Herkese merhaba.. Moda kadınlardan ziyade artık erkeklerde sıkça takip eder oldu. 2019 kış modasında en çok kullanılacak parçalar hangileri ? Bakalım özellikle bu sene kış modası kombinleri nasıl yapılır ? ve hangi parçalar en çok revaçta olacaklar…

Moda trendlerine başlamadan önce; bu senenin rengi Pantone tarafından “Living Coral” yani mercan rengi seçildi. Tercihlerinizi belki bu renkten yana kullanmak isteyebilirsiniz diye aklınızda bulunsun. 🙂 Ayrıca bu rengi yalnızca kıyafetlerde değil makyajda da göreceğiz.

Metalik Dokunuş

2019 kış modasında geçen sene olduğu gibi tabiri caizse uzay çağı devam ediyor. Astronot gibi görünümden kastı metalik parçaların sıkça kullanılacak olması. Özellikle gri metalik montlar, pantolonlar, elbiseler ve ceketler sıkça görülecek. Ayrıca leopar, zebra ve çiçek desenleride ön planda.

Kış Modası Kombin Önerileri 1

Bu sene en çok gördüğümüz parçalardan biri de suni kürkler. Beyaz, siyah, taba, koyu kahverengi derken neredeyse herkesin üzerinde kürk görüyoruz. Sahte olması en güzeli tabiki!. Modelin üzerinde de beyaz kürkü siyah boğazlı bir kazak ile kombinlediğini görebilirsiniz. Bana göre kış modasında hem sade hem de şık görünmenin en güzel yollarından biri.

Kış Modası Kombin Önerileri 2

Her zaman kürkler yok tabi. Bazen boyfriend tarzı büyük beden montlar da var. Bu tarz montları yine bilek botlar ve sade parçalar ile kombinleyebilirsiniz. Şapka olarak Olivia Culpo‘nun tercih ettiği bere tarzı bu tarz montlar ile en uyum sağlayacak şapkalardan biri kesinlikle. Denizci şapkasının pek uyacağını düşünmüyorum.

Kış Modası Kombin Önerileri 3

2019 kış modasında en çok görülen parçalardan biri de deriler. Özellikle deri pantolonlar sıkça kullanabilirsiniz. Olivia Culpo aşağıdaki fotoğrafta deri pantolonu siyah çorap çizme ve üzerine kazak ile kombinlemeyi tercih etmiş. Yeri gelmişken söyleyeyim; denizci şapkalarıda hem kış hem ilkbahar aylarında sıkça tercih edilecek. Ben yaklaşık 1 aydır birçok kişide daha sık görmeye başladım bile.

Kış Modası Kombin Önerileri 4

Bir başka bu sene moda olan şapka modeli de aşağıda gördüğünüz model. Fransız stili de denilebilir aslında. Kırmızı ruj, bu şapka ve siyah elbise güzel uyum sağlayabilir.

Kış Modası Kombin Önerileri 5

Daha önce bir yazımda Taylor Hill Sokak Stilinden bahsetmiştim. Kış modasında gördüğümüz fotoğrafta kalın bir kabanı yine büyük atkı ile kombinlemeyi seçmiş. Bu tarz büyük atkılarla da şık görünebilirsiniz.

Kış Modası Kombin Önerileri 6

Özellikle kış aylarında yalnızca siyah ve ya koyu renkler giyinir diye bir durum yok bence. Açık tonlar ile de gayet şık görünebilirsiniz. Açık vizon rengindeki paltoyu yine aynı tonlarda kombinleyebilirsiniz. Bu kombin ayrıca fötr şapka ile daha da havalı görünebilirmiş.. Sizce ?

Kış Modası Kombin Önerileri 7

Kürk Modası

Kürkler bu sene hemen hemen herkeste gördüğümüz parçalardan biri oldu bile. Bende nasibimi aldığımı belirtmeliyim. 🙂 Hem sıcak tutan hem de şık görünmeyi sağlayan parçalardan biri olduğu için benim çok hoşuma gitti. Aşağıdaki modelde ise uzun koyu kahverengi bir kürk görüyorsunuz.

Kış Modası Kombin Önerileri 8

Ne kadar koyu bir kürk giymiş olsada altına koyu bir kot pantolon ile kombinlemek yerine açık tonlarda dar bir kot ile kombinlemeyi tercih etmiş. Sırıttığını söyleyemeyeceğim. Fakat siyah dar bir kot ile tercih edebilirsiniz. Kürklerin içine uyacak en güzel parça ise kazaklar. Mutlaka bir kazak ile kombinleyin. İster boğazlı, ister düz ve ya v yaka olsun hiç farketmez.. Tercih sizin.

Kış Modası Kombin Önerileri 9

Negin Mirsalehi’nin paylaşımlarını genellikle beğeniyor ve takip ediyorum. Denizci şapkalarının yanı sıra bu tarz şapkalar da oldukça revaçta. Bu tarz şapkaları h&m gibi markalarda bulabilmeniz mümkün. Nude tonları ile başlayıp bu şekilde pastel tonları ile bitirmek bence kombine ayrı bir sevimlilik katıyor.

Bu sene hemen hemen herkeste gördüğümüz kısa kürkler bir çok mağazada bulunuyor. Kısa kürkleri dar bir kot pantolon ve ya deri pantolon ile kombinlemek harika oluyor. Bilek botları ve ya çorap çizmeler ile kombinleyebilirsiniz.

Kış Modası Kombin Önerileri 10

Özellikle sonbahar aylarında toprak tonları çok fazla tercih edilsede kış aylarında da toprak tonları devam ediyor. Kiremit, kahve, bej gibi renkleri kullanabilirsiniz. Negin Mirsalehi bir kaç ay önce instagram hesabından paylaştığı kombin gibi kazak ve pantolon kombini yapabilirsiniz. Uzun ve ya kısa çizmeler ile kombinlemek tamamen zevk meselesi.. Fakat renklerin uyumu gerçekten harika görünüyor.

Kış Modası Kombin Önerileri 11

Suni kürkler ile fransız modeli şapkaları kombinleyebilirsiniz. Kırmızı, pudra tonları ve siyah en güzel seçeneklerden biri bence.

Kış Modası Kombin Önerileri 12

Deri pantolonu palto ile nasıl kombinleyebileceğini görüyorsunuz. Genellikle deri pantolonları üzerine beyaz, gri istediğiniz her hangi bir renkteki kazak ile ve ankle botlar (bilek bot) ile kombinleyebilirsiniz. Ayrıca postal tarzı botlar ile de kombinlenebilir. Taba tonlarındaki paltonun içerisine beyaz renkte bir kazak giyerek contrast yaratabilir ve böylece çarpıcı bir kombin elde edebilirsiniz.

Kış Modası Kombin Önerileri 13

Son olarak sizler için araştırdığım 2019 Kış Modası Trendleri başlıklı videoyu izlemeyi unutmayın.. Keyifli seyirler. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.