Herkese merhaba.. Bugünün konusu yağlar ile alakalı. Yüz bakımında nemlendiricilerin yeri ayrıdır. Yağlarda saçımız için olduğu kadar yüzümüz için de faydalı ve besleyicidir. Loreal mucizevi yağ nasıl bir ürün ? Bakım yağları ne işe yarıyor ? birlikte inceleyelim.

Bakım Yağı Nedir ?

Yağların cildimiz için önemini bilmeyen yoktur sanırım. Günlük kullandığımız nemlendiricilerin içerisinde de bir miktar yağ bulunur. Fakat oldukça az bir miktar olduğu için yağlı cilde sahip kişilerin tekrar bir yağ bazlı bakım ürünü kullanmaktan çekinmemeleri gerekiyor. Aslında bir çok ürünü cildiniz için uygun olup olmadığını deneyip görerek anlayabilirsiniz. Hele ki söz konusu bakım ürünleri olunca mutlaka en az 15 gün deneme süresi vermenizi tavsiye ederim. Benim günlük kullandığım nemlendirici Avene Cicalfate onarıcı krem. Her cilt tipi için uygun ve günlük nemlendirmeyi hakkıyla yerine getiren bir krem. Ayrıca çok uygun fiyatlı. Bundan bir önceki günlük kremim ise Biotherm Aqua Source kremdi. Linke tıklayarak deneyimlerimi ve daha detaylı bilgisini görebilirsiniz. Dönelim asıl konumuz olan yağlara..

Loreal Mucizevi Yağ 1

Yüz için bakım yağları cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak daha parlak görünmesine yardımcı olurlar. Mucizevi yağ da bir çok kez karşıma çıkmış ürünlerden biriydi.

Loreal Mucizevi Yağ Ne İşe Yarar ?

Cilt bakım yağları cildin nemlenmesine ve sakinleşmesine yarayan bakım ürünleridir. Yüz bakım yağlarını günlük nemlendiricinizden önce ve ya sonra kullanabilirsiniz.

Yağlı Ciltler Nasıl Kullanmalı ?

Yağlı cilde sahip kişilerin en büyük sorunu sürekli yüzlerinin parlaması olduğunu söylerler ve bu yüzden yağ bazlı ürünlerden uzak dururlar. Yağlı ciltlerin cildindeki yağ dengesini sağlaması için 3 günde bir kez günlük nemlendiricinizi sürdükten sonra yüzünüze yağ bazlı ürün uygulayabilirsiniz. Böylece dengelenmeyi sağlayabilirsiniz. Sivilce giderici ürünler kullanıyorsanız ayrıca bir yağ bazlı ürün kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü sivilce giderici krem gibi ürünler cildi yoran ürünlerdir. Tabi ki yine de eczacınıza ve ya doktorunuza danışmadan bir ürüne başlamayın derim.

Konu cilt bakımı olduğu zaman ürünlerin içeriğine ve size ne kadar iyi geleceğine odaklanmanızı tavsiye ederim. Bu yüzden en az 15 gün deneme süreci oluşturun. Eğer ürün 15 gün içerisinde cildinizde ciddi derecede alerji, kızarıklık ve ya sivilce gibi bir sorun oluşturmadıysa büyük ihtimalle ilerisi içinde oluşturmayacaktır. Kullanacağınız ürünün size iyi gelmesi en önemli nokta bence. Bu yüzden ürünlerin fiyatlarının ne kadar pahalı ve ya ucuz olduğuna odaklanmayın. Makyaj konusuna uygun fiyatlı benzer ürünleri bulabilirsiniz. Fakat söz konusu cilt bakımı olunca cildinize iyi gelmesi baz alınmalıdır.

Eğer bir ürün bir kaç kulladıktan sonra cildinize iyi gelmediğini gördüyseniz derhal kullanmayı bırakın derim.

Loreal Mucizevi Yağ

Loreal Yüz Bakım Yağı

Loreal mucizevi yağ cildin nemlenmesini sağlayan bakım yağlarından biri. Kiehl’s, Nuxe, Lamer, Biotherm gibi markalarla kıyasladığınız zaman piyasada en uygun fiyatlı yağlardan biri olduğunu söyleyebilirim.

  • Loreal yüz yağı sabah ve akşam kullanım için uygun bir yağ.
  • Günde bir kez ve ya dilerseniz iki kez de kullanabilirsiniz. Bana sorarsanız günlük 1 kez kullanmak yeterli.
  • Her cilt tipi için uygun.
  • Oldukça hafif içeriğe sahip bir ürün.
  • Neredeyse %100 doğal kaynaklı içeriği sahip olması bana göre en büyük artılarından biri.
  • Şişesi zaten bir çok yüz bakım yağında olduğu gibi mini bir şişe içerisinde ve kolayca ürünü alabiliyorsunuz.
  • Bir kaç farklı doğal yağı barındırıyor.
  • Avucunuza 3-4 damla sıkarak masaj hareketleri ile yüzünüze uygulamanız yeterli.
  • Temiz cildinize parmaklarınız ile sürebilirsiniz.
  • Cilde yumuşak, neme doymuş ve parlak bir görünüm veriyor.
Loreal Mucizevi Yağ 2

Markanın yüz yağı haricinde aynı üründen Loreal saç bakım yağı da bulunuyor. Loreal elseve saçların bakımını sağlamak, yani nem vermek ve güçlendirmek için geliştirilmiş bir ürün. Benim daha önce kullandığım saç bakım ürünleri ise; Ashley Joy Saç Bakım Spreyi ve Marine Keratin bakım yağıydı. Ashley Joy’un kokusu ve saçıma verdiği nemi gerçekten sevmiştim. Deneyimlerim hakkında daha detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Unutmayın ki cildiniz aslında beslendiğiniz besinler ile de bir reaksiyon verir. Yani siz içerisinde temiz ve besleyici gıdalar ile beslerseniz, yağlı yiyecekler yememeye özen gösterir ve bol su tüketirseniz cildiniz de o kadar temiz ve parlak görünecektir. Yani dışarıdan beslemek kadar içeriden beslemekte önemli.

Loreal Mucizevi Yağ 3

Bana sorarsanız fiyat ve performans açısından başarılı bir ürün. Fakat daha uzun süre kullanarak ne gibi sonuçlar vereceğini görmek iyi olabilir. Benim Loreal Mucivezi Yağ ile alakalı görüşlerim bu şekildeydi. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Yağ ile detaylı bilgi için aşağıdaki Loreal Paris Türkiye hesabının yüklemiş olduğu videoyu izleyebilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.