Kaş Farı Nasıl Sürülür ? Kaş Şekli Nasıl Değiştirilir ?

Herkese merhaba.. Bugünkü yazımda yüzümüzde ifademizi belirleyen unsurlardan biri olan kaşlar ve onları nasıl doldurabileceğinizden bahsedeceğim. Kaş Farı Nasıl Sürülür ? Kaş şekli yalnızca kalem ve kaş farı ile nasıl değiştirilir ? Gelin birlikte bakalım..

İşte Kaş Farı Nasıl Sürülür ? Ben kaşlarımı nasıl dolduruyorum’un cevabı.. Kaşlarımı şimdiye yalnızca bir kaç kez aldırdım. Daha sonrasında dağınık görünümü sevdiğimden dolayı dağınık bırakmayı tercih ettim.

Kaşlarımı doldururken, genellikle kaşları daha doğal doldurduğunu düşündüğümden dolayı kaş farı ile doldurmayı tercih ediyorum. Kaş kalemi, göz farı, kaş kalemi ve kaş maskarası gibi bir çok kaş ürününü kullandım. Kaşları doldururken Mac’in kahverengi farlarından biri olan Mac Mystery göz farını kullanıyorum. Mystery içerisinde sim bulundurmayan tamamen mat koyu kahverengi tonu bir far. Bence herkeste bulunması gereken bir kahve tonu. Kaşları sabitlemek ve aynı zamanda beslemek için ise Benefit Browvo Conditioning Primer kullanıyorum.

Kaş Şekli Nasıl Değiştirilir ?

Düz Kaş: Kaşları düzleştirmek için kaş uçlarını ve uzun kısımlarını aşağıya doğru tarayın. Kendi kaş renginiz ile uyumlu olan bir kaş kalemini alarak boşlukları hafifçe doldurmaya başlayın. Kaşları boyarken yapmanız gereken en önemli şey düz çizgi çizmek yerine sanki kaş alıyormuş gibi minik darbeler halinde kaşları boyamaktır. Kalından daha inceye doğru da gidebilir ve ya dümdüz de gidebilirsiniz. Sonra kaşların bittiği yeri yukarı doğru tarayarak yukarıdan kavisli olan kısmından kaşın ucuna doğru kalem ile birleştirerek o kısmı doldurduğunuz taktirde daha düz bir kaş şekli elde etmiş olursunuz. İsterseniz sadece kaş fırçası ve ya sadece kaş kalemi ile kaşları doldurabilirsiniz. Fakat her ikisini birlikte kullandığınız zaman daha doğal bir sonuç alabildiğiniz için kaşları doldururken her ikisinide kullanmak daha iyidir.

Son işlem olarakta kaşları bir kaş fırçası ile tarayarak ürünlerin birbirine karışmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla belirginleştirmek için ise kullandığınız herhangi bir concealer (kapatıcı) ile kaşların etrafından geçerek ve bunu güzelce dağıtarak kaş çerçevesi oluşturmuş yani kaşların etrafına aydınlık katarak o bölge iyi daha belirgin hale getirmiş olursunuz.

Kavisli Kaş: Kaşların şeklini kalem ve kaş farı ile şekillendirmek için; yine aynı şekilde kaşların arasındaki tüyleri kaş kalemi ile kaş çizer gibi yavaşça, kalemi fazla bastırmadan doldurun. Kavisli şekil vereceğinizden dolayı kaşın başlangıç kısmını daha aşağıya doğru doldurabilirsiniz. Kaşınızın ortası olan kavisli kısma ise; üçgen gibi şekil vererek o üst kısmı birleştirin. Bu minik hareket ile kavisi daha belirgin hale getirmiş olursunuz. Kalem ile doldurduğunuz kısmı bu sefer kaş farı ile üzerinden tekrar doldurun.

Kaşı daha da kalkık göstermek için sıra geldi yine concealer kullanmaya.. Kaşınızın üst kısmı üçgen yaptığınız yerin tam altını kapatıcı, aydınlatıcı ve ya açık göz farı sürerek o kısmı aydınlatmış olursunuz. Son olarakta şeffaf kaş maskarası ile kaşları tarayarak kaşların karışmasını önleyebilir ve sabitleyebilirsiniz.

Kaş Farı Nasıl Sürülür ile ilgili ufak bir bilgilendirme yazısı umarım hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.