Merhaba.. Bugünün konusu bir kaç gün önce almış olduğum ve kullanmakta olduğum Lancome Eyeliner ile alakalı olacak. Ürünün tam adı Lancome Monsieur Big Eyeliner. Hatta ürünün aynı isimde daha popüler olan bir maskarası da bulunuyor. Tam adı Lancome Monsieur Big Maskara.

Eyeliner ve göz altı kapatıcısı arayış maceralarım her zaman sürecek. Göz altı kapatıcısı ve eyeliner olarak tabikide favori ürünlerim var. Daha önce de yazılarını yazmış olduğum Nars Radiant Creamy Concealer kapatıcı olarak kesinlikle favorim eyeliner markasında ise şu ana kadar kullandıklarım arasında en beğendiğim, matlık, kalıcılık ve kolay kullanım açısından en iyisi Chanel Eyeliner oldu diyebilirim. Tek eksisi fiyatı kesinlikle. Linklerini bırakıyorum tıklayıp daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Kapatıcının avantajları ise kesinlikle pudra ile sabitlediğimde renginin koyulaşmaması, kurumaması, göz altlarını nemlendirmesi ve istediğim açıklığı göz altlarımda sağlamasıdır. Eğer kapatıcı ve eyeliner arayışınız varsa mutlaka bakmanızı tavsiye edeceğim iki üründür.

Lancome Eyeliner - Monsieur Big 3

Gelelim Lancome Eyeliner ile ilgili görüşlerime. Ürünü Chanel Eyeliner’ı bulamadığım için mecbur almak zorunda kaldım desem doğru olur. Fakat kullanmaya başladıktan sonra Chanel’in yerini çok da aratmadı aslında. Kalın uçlu olmasına bakmayın başta bende rahat bir şekilde ince eyeliner çekebilecek miyim ? diye düşündüm fakat denedikten sonra çok rahat bir şekilde hem ince hem kalın eyeliner çekilebildiğini gördüm.

Lancome Eyeliner

Eyeliner çekme konusunda pek mütevazi olamayacağım. Çünkü uzun yıllardır denediğim ve elim alıştığından dolayı iyi çekebildiğimi düşünüyorum. Ayrıca hem jel eyeliner, kalem eyeliner hem de likit eyeliner’ı çektiğimden dolayı benim için el alışkanlığı açısından büyük bir avantaj oldu. Sizin zorlandığınız zamanlar oluyorsa yılmadan sürekli denemenizi tavsiye ediyorum.

Lancome Eyeliner - Monsieur Big 4

Ürünün kalıcılığı gerçekten çok iyi. Sürdükten bir 5-10 saniye sonra tam olarak oturuyor ve çok oynama yapmıyor. Eğer yanlışlıkla eliniz eyeliner kuyruğuna gitmediği ve çok oynamadığınız sürece çıkmayan bir yapıya sahip. Tam olarak tam diyemem ama parlakta değil. Mat görünüme çok yakın. Uzun süre gideceğini umuyorum. Kalem formunda bir eyeliner olduğundan dolayı ne kadar süre gideceğini tam olarak bilemiyorsunuz. Fakat bu tarz eyelinerlar genellikle en fazla 6-7 ay dayanmaktalar.

Lancome Eyeliner

Aşağıdaki fotoğrafta ucundan dolayı hem kalın hem orta hem de ince eyeliner çekebildiğinizi gösterdim. Yalnızca uç kısmını değdirdiğiniz zaman rahat bir şekilde ince çekilebiliyor. Fakat kalın kısmı bütün bir şekilde geçtiğiniz zamanda o kalın eyeliner efektini alabiliyorsunuz.

Genellikle ben ortadan başlayarak inceden kalına doğru bir eyeliner şeklini daha sık tercih ediyorum. Kuyruk yapmak içinde yine bu Lancome eyeliner’ın uç kısmı ile yukarıya doğru çekerek içerisini dolduruyorum. Özetle sevdiğim bir ürün oldu fakat bir daha bu eyeliner yerine başka bir markanın eyeliner’ını ve ya daimi favorim olan Chanel Eyeliner’ı tercih ederim. Eğer siz kalın eyeliner’ı çok seviyorsanız hem ince hem kalın çekmede kolaylık sağlayan bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Lancome Eyeliner Artıları ve Eksileri

  • Hem kalın hem ince eyeliner’ı rahat bir şekilde çekebilmek artı
  • Kalıcı olmasıda bir artı
  • Ambalajını sevdim
  • En büyük avantajlarından biri bence kesinlikle kalın eyeliner çekemeyenlere daha bir kolaylık sağlıyor olması. Çünkü tek bir çekişte eyeliner’ı kalın yapmak mümkün.
  • Fiyatı eksi diyebilirim çünkü benzer fiyatlarda daha iyi eyelinerlar bulabilirsiniz.

Lancome Eyeliner

Aynı isimli ürünün maskarası daha popüler ben henüz denemedim fakat dilerseniz o ürünede bakabilirsiniz. Lancome Eyeliner fiyatı 125 tl. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.