Uzun bir aradan sonra herkese merhaba.. Kırmızı ruju sevmeyen kadın neredeyse yoktur ve bir çok farklı tonuyla her kadına yakışır. Gözlerin ön planda olmadığı bir makyajda kırmızı ruj ön plana çıkar. Bugünkü yazımda kırmızı ruj makyajı yaptım. Sizlerlede bu makyajı nasıl yaptığımı paylaşacağım. 🙂

Kullandığım Ürünler

 • Sephora Losyon Tonik
 • Avene Cicalfate Yüz Nemlendiricisi
 • Mac Strobe Cream
 • Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer Renkli Nemlendirici
 • Nars Laguna Bronzer
 • Nars Radiant Creamy Concealer
 • İnglot amc Face Blush 94 Allık
 • Blistex Dudak Nemlendirici
 • Mac Burgundy Dudak Kalemi
 • Mac Ruby Woo Ruj
 • Mac Studio Finish Pudra
Kırmızı Ruj Makyajı

Gelelim makyajı nasıl yaptığıma.. Öncelikle yüzümü su ile yıkadım ve önceki günün makyajının kalıntılarından tam anlamıyla kurtulmak için Sephora’nın toniğinden pamuk yardımı ile sildim. Tabiki sonrasında yüzümü günlük nemlendiricim ile nemlendirdim. Makyaja başlamadan önce mutlaka yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın derim. Hatta ben çoğu makyajımdan önce gül suyu ile yada normal bir tonik ile yüzümü siliyorum. Sizede tavsiye ederim.

Nemlendirme işleminden sonra strobe cream’i iyice yaydım. Yine fondöten yerine en sevdiğim ürünlerden biri olan Nars’ın renkli nemlendiricisini uyguladım ve her zamanki gibi parmaklarımla yaydım. Hep söylemişimdir parmaklarla yaymak bence daha iyi oluyor ve ürün daha iyi emiliyor.

Kırmızı Ruj Makyajı Yaptım!

Kırmızı ruj süreceğim için gözlere hiç bir ürün sürmedim yalnızca Mac’in painterly isimli painpot farını geçtim. Mac’den mutlaka edinmeniz gereken ürünlerden biridir.

Kirpiklerime Sephora Outrageous Curl maskarasını sürdüm. Bu maskara kirpiklerimi ilk katta kalın göstermiyor fakat 2 kat sürünce daha iyi duruyor. Ama fanı olduğumu söyleyemeyeceğim. 🙁

Geliyorum en önemli kısıma..

Kırmızı Ruj Sürerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Mat bitişli mi saten bitişli bir ruj mu sevdiğinize karar verin ve size yakışan tonu bulun. Eğer mat bitişli bir kırmızı ruj tercih ederseniz mutlaka dudaklarınız nemlendirici ile nemlendirin. Yoksa aşırı derecede kuruyacaktır. Benim seçtiğim rujda mat bitişli bir ruj.

Bence dudak kalemi ile çerçevelendiği zaman çok daha hoş görünüyor. Özellikle dudaklarının çizgisi çok belli olmayanlar ve dudaklarının ince olduğunu düşünenler için.. Aynı renkte ve ya benim gibi bordo rengi bir dudak kalemi ile çerçeveleyebilirsiniz. Ben burada bordo kalemi tercih ettim. Çok bastırmadan dudak çizgimden geçtim.

Mac Ruby Woo ruj’u seçtim. Gelmiş geçmiş en iyi kırmızılardan biridir. Dudakları nemlendirdikten ve çerçeve ile geçtikten sonra ruju düzgün bir şekilde yavaşça sürdüm. İşte bu kadar!. 5 dakikada kırmızı ruj makyajımı oluşturdum.

Kırmızı Ruj Makyajı Yaptım! 1

Umarım yazı hoşunuza gitmiştir. Görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.