Herkese merhaba.. 🙂 Renkli rimellere olan ilginiz ne türde bilmiyorum fakat yine de bir değişiklik yaparak bugün kahverengi rimelden biraz bahsedelim istedim. Kahverengi rimel hakkında bilmek istediklerinizi yazımda bulabilirsiniz. Kimler kullanmalı ? Hangi markaların rimelleri daha iyi merak ediyorsanız okumaya devam..

Rimel Nedir ?

Rimel özellikle benim makyaj malzemeleri arasında en beğendiğim ürünlerden biri. Benimle hem fikir olan eminim bir çok kişi vardır. Rimeli sevmemin nedeni kesinlikle gözleri daha açık ve büyük gösterdiğini düşünmem. Bir ürün sürüyorsunuz ve bir anda rimelin kirpiklere verdiği etkiyle gözler daha çarpıcı hale gelebiliyor. Aynı şey göz altı kapatıcısı ile de geçerli. Göz altınızı ten renginiz ile aynı ve ya bir ton açık kapatıcı ile kapattığınızda da bir anda daha aydınlık görünüme kavuşursunuz. Bu da gözleri daha uyanık ve çarpıcı gösterir.

Kahverengi Rimel Hakkında Her şey ve Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 1

Kahverengi rimel’i bence açık kumrallar kullanmalı. Koyu kumrallar da tabi kullanabilirler. Ama bana göre gözlerin daha vurgulayıcı olmasını istiyorsanız siyah rimel kullanmalısınız.

Sarışın’a yakın açık kumrallar kahverengi maskarayı daha iyi kaldırırlar hatta kendilerine hem kahve hem de siyah rimel çok yakışıyor. Bakışları daha yumuşak gösteriyor. Aşağıdaki görselde söylemek istediğimi net bir şekilde anlarsınız zaten. Ayrıca kırmızı saçlı kişilerin kirpikleri de açık renkte olduğundan dolayı kahverengi maskaraları kullanabilirler.

Kahverengi Rimel

Benim gibi daha koyu kahve saç, kaş ve kirpiklere sahip olanlar üst kirpiklere siyah alt kirpiklere kahverengi maskarayı tercih edebilirler. Bu da üste yoğunluk vererek alt kısma daha az dikkat etmeyi sağlar.

Kahverengi Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Öncelikle kirpiklere nasıl bir etki vermek istediğinizi bilmeli ve rimeli o özelliklerine bakarak almalısınız. Tabi her rimel söylenildiği gibi aynı etkileri de vermeyebiliyor.
  • Kesinlikle rimeli bir kaç kez tüpün içerisine batıp çıkarma işlemini yapmayın.
  • Rimel fırçasını tüpünden çıkardıktan sonra fırçanın üzerinde kalan fazlalığı tüpün içerisine geri koyun. Aksi taktirde ilk kat topak topak oluyor.
  • Uygulama işlemini kirpiklerin en dibinden başlayarak yavaş ve zik zak hareketler ile yapın. Uç kısımlara daha fazla rimel sürerek daha çekik göz şekli elde edebilirsiniz.
  • Alt kirpiklere yoğunluk vermek istemiyorsanız hiç rimel sürmeyin ya da alt kirpik rimellerinden kullanın. Alt kirpik rimellerinin fırçaları daha küçük oluyor.
  • Eğer rimelin fırçasında çok ürün yoksa bir kat yerine 2 kat da uygulayabilirsiniz.
  • Sağa sola bulaştırdığınız zaman bir kulak çubuğu yardımı ile bulaşan yeri temizleyebilirsiniz.
  • Rimel bitmeye yakın kurumaya başlar. Kurumasını biraz olsun engellemek için içerisine bir iki damla siyah çay damlatabilirsiniz. Bu şekilde kıvamı biraz daha sıvılaşıyor. Ben denedim ve oldu.
Kahverengi Rimel

Önerdiğim Rimel Markaları

Rimel alırken kirpiklerinizin ne tür bir şekil almasını istediğinizi bilmeniz çok önemli. Yani kirpiklerin kıvrık mı ?, uzun mu ? yoksa dolgun mu? olmasını istiyorsunuz ?.. Hepsi dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü biz kadınlar hepsini bir arada isteriz. 😀 Bu tür bir rimeli yalnızca deneye deneye bulabilirsiniz. Kesinlikle bana güzel gelen rimel sizin kirpiklerinize uymayabilir. Herkes için tek bir en iyi rimel yoktur. Kendi kirpiklerinizde deneye deneye en iyi sonuca ulaşabilirsiniz. Zaten bende bu şekilde buldum. Aslında arayışım hala devam da ediyor. Hala daha iyisi olabilir mi diye aramaktayım. Gelelim şu zamana kadar deneyimleyip beğendiğim ve önereceğim rimellere..

Kahverengi Rimel Hakkında Her şey ve Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2

1.Benefit They’re Real

They’re Real Rimel benim şu ana kadar deneyimlediğim en sevdiğim rimel oldu. Hem seyahat boyu hem de büyük boyu mevcut. Rimeli yapısı, fırçası ve verdiği efekt çok güzel. Hakkında hep çok zor çıktığı yazılıyor fakat ben rahatlıkla temizleyebilirim. İster tek kat isterseniz 2 kat geçebiliyorum. Kirpilerimi tek tek ayırıp, hem dolgunlaştırıyor hem kıvırıyor hem de hafif uzatıyor. Açık ara favorim.

Kahverengi Rimel Hakkında Her şey ve Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 3

2.Maybelline Lash Sensational Maskara

Uygun fiyatlı maskaralar arasında en iyisi Maybelline Sensational Maskara. Fiyatı ve performans açısından çok iyi. Fırçası hafif v şeklinde geliyor. Çok fazla ürün birikmiyor. Bu yüzden 2-3 kat uygulayabilirsiniz. Uygun fiyatlı güzel rimel bakıyorsanız Lorel rimellere de göz gezdirin derim. Maybelline Lash Sensational Maskara yorumlarıma ulaşmak için linke tıklayın.

Kahverengi Rimel Hakkında Her şey ve Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 4

3.Benefit Bad Gal Bang Maskara

Benefit They’re Real iyi olunca Bad Gal Bang‘i de haliyle merak ettim ve denedim. Daha ince kıllara sahip bir fırçası var. Ürün uzun ömürlü. Bendeki büyük boyu ve fiyatı biraz pahalı. Kirpiklere hem uzunluk hem de kıvrıklık veriyor. Bu arada bütün rimelleri kullanmadan önce kirpik kıvırıcısı ile kirpikleri kıvırıp sonra ürünü kullanıyorum.

Kahverengi Rimel Hakkında Her şey ve Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 5

4.Clarins Supra Volume Maskara

Clarins Supra Volume ile 2 buçuk sene önce tanıştım. Fırça kıllarının çoğunluğu eşit uzunlukta. Kirpiklerime dolgunluk ve hafif uzunluk veren bir maskara. Doğal içeriğinden dolayı sevdim. Temizlemesi en kolay rimellerden biri. Clarins Supra Volume Maskara yorumlarıma linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kahverengi Rimel Hakkında Her şey ve Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 6

5.Mac Hauty & Naughty Maskara

Mac’in rimellerinin çoğunluğu iyi değil. Fakat bu rimel bence Mac markasının en iyi rimeli. Hem uzunluk hem kıvrıklık veriyor.

Kahverengi Rimel Hakkında Her şey ve Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 7

Ayrıca şeffaf rimel çeşidi de var ki bu ürünler genellikle yaz aylarında özellikle denize giderken ve ya makyaj yokmuş gibi görünmek istediğiniz de ama hafif bir efekt vermek isterseniz tercih etmelisiniz. Ürün üzerinde Waterproof mascara yazanlar ise akmayan rimel yani suya dayanıklı demektir.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler…

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.