Mac makyaj konusunda en sevdiğimiz markalardan biri olma yolunda devam ediyor. Bugünkü yazı da Mac Sıkıştırılmış Pudra Studio Careblend den bahsedeceğim.
Öncelikle pudra ne işe yarar? biraz bundan bahsedelim.

Pudra Nedir? 

Pudra, yapmış olduğumuz makyajımızı sabitlemeye, yani makyajın yüzümüzde daha uzun süre kalmasını sağlamaya yarayan makyaj ürünüdür. Birçok çeşidi bulunan pudra çeşitleri özellikle profesyonel makyaj artistlerinin tercih ettikleri toz şeklinde, yüze daha bronz görünüm vermek için bronzlaştırıcı pudra ve ya benim bu yazıda sizinle paylaşacağım türde sıkıştırılmış pudra çeşitleri bulunmakta.
Mac Sıkıştırılmış Pudra
Mac Sıkıştırılmış Pudra

 

Mac Sıkıştırılmış Pudra Studio Careblend ten renklerine göre farklılık gösteren 8 çeşidi bulunmakta.
Daha önce pudrayı çok fazla gerek görmediğim için kullanmamıştım. Fakat makyajımın daha uzun süre kalmasını istediğim zamanlarda araştırıp kullanmam gerektiğini düşündüğüm bir ürün olmaya başladı. Eğer sizde her gün makyaj yapmasanız bile yaptığınız makyajı sürekli tazelemek yerine makyajın yüzünüzde daha uzun süre kalmasını istiyorsanız kolay kullanabileceğiniz Mac Sıkıştırılmış Pudra tercih edebilirsiniz. Kullanımının toz pudraya göre daha kolay olduğunu düşünüyorum. Çünkü toz pudralar daha çok etrafa bulaşabiliyor onlar için daha profesyonel olmak gerek..
Mac Sıkıştırılmış Pudra
Mac Sıkıştırılmış Pudra
Bendeki medium dark tonunda olanı sitede ise karamel bej olarak geçiyor. Yani orta derece ne çok açık ne de çok koyu tonlu bir transparan pudra. Çok koyu olanı zaten bronzlaştırıcı pudra olması gerek. Özellikle beyaz tenliler yüzünüze kontür yapmak için en koyu rengini tercih edebilirler. Mac sıkıştırılmış pudra medium dark tonu ise beyaz veya buğday tenlilerin çok rahatlıkla kullanabileceği bir pudra.

Mac Sıkıştırılmış Pudra

Pudra Nasıl Kullanılır ?

Mac Sıkıştırılmış Pudra içerisinde yer alan puf ile de kullanabilirsiniz .Ben ürünü büyük bir fırçayla genelde pudra fırçası olarak geçen fırçayla kullanmayı tercih ediyorum ve ya siz isterseniz allık fırçasıyla da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat genelde allık sürekli kullanıyorsanız fırçanızda az da olsa kullandığınız allığın rengi kalacaktır bu yüzden fırçayı sürekli yıkamak durumunda da olamadığım için pudra için ayrı bir fırça, allık için ayrı bir fırça kullanmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden her ikisi için büyük boyutta fırça bulunduruyorum. Hatta eğer isterseniz kullandığım fırçaları daha sonra başka bir yazıda sizler için paylaşabilirim.

Mac Sıkıştırılmış Pudra

Mac Sıkıştırılmış Pudra Studio Careblend sıkıştırılmış pudra olduğu için çok fazla etrafa dağılma ihtimali yok biliyorsunuzdur. Toz pudraları çok sevsem de daha çok etrafa dağılır kullanması daha zordur diye düşündüğümden henüz elim gitmedi. Fakat bir süre sonra farklı bir şey denemek isteyeceğimden dolayı toz pudra kullanacağımdan eminim..

Mac Sıkıştırılmış Pudra

Pudrayı kullandığım zaman makyajım daha mat oluyor özellikle bu ürün bunu yapıyor çünkü pudraların en belirgin özelliklerinden biri de budur. Yüzü daha pürüzsüz bir hale getiriyor.

Mac Sıkıştırılmış Pudra Tonları ve Nasıl Kullanılır 2

Mac Studio Careblend Artıları

  • Tüm cilt tipleri için uygun olması
  • Cildi pürüzsüz yapması
  • Matlaştırıyor olması
  • Makyajı sabitlemesi
  • Herhangi bir sivilce oluşturmaması

Mac Studio Careblend Eksileri

  •  Makyajımın daha uzun süre kalmasını sağladı mı derseniz evet biraz olsun makyajım daha uzun süre sabit kaldı fakat başka markaların pudralarına da bakmaya her zaman açığız.
Mac Sıkıştırılmış Pudra Studio Careblend Ambalajı klasik siyah Mac aynası da mevcut. Mac Transparan Pudra Fiyatı 105 tl. Mac mağazalarından ve ya maccosmetics.com.tr den de bulabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere Sevgiler..
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.