibi uygulayabiliyorsunuz. Cildi nemlendirdiği için özellikle kış aylarında kurumasınının ve pul pul olmasının önüne geçiyor.
Koltuk altınıza  deodart yerine kullanabiliyorsunuz. Azıcık elinizle alıp koltuk altınıza sürüyorsunuz ve Hindistan cevizinin kendi güzel kokusunu almış oluyorsunuz. İşe yarıyor mu? derseniz deneyimlediğim için şunları söyleyebilirim; terlemeyi önlüyor demiyorum fakat kendi kokusunu veriyor ve bence hindistan cevizi müthiş kokuyor ben çok beğeniyorum ve ferah buluyorum kokusunu.
Hindistan Cevizi Yağının Faydaları – Yara ve Isırıklar
Hindistan Cevizi Yağının Faydalarından bir diğeri ise; Böcek ısırıklarında bile fayda sağlıyor olması. Isırılmış yere bir miktar sürerseniz yanma hissini, kaşıntıyı, kızarıklıkları ve şişlikleri azaltmada işe yarıyor.
Hindistan Cevizi Yağının Bebeklerde Kullanımı
Bebeklerin pişiklerinde bile işe yaradığı söyleniyor. Bebeklerin pişik olan bölgelerine az miktarda uygularsanız, Hindistan cevizi yağının faydalarından yararlanmış olursunuz.

Katı Hindistan Cevizi Yağı

Ben neredeyse aldığım günden beri makyajımı hep bu yağ ile temizledim. Pamuğa çok az miktarda sürüp göz makyajımı ve ten makyajımı kolayca temizledi. Yağ olduğundan dolayı kolay bir şekilde hafifçe ovalayarak temizleyebiliyorsunuz. Diğer tüm makyaj temizleyicilerine nazaran daha doğal bir ürün bu yüzden kullanmamda en büyük etkisi doğal ve bitkisel olması.
Suya dayanıklı olan herhangi bir ürünü bile (rimel,eyeliner..) çıkarabiliyor. Hindistan cevizi yağının faydaları bunlarla sınırlı değil elbette daha birçok yararı bulunan bu ürünü sizde deneyebilirsiniz.
Kokusu yukarıda da bahsettiğim gibi çok güzel herhangi bir rahatsızlık vermiyor.
Ben görmüş olduğunuz markayı marketten almıştım. Hindistan Cevizi Yağı Fiyatı 15 tl. Farklı markalarda Hindistan Cevizi Yağını birçok yerde bulabileceğinizi düşünüyorum Gratis ve Watsonslarda da 150 gramdır.
Hindistan Cevizi Yağı Gratis ve diğer tüm market ve güzellik marketlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere Sevgiler..
4 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.