Kapatıcı Önerileri , Kullandığım En İyi Kapatıcılar

Herkese merhaba.. Sizlerle uzun bir zamandır kapatıcı deneyimlerimi paylaşıyorum. Makyajın olmazsa olmaz ürünlerinden biri olan allık gibi bir anda canlı görünmemizi, göz altımızdaki morlukları kapatarak yorgun görünümümüzden kurtulmamızı sağlayan kapatıcıların önemini hepimiz biliyoruz. Bugünde bir kaç Kapatıcı Önerileri vererek şu ana kadar kullandığım en iyi kapatıcı ürünlerden bahsedeceğim.

Makyajın olmazsa olmazlarından biri diyorum çünkü bir anda yüzümüzün canlanmasını ve kapatmak istediğimiz pütür ve ya sivilcelerin kapatılmasını sağlıyor. Bir anlamda allık gibi yüzün canlanmasına katkı sağlayan bir ürün. Sürekli baktığım, en iyisini bulsamda farklı ürün arayışlarıma yinede devam ettiğim bir makyaj malzemesi ki eminim bir çok kadın benim gibi düşünüyordur. Çünkü ten ürünlerinin tenimizin dokusu, yapısı ve rengi ile uyması açısından çok önemliler.

Kapatıcı Nasıl Seçilir ?

Bir kapatıcıda aradığınız özellikler nelerdir ? Benim aradığım özellikler arasında

  • Ten rengim ve cildim ile uyumlu ton ve yapıda olması
  • Göz altımı koyulaştırmadan kapatması
  • Aynı zamanda biraz aydınlık bir görünüm vermesi
  • Pudra ile geçtikten sonra kapatıcının kararmaması
  • Uzun süre kullanılabilir kaliteli bir ürün olması
  • Kolay uygulanabilir ambalaja sahip olması

İşte tüm bu yukarıda saydığım özellikleri barındıran bir kapatıcı seçilmelidir. Kapatıcı seçerken özellikle cilt tonunuz ile uyumlu yani aynı tonda ve ya bir ton açık olmasına dikkat etmelisiniz. Kimileri aynı tonda kimileri ise bir ton açık alıyor. Bu tamamen marka ve ürüne göre değişiklik gösterir.

1.Nars Radiant Creamy Concealer

Kapatıcı Önerileri arasında yer alan favori ürünlerimden biri yani 1 numara kesinlikle şu ana kadar denediklerimin arasında en iyisi olan Nars Radaint Creamy Concealer oldu. Daha önce de kendisini ayrı bir yazıda ele almıştım, linke tıklayarak fiyatı ve deneyimlerim hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirisiniz. Nars markası benim en sevdiğim makyaj markaları arasında yer aldığı için değile gerçekten harika bir sonuç verdiği için söylüyorum ki bu kapatıcı inanılmaz. Gözaltı hem aydınlatıyor, hem kapatıyor, yapısı yumuşacık ve kremsi, uygulaması oldukça kolay, yalnızca tek kötü yanı fiyatı. Ürünün mini boyuda mevcut. Fiyat açısından biraz daha uygun olmasını dilerdim. Fakat uzun süre gideceğini düşünürsek (1 yıl kadar) denemeye değer. Herkes için önerebileceğim en iyi kapatıcıdır.  

Kapatıcılar ne kadar süre kullanılabilir ?

Aslında kapatıcıların ömrü 6 aydır. Fakat benim şu ana kadar hiçbir kapatıcım (concealer) 6 ay gibi bir süre içerisinde bitmedi. Az kullanmayı tercih ediyorum fakat, bol bol sürmüş olsamda yinede 6 ayda biteceğini düşünmüyorum. O yüzden eğer kapatıcınız kaliteli bir ürünse zaten 8-9 ay kadar bile kullanabilirsiniz.

2.Too Faced Born This Way Kapatıcı

Mini boyunu aldığım Too Faced Born This Way kapatıcı içeriğinde hindistan cevizi sütü içeriyor. Çok fazla bir aydınlık vermesede yapısı ve mini boyun fiyatı ile tercih edilebilecek kapatıcılardan biri. Aydınlık vermek istemeyen yalnızca kapatmak isteyen kişiler için öneriyorum. Fiyat 110 tl.

3.Maybelline Age Rewind Kapatıcı

Maybelline Age Rewind ucunda bulunan bir sünger aracılığı ile en kullanışlı kapatıcılardan biri. Maybelline markasını sevenler muhtemelen bu ürünüde sevecektir. Nemli bir bitiş sağlayan kapatıcı orta derecede aydınlık veriyor. Fiyat 50 tl.

4.Maybelline Fit Me Kapatıcı

Maybelline Fit Me Kapatıcı sarı ve ya pembe alt tonlu renk seçenekleri ile kendinize uygun tonu bulabileceğiz bu kapatıcı beyaz tenliler için en uygun rengi Light 10. Ambalaj ve kullanış açısından Nars radiant creamy concealer’a benziyor. Orta kapatıcılık ve iyi derecede aydınlatıcılık veriyor. Fiyat 45 tl.

5.Clarins Eclat Minute Instant Light Kapatıcı

Clarins Eclat Minute Kapatıcı oldukça hafif bir kapatıcı. Göz altı morluk sorunu fazla yaşamayan kişiler için öneriyorum. Fiyat açısından orta, kapatıcılık açısında da orta ve nemli bir bitiş sağlayan çok aydınlatmayan, altından çevirdikçe ürün gelen uygulaması kolay bir kapatıcı. Fiyat 140 tl.

Kapatıcı Önerileri yazım umarım hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.