Herkese merhaba.. Biz kadınlar makyaj yapmayı çok severiz. Fakat cildimizdeki makyaj kalıntılarını, kirli havanın kattığı kir ve yorgunluğu yüzümüzden atmak için bakım yapmamız gerekir. Bunun içinde maskeler başvururuz. Kil Maskesi son yıllarda en çok tercih edilen maskeler arasında yer alıyor. Gelin kil maskesinin nasıl uygulandığını ve cilde ne derece iyi geldiğini birlikte öğrenelim.

Güzellik ve bakım adına bir çok yol deniyoruz. Bunlardan biri de maskeler. Özellile son zamanlarda kil maskesi çok revaçta. Hem peeling hemde kil maskesi görevi gören daha da öncede sitemde yazısını yazdığım ürünlerden biri olan Clinique City Block Purifying Maske cilde bakım yaparak, arındırmak ve siyah noktaların temizlenmesi için güzel bir ürün.

Kil Maskesi yüzümüzü arındırmak, temizlemek ve cilde parlıklık, pürüzsüzlük kazandırmak için yapılan bir bakımdır. Cildi yağlardan arındırdığı için cildin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlıyor. Yapıldıktan sonra cildin rahatlamasını sağlıyor. Kil maskesinde kan akışını hızlandırarak, hücreler yenilenmeye başladığından dolayı bir kaşınma hissi oluyor.

Kil Maskesi Nedir ? Nasıl Uygulanır ? 3

Kil Maskesi Nasıl Uygulanır ?

Bir kaç gün önce denediğim Sephora Kil Maskesi de bu görevi yerine getirerek, memnun olmamı sağladı. Paket içerisinde yer alan 4-5 kullanımlık bir ürün. Üründen parmaklarım ile göz altım hariç tüm yüzüme sürerek yaklaşık 15 dakika kadar bekledim. Yavaş yavaş kurumaya başladı ve daha sonra yüzümü ılık su ile duruladım. Sonuç; yüzüm yumuşacık ve pürüzsüz olmuştu. Fakat sonrasında nemlendirme ihtiyacı duydum. Günlük nemlendiricimi sürdüm. Sonuç olarak çoğu kil maskesini uygulandıktan sonra bir miktar nem ihtiyacı duyuyorsunuz. Benim gibi günlük kullandığınız nemlendirinizi sürerek o haftalık maske bakımınızı yapmış olursunuz.

Düzenli olarak uygulayanların ciltteki lekelerinden kurtulacağı düşünülüyor. Ben henüz uzun süredir uygulamış değilim. Fakat verdiği hissi çok sevdim. Leke çıkarması için değil cildimi yumuşak yapması ve temizlemesi için kullandım. Eğer siz sivilcelerinizden, cildinizdeki pürüzler ve lekelerden kurtulmak istiyorsanız haftada bir kez olmak üzere en 1 ay düzenli bir şekilde kullanın. Maskeden sonra mutlaka cildinizi nemlendirin.

Bana göre en ideal uygulama yöntemi parmaklarınız ve ya bir fondöten fırçası kullanmaktır. Haftada bir kez maskeyi uygulamakta yeterlidir.

Kil Maskesi Nedir ? Nasıl Uygulanır ? 4

Sephoranın kendi maskeleri genellikle başarılı oluyor. Aşırı yüksek bir sonuç beklemeyin fakat yinede iş görüyorlar. Özellikle nem veren maskeleri de oldukça iyi. Siyah kil maskesini hiç kullanmadım. Kullananlar siyah kil maskesi ile ilgili görüş ve deneyimlerini yorum olarak bırakabilirlerse çok sevinirim.

Kil Maskesi bakımı ile ilgili yazım umarım hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.