İstanbulda Gidilecek Cafeler oldukça fazla. Ben sizlere hafta sonu henüz yeni keşfettiğim ve hem sunum, hem tat, hem de karşılanma olarak memnun kaldığım kafelerden biri olan Maia Kafe hakkında bilgilendirmek istiyorum. Oldukça güzel ve sakin olan mekan Anadolu yakasında Çengelköyde bulunuyor. Haftasonu İstanbul da nereye gitsem diye düşünüyorsanız benim gibi Anadolu Yakasında bulunan benim henüz keşfettiğim fakat yurtdışında da şubesi bulunan kahve ve tatlı bakımından zengin mekanlardan biri olan Maia Kafe de güzel ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Öncelikle bu kafeyi nasıl buldum. Çok kısa bir şekilde bundan bahsedeyim. Bir hafta sonu Çengelköy de iken gidecek mekan ararken Zomato sitesinden en yakındaki kafeleri inceledim. Daha sonra sevgilim ile birlikte Maia isimli bu kafeye gitmeye karar verdik. Hem bulunduğumuz yere çok yakındı hem de zaten yemek yemiştik, ikimizinde kahve içip tatlı yeme isteğimiz vardı. Gün içinde mutlaka kahve keyfi yaparım. Hayatta en sevdiğim şeylerden biri kahve diğeri de çikolatadır. Bu ikisininde buluştuğu kafede neden vakit geçirmeyelim dedik ve yola çıktık. Bulunduğumuz yerden yaklaşık 5 dakika sonra kafeye vardık.

İstanbulda gidilecek cafeler

Küçük, şirin bir tatlıcı olan bu mekanı kendinize İstanbulda gezilecek yerler listesi oluşturursanız mutlaka bu kafeyi eklemenizi tavsiye ederim. Mekan müzikleri ile sakin, çalışanları ile gayet ilgili, seviyeli ve mekanın iç dekorunda ise salıncalığı ile ünlü.

İstanbulda gidilecek mekanlar arasında bence çok fazla bilinmeyen (belki Anadolu yakasında oturanların uğrak mekanı olabilir, bilemiyorum..) fakat hoş mekanlardan biri bence. Hastasonunu sevdikleriniz ile birlikte geçirmek istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Fakat çok kalabalık gitmek pek akıllıca olmayacaktır çünkü hem içerisi hem de dışarıda oturabileceğiniz geniş alan yok. Kafenin tek kötü özelliği bence dar alanlarda oturup biraz alanınızın kısıtlanması olmuş diyebilirim. Bunun haricinde diğer tüm özellikler güzeldi.

İstanbulda gidilecek sakin yerler arasında sıralanabilecek bir mekan bence. Sokaklar dar fakat bu sokaklarda oldukça fazla mekan var. Birçoğu da tatlı yiyip, kahve içebileceğiniz türden yani kafeler. İstanbulda gidilecek değişik mekanlar arıyorsanız bence şans vermeye değer diye düşünüyorum.

İstanbulda Gidilecek Cafeler

İstanbulda Anadolu Yakası gezilecek yerler açısından Avrupa yakasında oturan biri olduğumdan dolayı çok fazla bildiğim bir yer değil. Fakat daha sakin kısım olduğunu düşünüyorum. Anadolu Yakası gezilecek yerler açısından Çengelköy, Üsküdar ve Çamlıca oldukça tercih edilen nezih, sakin yerler arasında bence. Bu yakada takılacaksanız bu semtleri tercih edebilirsiniz.

İstanbulda Gidilecek Cafeler - Maia Chocolate 3

HANGİ TATLISINI TAVSİYE EDİYORUM ?

Üsküdar da bulunan bu mekan aynı zamanda Koşuyolu’nda da hizmet veriyor. Saksı tatlısı ile meşhur olan bu mekan da Saksı tatlısını, Americonusunu ve Rodeo tatlısını denemenizi tavsiye ederim.

İstanbulda Gidilecek Cafeler - Maia Chocolate 4

Fiyat açısından gayet iyi seviye buldum. Sunum, lezzet ve ilgilenme açısından hepsi ile karşılaştırırsam fiyatlar gayet makul seviyede. İki kişi ortalama 40 tl gibi bir fiyata yeterince tatlıya doyup aynı zamanda kahve keyfini yapmış oluyor.

Kadıköy Cafeler açısından bir diğer zengin kısım diyebilirim. Moda ve ya Bağdat Caddesi gibi semtlerde oldukça fazla restoran ve kafe bulabilirsiniz. Hafta sonu içinde vakit geçirmek için güzel fakat kalabalık yerler arasında yer alıyor. Bu kafe için İstanbulda gidilecek güzel cafelerden biri diyebilirim. Anadolu yakasında bulunan, kahve ve çikolata açısından en güzel yerlerden biri diyebilirim. Kafeye ulaşmak isterseniz Maia Chocolates internet sitesinden tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İstanbulda Gidilecek Cafeler yazım bu şekildeydi. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. En azından hafta sonu için arkadaşlar için gidilecek mekan fikri sunabilmişimdir diye düşünüyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Herkese Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.