Merhabalar.. Nemlendirme konusu makyaj yapmak kadar sevdiğim ve uygulamaya çalıştığım bir konu. Hem yüz hem vücut nemlendirmesi cildinize iyi bakmanız açısından oldukça önemli. Bugünkü yazımda kuru ciltler için nemlendirici önerileri vereceğim. Aralarında kullandığım ve memnun kaldığım markalar da var.

Nemli bir cilt daha sağlıklı görünmenizi sağlar. Bende özellikle cildimin temiz kalmasının dışında nemini kaybetmemesi için oldukça dikkat ediyorum. Günlük hem sabah ve akşam kremi hem de göz altı kremi kullanıyorum. Benim cildim normal yalnızca t bölgesi nadir yağlanma oluyor. Bunun haricinde bir sorun yaşamıyorum fakat kuru cilt tipine sahip kişilerin ciltleri özellikle kış aylarında kızarıp pul pul dökülmeye başlar. Daha hassas bir cilde sahiptirler. Nem konusunda daha özenli olmaları gerekir. Kuru ciltler için nemlendirici önerilerim arasında yer alan markalar; Avene, Biotherm, Origins, Kiehls ve Clarins. 

Yalnızca kış aylarında değil aslında hem yüzümüz hem de vücudumuzun yaz aylarında da neme ihtiyacı vardır. Nemin bir kısmını günlük yaklaşık 1,5 – 2 litre su içerek içeriden aldığımız gibi bir de krem gibi bakım ürünleri sayesinde bu ihtiyacımızı giderebiliyoruz. Yüzünüzün kızarmasını, pul pul dökülmesini ve canlılığını kaybetmesini istemiyorsanız nemlendirmeye özen göstermelisiniz. 

Avene Cicalfate

İlk olarak Avene markasının cilt onarımına yardımcı olan (cicalfate) kreminden başlayalım. Avene markası özellikle ünlülerin de severek kullandığı bir marka. Kullanan kişilerin çoğunun memnun kaldığı bir marka. Bende cilt onarımına yardımcı olan kremini severek kullanıyorum. Ayrıca Sivilceli ciltler için bakım kremi, Yağlı ve akneli ciltler için matlaştırıcı krem ve Termal su spreyi gibi bir çok farklı ürünü var. Yüze ferahlı veren termal su spreyinide yaz aylarında çok kullanışlı olacağını düşünüyorum. Hatta makyaja başlamadan önce bir iki fıs sıkılabilir. 

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri 4

Biotherm Aqua Source Nemlendirici

Biotherm aqua source nemlendirici krem benim uzun süredir kullandığım ve memnun kaldığım bir krem. Kuru ve ya normal ciltler için oldukça uygun. Eğer her gün sabah ve akşam olmak üzere günlük nemlendirici arıyorsanız bu kremi tavsiye edebilirim. Fakat kötü bir özelliği çabuk bitiyor olması. Şahsen ben ne ara bittiğini anlayamadım. Dilerseniz yalnızca sabahta kullanabilirsiniz. Gece kremini farklı bir ürün tercih edebilirsiniz.

Biotherm Aquasource Nemlendirici

Origins Make a Difference Plus +

Origins de yine Biotherm ve Avene gibi sevdiğim bir bakım markası. Orginis Ginzing isimli göz kremini uzun bir süredir günlük kullanıyorum. Hem nem vermesi hem de hafif bir aydınlık ışıltı vermesi en sevdiğim özellikleri oldu diyebilirim. Make a difference plus nemlendirici kremini kullanmadım fakat kuru ciltler için önerebileceğim bir ürün. Kuru ciltlerin yanı sıra karma ciltler için de uygun bir krem. 

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri 5

Kiehls Ultra Facial Deep Moisture Balm

Kiehls ürünleri de kaliteli cilt bakım ürünlerine sahip. Gliserin ile cildin nemini sağlayarak yumuşak ve sakinleşmiş bir cilt sağlamayı vaad ediyor. Kuru ve ya çok kuru ciltler için uygun bir nemlendirici. Ayrıca hem büyük boy hem de seyahat boyu mevcut. Oil free orta yağlı ciltlere önerilirken beyaz kutudaki kuru cilt tipine sahip kişilere iyi gelmekte. Yumuşak ve su tutucu bir etkiye sahip olmasından dolayı kuru ciltlere çok iyi geldiği söyleniyor. Eğer şu zamana kadar bir çok krem deneyip memnun kalmadıysanız bir de bu kremi denemenizi tavsiye ederim. Kremin fiyatı 155 tl. 

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri 6

Clarins Santral Face Treatment

Clarins hem makyaj hem de bakım ürünleri açısından güzel bir marka. Daha önce Clarins Eclat Minute Instant Light isimli kapatıcısını ve de Clarins Supra Volume Maskarasını kullanmıştım. Maskaradan oldukça memnun kalmıştım. Gelelim nemlendiriciye.. Bitki özlerinden oluşan bu bakım yağı, kızarık cildin sakinleşmesine yardımcı oluyor. Yağ formundaki ürünler her zaman için daha fazla nemlendirme işlemi verir.

Umarım yazıyı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.