Herkese yeniden merhaba.. Yeni bir yazıyla yine geri döndüm. Bugünkü yazımda birkaç gün önce aldığım allıktan bahsedeceğim. Hourglass markasının “Ambient” isimli serisindeki toz allıklardan biri bu.

Hiç aklımda yokken Sephora’ya girip yeni ne var ne yok bakınmak için girdiğim zamana allığı almış bulundum. Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim. En sevdiğim makyaj malzemelerinden biri rimel diğeri de allık diye.. Çünkü allığın yüze kattığı bir canlılık var. Rimelse kesinlikle bakışları bir anda değiştiriyor.

Hourglass Ambient Allık 1

Hem bronz hem de pembe tonundaki allıkları seviyorum. Şu ana kadar severek kullandığım içerisinde ışıltılar bulunan pembe şeftali arası tondaki allıklardan biri olan Nars Orgasm bence her kadının makyaj listesinde olması gereken bir allık. Aydınlatıcı kullanmanıza da gerek kalmıyor çünkü kendi içinde bulunan ışıltılar aydınlatıcı efekti veriyor.

Önce ambalajına vurulduğumu söyleyeyim. Niye derseniz fotoğrafa bakarak anlayabilirsiniz. Küçük sevimli ve içinde kendi minik aynası olan bir ambalajı var.

Hourglass Ambient Allık 2

Ambalajı çok tatlı ve bendeki seyahat boy ürünü. İçerisinde açık ve koyu pembe olmak üzere iki farklı ton var. Seyahat boyu olması açısından hem sürekli yanında taşımak daha kolay oluyor hem de özellikle toz allıklar çok çabuk bitmedikleri için yıllarca da kullanmak sağlıklı olmadığı için bence daha idealler. 1 yılda bitirip yerine başkasını da alabilirsiniz. Ayrıca makyaj çantasına atıp taşımak çok daha kolay oluyor. Bunların haricinde fiyat açısından da daha uygunlar.

Allık her hangi bir aydınlatıcı özellik katmıyor çünkü içerisinde sim gibi ışıltılar yok, fakat tuhaf bir şekilde bir canlılık katıyor. Tonundan dolayı mıdır bilemedim. Belki içerisinde iki farklı ton olduğu için olabilir.

Hourglass Ambient Allık 3

Pigmentasyonu

Gelelim ürünün pigmentasyonuna.. Pigmentasyon açısından bence gayet başarılı. Benim Hourglass markasına ait deneyimlediğim ilk allık. Daha önce Mac, Nars, İnglot, Flor Mar markalarının allıklarını deneyimlemiştim. Bu ürüne muadil bir ürün aklıma gelmiyor fakat yanağa koyu pembe renk katan bir allık. Fırçaya çok az değdirdiğimde bile bolca ürün geliyor o yüzden pigmentasyon açısından gayet başarılı.

Hourglass Ambient Allık 4

Kalıcılık

Kalıcılığı orta derecede. Yani yaz ayları için bence gayet iyi bir kalıcılığa sahip.

Kısacası doğal pembe tonlarında bir allık arıyorsanız ,yanaklarım canlı ve doğal pembe tonlarında görünsün istiyorsanız bu markanın allığına bakabilirsiniz. Fakat diğer seyahat boy  ürünleriyle karşılaştırdığımda fiyatı biraz daha fazla geldi bana..

Hourglass Ambient Allık 5

Sephora da ürünü bulabilirsiniz. Hourglass ambient allığın fiyatı 179 tl. Hourglass ambient allık ile ilgili benim görüşlerim bu kadar. İncelememi istediğiniz ürün varsa yorum olarak bırakabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere herkese sevgiler..

Hourglass Ambient Allık 6
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.