Merhaba..  Bugün bir kaç gün önce o moda dergileri ve defilerlerde de sıkça gördüğümüz makyaj tekniklerinden biri olan kalın eyeliner denedim ve bunun hakkında bir kaç bilgilendirme vereceğim. Bu denemeden keyif aldım ve arada bir bu şekilde kullanmaya karar verdim. Umarım sizde sever ve kendinizde uygularsınız.

Öncelikle eyeliner çeşitlerinden çok az bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi kalem, likit ve jel eyeliner olmak üzere üç çeşidi mevcut. Genellikle en basit olan eyeliner çekmeye yeni başlayanlar için tavsiye edeceğim eyeliner çeşidi kalem (keçe uçlu) eyelinerlardır. En zor ve genellikle makyaj artistlerinin kullandığı eyeliner çeşidi ise jel eyelierdır. Kesik uçlu ve ya ince eyeliner fırçası ile hafif ıslatılarak göz kapağına uygulanır. Uygulaması en zor eyeliner çeşididir. Bende üç eyeliner çeşidinden de bulunuyor ve üçünüde çoğu kez denedim ve günlük makyajlarımda kullanmaktayım.

Bugün bahsedeceğim kalın eyeliner çekmeyi ise kalem eyeliner ile yaptım. Çok sevdiği Chanel keçe uçlu yerine daha öncede yazısını yazmış olduğum markalardan biri olan Makeup Forever Eyeliner kullandım. Ürün ile ilgili tüm detaylara bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Benim favorim Chanel marka olan fakat kalın eyeliner deneyimimde Makeup Forever’ı da sevdiğimi söylemem gerekiyor.

Eyeliner Çekme Tekniği 

Çoğu kadın için alışması zor olan makyaj tekniklerinden biridir. Fakat eliniz alıştığı sürece en basit makyaj tekniği haline dönüşecek bana güvenebilirsiniz. Öncelikle siyah göz kalemi ile ince bir çizgi tam kirpiklerinizin bitiminden çizerek üzerinden kalem ve ya likit eyeliner ile geçebilirsiniz. Eliniz alıştığı sürece de kalem sürmeden çekmeyi deneyin. Eyeliner çekmeden önce göz farı sürmek hem kalıcılığını arttırır hem de daha güzel görünmesini sağlar. Ben genellikle mat ve simsiyah eyeliner seviyor ve tercih ediyorum. Siyahın yanı sıra kırmızı, mavi, yeşil gibi renklerde var. Göz şekilleri eyeliner çekmede önemlidir. Çekik gözleriniz varsa göz pınarlarından başlamak yerine tam ortadan başlayın ve ince çekin. Daha büyük gözleriniz var ve göz kapağınız çok genişse daha kalın çekebilirsiniz ve göz pınarlarınızdan başlayın. Eğer badem gözleriniz varsa eyeliner size çok çok daha yakışacaktır.

Kalın Eyeliner

Kalın Eyeliner Çekimi ise;  her zaman kullandığınız far bazını göz kapaklarınız geçin. Ben Mac Paintpot Painterly’i kullandım. Öncelikle her zamanki çektiğiniz eyeliner stili ile başlayın. Üzerinden bir kat daha geçerek onu git gide kalınlaştırmaya başlayın. Yapabileceğiniz bir diğer teknik ise önce ince bir çizgi çekmek tabi kuyruğunuda unutmayın. Daha sonra biraz yukarısından ince bir çizgi daha geçerek kuyruk ile birleştirin ve boş kalan kısımları doldurun. Burada kuyruğu yapmak ve düz bir hat çizebilmek önemli. Düz hattı oluşturmak için kesik kesik yapın birden dümdüz uzun bir çizgi çekmeye çalışmanıza gerek yok. Kısacası acele etmeyin yavaş ve kısa ince çizgiler çekmeye çalışın. Kalın eyeliner’ı başaracaksınızdır.

Kalın Eyeliner

Makyajımda Kullandığım Diğer Ürünler

Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.