Kuru Şampuan Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Herkese yeniden merhaba.. Son zamanlarda adını sıkça duyar olduğumuz Kuru Şampuan nedir ? Ne işe yarar ve kuru şampuan nasıl kullanılır ? merak ediyorsanız tüm bunların bilgisini sizler için araştırıp denedim ve aktarıyorum.

Kuru Şampuan özellikle Avrupa ve Amerikada kadınlar tarafından çok fazla kullanılmakta olan bir ürün. Türkiyedede son zamanlarda çok fazla kullanılmaya başlandı. Aslında yoğun bir iş hayatına sahip olan kişilerin ve saçlarında yağlanma sorunu yaşayan kişilerin kurtarıcısı olacak bir ürün. Yoğun iş hayatına sahip olan kişiler her gün yıkanmaya vakit bulamıyorlarsa kuru şampuan kullanarak 2 dakika içerisinde bu dertten kurtulabiliyor ve saçlarının temiz görünmesini sağlayabiliyorlar.

  • Saça temiz bir görünüm sağlıyor.
  • Ayrıca saçın hacimlenmesini sağlıyor.
  • Oldukça uygun fiyatlıdır.
  • Zamandan tasarruf etmeyi sağlıyor.
  • Pudralı yapısı sayesinde saç derisinin ürettiği yağı emiyor.
  • Üstelik çantaya atmak için bile çok uygun.

Saçın 2 dakika içerisinde temiz görünmesini sağlamasının yanı sıra ayrıca saça hacim kazandıran bir ürün. Genellikle sprey formunda olurlar. İçerisinde pudra bulunur. Bu yüzden saç derisinin üretmiş olduğu yağı emer. Bu şekilde saçlar yıkanmış gibi temiz görünür. Kuru şampuan fiyatları genellikle markaya göre değişiklik gösteriyor. En iyi şampuanı herkes deneyerek bulabilir. Fakat bu şampuanın en iyi bilinen örneklerinden biri ise batiste kuru şampuan. Ürüne Sephora ve Watsons mağazalarından ulaşabilirsiniz. Fiyatı gramajına göre değişiklik göstermekte. Kuru saçlar için şampuan gibi birçok seçenekleride mevcut. Saç demişken eğer saç ile ilgili bakım spreyine ihtiyacınız varsa kullanmış olduğum ve önerebileceğim Asley Joy Saç Bakım Spreyine linkten ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır ?

Ürün genellikle bir çok markada sprey şeklinde bulunmaktadır. Sprey formunda olması bence kullanımını oldukça kolaylaştırıyor. Omuzlarınıza her ihtimale karşı bir havlu serebilirsiniz. Yaklaşık 15 cm uzaklıktan saç derinize püskürterek kullanabilirisiniz. Püskürttükten sonra saç diplerinize iyice karışmasını sağlamak için saçınızı tarayabilirsiniz. Bu sayede temiz ve canlı görünen saçlara kavuşabilirsiniz. İçerisinde pudra bulunduğundan dolayı ürünü çok fazla sıkmamanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde saçlarda beyaz pudra görünümüne sahip olabilirsiniz. Bunun birikmemesi için saçları iyice taramak gerekiyor.

Eğer saçınız çok kötü görünüyorsa ve o gün acil dışarı çıkmanız gerekiyorsa saçınızı yıkamaya vaktiniz yoksa bu şampuanlardan kullanarak 2 dakikada yıkamış gibi temiz görünüme sahip olabiliyorsanız. Ayrıca saçlar sönük görünüyorsa yine bu şampuanla canlı görünmesini sağlamak çok kolay. Benim fikrime gelecek olursak bence bu ürün vakti olmayan ve saçı çok çabuk yağlanan kişiler için oldukça ideal. Ben şahsen yıkamayı tercih ediyorum. Fakat vaktim olmadığı zamanlarda tabikide seve seve kullanırım.

Batiste kuru şampuan fiyatı 15 tlden 30 tl gibi bir fiyatada bulabilirsiniz. Ayrıca farklı markaların daha uygun fiyatlı olanlarıda mevcut. Tüm Sephora ve ya Watsons gibi kozmetik marketlerinin yanı sıra internette bazı sitelerde de bulabilirsiniz. Ürün ile ilgili yorumlarım bu şekildeydi. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda tekrar görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.