Makyaj ürünleri arasında her kızın en sevdiği ürünlerden biridir belki de rimeller. Bir zamanlar uzun bir süre Mac Extreme Dimension Lash kullananlardan biri olarak size artılarını ve eksilerine aktaracağım. Mac’in rimelleri içerisinde belki de en meşhur olanı Mac in Extreme Dimension Lash Mascaradır. Rimel deneyimimin yanı sıra bu yazımda kuruyan rimel nasıl kullanılır gibi sorularınız varsa kurumuş rimellere çözüm de bulacağız.

Mac in Extreme Dimension Lash Mascara fırçası kullanım açısından oldukça kolaylık sağlıyor ve güzel bir şekilde sürebiliyorsunuz. Fırçası ince ve kısa. Kirpikleri tek tek ayırma özelliğine de sahip. Eğer kirpiklerim tek tek ayrılsın istiyorsanız bir deneyin derim. Aynı zamanda kirpikleri biraz uzatıyor. Bence Mac in en güzel rimellerinden birisi ben her defasında öncesinde kirpik kıvırıcı uygulayarak kullanmıştım. Aslında tüm rimelleri kullanmadan önce kirpik kıvırıcı kullanmanızı tavsiye ederim rimeli daha güzel ortaya çıkartıyor ve rimel kıvrım vermeyi vaad eden bir rimel değilse de böylelikle bunu da eklemiş oluyorsunuz. Daha yoğun olsun isterseniz iki kat daha fazlası topaklanma yaratıyor. O yüzden Mac in extreme dimension lash mascara birkaç kez üst üste sürünce iyi görüntü oluşturmadı.

Mac in Extreme Dimension Lash Mascara

Suya dayanıklı özellikte olanı da mevcut ama ben hiçbir zaman “waterproof” özellikte olan rimelleri tercih etmedim kirpikleri daha fazla döktüğünü düşündüğüm ve her zaman daha doğal, ve yoğun olmayan ürünleri tercih ettiğim için. Gerekmedikçe tercih etmeyi de düşünmüyorum.

Mac in Extreme Dimension Lash Mascara

Mac in Extreme Dimension Lash Mascara kirpiklerimi dolgun göstermedi bir mascara da aradığım ve en çok sevdiğim özelliklerden biri olan dolgun göstermesi ve takma kirpik etkisi yaratması olayı bu mascara da yok diyebilirim. O yüzden birkaç süre kullandım ve bittikten sonra tekrar almayıp başka mascaraların arayışına girdim.

Mac in Extreme Dimension Lash Mascara

Kuruyan Rimel Nasıl Kullanılır? Kuruyan Rimellere Çözüm

Birkaç ay içinde kuruyan bir rimel zaten. Kuruyan rimeller için de kendimde deneyimlediğim ve işe yaradığını gördüğüm iki küçük öneride bulunabilirim. Eğer kullandığınız herhangi bir mascara çabuk kuruyor ise içerisine çok az miktarda ılık su ekleyebilirsiniz ve ya rimelin içerisine içtiğiniz ılık siyah çay ekleyip daha sıvı bir kıvama getirip yumuşatabilirsiniz. Bu işlemi uygulayarak kuruyan rimellerinizi eskisi kadar olmasa da iyi bir kıvama getirebilirsiniz. Özellikle çay katma işlemini daha önce ben birçok kez denedim hiçbir zararı olmadı ve işe yaradı.

Mac in Extreme Dimension Lash Mascara

Mac in Extreme Dimension Lash Mascara Artıları

  • Kirpikleri uzatması
  • Kirpikleri ayırması

Mac in Extreme Dimension Lash Mascara Eksileri

  • Kirpikleri bazen birbirine yapıştırması
  • Kirpikleri dolgun göstermiyor

Mac in Extreme Dimension Lash Mascara Fiyatı 89 tl. Mac in Extreme Dimension Lash Mascara ya bütün Mac mağazalarından ve mac cosmetics den ulaşabiliyorsunuz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Sevgiler..

Mac instagram sayfasındaki fotoğrafları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.