Merhabalar.. Makyaj yapmak çok güzel fakat sonrasında makyajı temizlemek zaman zaman üşendiğimiz ama atlamamız gereken bir adım. Benden ufak bir tavsiye ne olursa olsun makyajınızı temizlemeden asla uyumayın. Makyaj temizleme için en iyi 5 ürünü sizler için deneyimlerimide katarak paylaşacağım. Hem pahalı hem uygun ürünler mevcut. Öyleyse hemen başlayalım..

Hindistan Cevizi Yağı

İlk olarak bu ürün ile başlamak istiyorum çünkü yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve aşırı derecede memnunum. Yağ formunda bir ürün olduğundan dolayı yağlı ciltlere belki iyi gelmeyebilir fakat denemekte yarar var. Benim cildim normal yalnızca t bölgesi bazı zamanlar yağlanma yapabiliyor. Fakat o da aşırı derecede değil. Nemlendirmediğim zamanlar kuruyabiliyor. Bunu yalnızca deneye yanıla görebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı hakkında makyaj gibi uzun uzun konuşabilirim. Kendisini çok seviyorum. Şu zamana kadar bir çok makyaj temizleyecisi denedim fakat benim en memnun kaldığım ve cildime iyi gelen ürün bu doğal yağ oldu diyebilirim. Bana sorarsanız en iyi makyaj temizleyici ürün bu yağ. Hatta daha öncede Hindistan Cevizi Yağı Faydalarını bir yazımda anlatmıştım. Hem göz hem de yüz makyajı temizlemek için kullanıyorum. Makyaj temizleme haricinde yemeklere, salatalara katmak, cildi nemlendirmesi ve daha bir çok faydası bulunuyor. Merak ediyorsanız linke tıklayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile makyajımı temizledikten sonra gözlemlediğim şey nemlendirmesi oldu. Diğer makyaj temizleme ürünleri genellikle gözlerimin etrafını tahriş ederek biraz kızarma yapıyordu. Fakat bu üründe hiç bir zaman öyle bir şey yaşamadım. Hem doğal olmasından hem de yağ olmasından olsa gerek. Bu yazıda net olarak önerebileceğim ve herkese tavsiye edebileceğim bir ürün varsa o da Hindistan cevizi yağıdır.

Katı Hindistan Cevizi Yağı

Dilediğiniz hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Markası çok önemli değil. Ben Nevita markasının yağını kullanıyorum. Gratis ve ya Watsons gibi kozmetik marketlerinde farklı markaları bulabilirsiniz. 20 ila 50 tl arası fiyatları oluyor.

Garnier Micellar Water

Garnier makyaj temizleme uygun fiyatlı en iyi makyaj temizleyicilerden biri bana göre. Tek kötü yanı uzun süre kullandıktan sonra benim gözlerimi biraz kurutması oldu diyebilirim. Kullandıktan sonra nemlendirme ihtiyacı duydum. Onun haricinde makyajı oldukça güzel çıkaran ve yüzü tahriş etmeyen ürünlerden biridir. Pembe kapaklı şeffaf bir şişeye sahip. Çok iyi hatırlıyorum aldığım ürün 200 kullanım yazıyordu neredeyse bir yıla yakın bir süre kullandım. Sanırım her gün makyaj yapmadığım için o kadar uzun süre gitti. Garnier makyaj temizleme suyu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve deneyimlerimi okumak için linke tıklayabilirsiniz. Parfüm içermiyor olması da bu ürünün artılarından biri.

Makyaj Temizleme İçin En İyi 5 Ürün 1

Garnier Göz Makyajı Temizleme

Yüz temizleme makyajının bir farklı ürünü de garnier göz makyajı temizleme ürünü. Bu da üzerinde yağ tabakası olan bir ürün. Deneyimlediğim zamanlarda memnun kalmıştım, herhangi bir tahriş sorunu yaşamadım. Fakat göz ve ya yüz makyajı temizleyicisinin farklı olması mantığını çözemedim. Şuradaki gibi Dumanlı göz makyajı yapıyorsanız bu ürün ile makyajınızı daha iyi mi temizlersiniz ? Ben bu ürünlede ve ya yüz makyajı temizleyicisi versiyonu ile de göz makyajımı rahat bir şekilde temizledim. Suya dayanıklı en zor makyajı bile çıkarmak için yapılmış bir temizleyici. Ayrıca kirpikleri güzelleştirdiği ve bakım yaptığı söylenir. Bu etkisi pek gördüğümü söyleyemeceğim fakat hindistan cevizi yağını kullandığım zaman kirpiklerimin güzelleştiğini farkettim.

Makyaj temizleme

Avene

Avene markası gerek nemlendiricileri gerek temizleyici gibi bakım ürünleri konusunda bir çok kişinin memnun kaldığı hemde uygun fiyatlı olan bir marka. Suya dayanıklı makyajı bile kolayca çıkaran bir ürün. Bana göre en güzel artısı ciltte yağlı bir his bırakmaması. Her cilt tipinin sahip kişiler için uygun olduğunu düşünüyorum. Özellikle yağlı ve sorunlu ciltlerin çekinmeden kullanabileceği bir ürün. Markaya Trendyol gibi sitelerden ulaşabilirsiniz.

Makyaj Temizleme İçin En İyi 5 Ürün 2

Neutogena Tek Adımda Makyaj ve Yüz Temizleme Jeli

Bu da tek bir ürün ile hem yüz, hem ruj hem de göz makyajını temizleyebildiğiniz jel formda bir yüz temizleme jeli. 6 ay kadar kullanmıştım. Özellikle uygun fiyatlı bir makyaj temizleyici arıyorsanız bu ürüne bakabilirsiniz. Pompası olan bastıkça ürün gelen cinsten bir kap içerisinde yer alıyor. Kullandığım süre boyunca oldukça memnun kaldığım yumuşak yapıya sahip bir ürün. Gözlerimde tahriş ve ya cildimde herhangi bir kızarıklık ve alerji belirtisi yapmadı. Aynı markanın yine mavi ambalajlı göz makyajı temizleme jeli ve yüz yıkama jeli de bulunuyor. O ürünüde uzun bir süre memnun kalarak kullanmıştım.

Makyaj Temizleme İçin En İyi 5 Ürün 3

Umarım yazı sizin için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler…

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.