Kiko Milano Ruj

Selam.. Bugün 1997 yılında canım İtalya da kurulan KİKO Milano kozmetik markasının ürününü incelemeye koyulacağız. Bugünkü ürün ise Kiko Milano Ruj. Kiko Milano modanın da başkentlerinden biri olan Milano dan ve modadan esinlenen kozmetik ürünleri üretmekte.

Bugünün yazısı bir İtalyan makyaj markası olan Kiko’nun ruj ürünü ile ilgili olacak. Kiko Türkiye’ye kısa bir süre önce geldi yaklaşık bir sene oldu sanırım daha önce benimde hep yurt dışına giden akraba ve ya arkadaşlarımdan bildiğim bir markaydı. Hatta bir kere bir yakınım yurt dışından bana  Kiko Milano ruj getirip hediye etmişti. Kiko Milano ruj 918 numaralı nude tonlarındaki ruj sevenlerin tercihi arasında olacak smart serisinden bir ruj.

Diğer markalara göre örnek vermek gerekirse Mac, Nars, Benefit, Bobbi brown vs. markalara göre daha uygun fiyatlı bir İtalyan kozmetik markası.

Kiko Milano Ruj

Fiyat olarak çok uçuk olmamasının verdiği istekle mağazasına girdiğim bir gün en çok rujları dikkatimi çekti ve hemen incelemeye aldım. Daha sonra Kiko’nun bu rujunun denedim hoşuma gitti yapısı, rengi, fiyatı gereği. Ve deneyimlemek için satın aldım.

Ruj incelemesine gelecek olursam; kahve tonlarında doğal dudak rengine sahip olmak istiyorsanız çok doğal duran bir kahverengi ruj bence. İçerisinde biraz şeftalilik bulunan kahverengi.

Kiko Milano Ruj

Yapısı itibariyle dudaklarda biraz ıslak bir bitiş sağlıyor ve daha parlak fakat sim gibi ve ya lipgloss (dudak parlatıcısı) gibi asla durmayan bir ruj. Dudaklarda sağlıklı bir görünüm veriyor. Sanırım buna saten bitişli diyebiliriz. Ruj’a baktığınız zaman bir sim ve parlaklık görünmüyor fakat elime alıp swatchladığımda ıslak bitişli olduğunu ve bunun verdiği ışıltısını göreceksinizdir.

Kiko Milano Ruj

Ben Kiko Milano Ruj en çok Mac Whirl dudak kalemi ile birlikte kullanmayı seviyorum çünkü ton olarak birbirlerine çok yakın oldukları için uyum sağlıyorlar. Mac Whirl dudak kalemi ile dudakları çerçeveleyip Kiko Milano Ruj sürüyorum.

Kiko Milano Ruj

Rujun Kalıcılığı bir Mac rujlar kadar olmasa da idare eder cinsten diyebilirim. Deneyimlediğim kadarıyla şunu söyleyebilirim; bir şeyler yiyip içtikten sonra silindiğini farkettim. Bu da demek oluyor ki Kiko Ruj en fazla 1-2 saat kalıyor. Silindikten sonra tekrar tazeleme gereği duyuyorsunuz. Dudakta herhangi bir yapış yapışlık hissi asla yapmıyor.

Kiko Milano Ruj

Kiko Milano Ruj

Kiko Milano Ruj Artıları

  • Kremsi yapısı
  • Tonu
  • Her tene yakışması
  • Lipgloss etkisi vermesi
  • Pigmentasyonu (koyuluğunu birkaç kez sürerek ayarlayabiliyorsunuz)

Kiko Milano Ruj Eksileri

  • Kalıcı olmaması

Doğal bir renk olduğu için hemen hemen cilt tonuna yakışacağını düşünüyorum. Özellikle esmer tenliler ve buğday tenlilere çok yakışacaktır. Rujun yoğunluğunu daha az ve ya daha çok sürerek ayarlayabiliyorsunuz.

Kiko Milano Ruj Fiyat 35 tl. Kiko Milano Ruj tüm Kiko mağazalarında bulabilirsiniz. Dikkatli bakmak isterseniz Kiko sitesine ulaşabilirsiniz. Kiko ruj Türkiye de ulaşabileceğiniz noktalardan bazıları ise; Bakırköy, İstinye Park, Tepe Nautilus Buyaka avm den ve ya Forum İstanbul dan ulaşabilirsiniz.
Kiko Milano instagram sayfasında yer alan fotoğrafları aşağıdan inceleyebilirsiniz.
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.