Kaş Maskarası Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Selamlar.. Kaşlarımızın yüzümüze anlam katan en önemli unsurumuz ve karşımızdaki kişiye ifademizi ve ruh halimizi anlatır. Aslında makyajı en iyi şekilde tamamlayan unsurlardan biridir. Bugünün konusuda kaş ürünlerinden biri olan Kaş Maskarası ve nasıl kullanıldığı üzerine olacak. Öyleyse başlayalım..

Özellikle son yılların en büyük trendleri arasında kaşlar yer alıyor. Dağınık kaşlar, kaş doldurma ve kaş jeli kullanımı oldukça fazla. Daha kalın ve belirgin kaşlar trendler arasında yerini korumaya bu yılda devam edecek gibi görünüyor. Ben her zaman kaşların aşırı derecede kaş dövmesi gibi doldurulmasından değil biraz doğal bırakılmasından yana oldum. Doğal görünüm elde etmek için de kaş maskarası kullanabilirsiniz. Ayrıca kaş doldurmak için kalem maskara formunda bir ürün arıyorsanız Loreal Micro Tattoo Brow Artist yazıma tıklayarak ürün ile alakalı detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kaş maskarası kaşların aralarını doldurmak için kullanılan bir ürün. Yani aslında kaş farı ve Kaş Kalemi ile aynı işlevi görüyor. Ayrıca kaş jellerinin, yani kaş maskaralarının kaş sabitleyici özellikleri var. Sabitleyici özelliğinin yanı sıra kaşlara bazı maskaralar renk verirken bazıları şeffaf jel formunda olduklarından dolayı yalnızca ıslak bir görünüm veriyor. Özellikle moda dünyasında sıkça gördüğünüz ıslak kaş görünümünden bahsediyorum ki ben bu görüntüyü çok doğal buluyorum. Eğer birde kaşlarınız dağınıksa şeffaf Kaş Maskarası sürdükten sonra emin olun ki çok daha güzel görünecektir.

Kaş renginize göre kaş maskaraları bir çok markada bulunuyor. Özellikle benefit markasına ait Gimme Brow Kaş Maskarası en popüler maskaralardan biri. Seyrek kaşlara sahip olan kişilerin kaşlarının arasını doldurarak bir de hacim veren bir ürün. Cilde nüfuz eden minik mikrofiberler içeriyor. Sekiz farklı renk seçeneği var. Ürünü daha önce mağazada uyguladım ve doğal durduğunu söyleyebilirim. Fakat biraz pahalı buldum. Bunun haricinde benim kaşlarım zaten koyu renk olduklarından dolayı çok fazla bir doldurma işlemi göremediğim için almayı tercih etmedim. Daha uygun fiyata başka markaların kaş maskaralarını bulabilirsiniz.

Şeffaf Kaş Jelleri

Kaş jelleri doğal görünümü sevenler için oldukça uygun bir kaş ürünü. Eğer kaşlarınızın şeklinden, renginden ve biçiminden memnunsanız yalnızca kaş jeli ile kaşlarınızı tarayıp, düzenli hale getirip, gün boyu sabitleyebilirsiniz. Gratis ve ya Watsons gizi kozmetik marketlerinin yanı sıra Mac, Sephora gibi markalarında içerisinde kaş ürünleri ve kaş jelleri bulunuyor. Genellikle yabancı youtuber ve ya mankenlerde gördüğüm uygun fiyatlı ve performans açısından da iyi olan kaş jellerinden biri Maybelline Great Lash önerimdir. Fakat kendisi Türkiyede şu an için maalesef yok. Gelirse mutlaka banada haber vermeyi unutmayın. 🙂 Koşup ilk alanlardan biri olabilirim..

Maybelline markasına ait başka bir kaş jeli de Maybelline New York Brow Precise Fiber Filler. Kaş şeklini belirginleştirip, kaşları sabitliyor. Kaş jelini yalnızca tek başına uygulayabileceğiniz gibi kaşlarınızı uygun kaş farı ve ya kalemi ile doldurduktan sonra gün boyu sabitlemek için de kullanabilirsiniz.

İşte bu kadar ! Kaş Maskarası , Kaş Jeli ve Nasıl Kullanıldıkları ile ilgili yazımı umarım faydalı bulmuşsunuzdur ve hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki yazımda tekrar görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.