Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Rimel biz kadınların en çok sevdiği makyaj malzemelerinden biri olsa gerek diye düşünüyorum. Kirpiklerimizin daha uzun, kıvrık hacimli hoş bir şekilde görünmesini sağlayan kozmetik malzemesi. Peki rimel sürmenin püf noktaları neler ?.. Nasıl daha düzgün maskara uygulayabiliriz diye merak ediyorsanız yazımı okumaya devam edebilirsiniz.

Kirpikleri kendiliğinden uzun ve kıvrık olanlar zaten hep doğuştun şanslıdır diye düşünmüşümdür. Rimel sürmelerine aslında çok da gerek kalmaz. Üzerinden tek bir kat geçseler bile yeter.

Benimkiler çok uzun değiller çok kısa da değiller fakat bir kat rimel sürdüğümde bile etkili görünüm verebiliyorum. Kıvrık olmalarını ise her rimel sürmeden önce kirpik kıvırıcı kullanarak sağlayabiliyorum.

Herhangi bir markanın kirpik kıvırıcısını alabilirsiniz. Gratis ve ya Watsons gibi kozmetik marketlerinde satılan uygun fiyatlı kirpik kıvırıcı satın alabilirsiniz. Her türlü işinizi görecektir.

2017'nin Favori 5 Maskarası

Maskara Sürme Teknikleri

  • Öncelikle kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz seveceğiniz bir rimel seçin. Beğendiğiniz herhangi bir marka.
  • Genellikle rimel sürmeden önce bir kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırmaya başlarsanız kirpikler daha kıvrık olacaktır. Rimel sürmeden önce kıvırmayı öneririm çünkü rimeli sürdükten sonra kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırmayı denerseniz bu sefer rimel bulaşabiliyor ve kirpikleriniz baskıdan dolayı yamulup tuhaf bir görüntü halini alabiliyor. Yani birbirine girmemesi için önceden sürmekte fayda var.
  • Üst kirpiklerinize rimel sürmeye başlayın fakat yavaş yavaş ve kirpiğinizin en dibinden başlayarak sürün. Çok hafif bir şekilde bastırarak yavaşça yukarıya doğru sürün.
  • Rimeli sürerken zik zak hareketler ile sürebilirsiniz.
  • Rimeli sürmeden önce üzerinde kalan fazlalığı da daima bir kağıt peçete ile ve ya maskara tüpünün içerisine doğru silerseniz topaklanmanın da önüne geçmiş olursunuz. Böylece iki kat bile sürerseniz rimel çok fazla topaklanmaya yapmayacaktır.
  • Zik zak hareketler de kirpiklerin tek tek ayrılabilmesini sağlayabilecek hareketlerden biridir. Bunu yaparken yavaş yapmakta fayda var.
  • Rimeli isterseniz tek kat da sürebilir isterseniz 2 kat da geçebilirsiniz. Aslında o biraz rimelin neler vaad ettiklerine ve sizin nasıl bir tarz sevdiğinize bağlı.
  • Alt kirpiklerinize rimel uygularken daha küçük bir rimel fırçasını tercih edebilirsiniz. Alt kirpikler için özel olarak satılan ayrı rimeller bulunuyor. Bunlardan faydalanabilirsiniz ya da kendi rimelinizi çok az değdirerek sürebilirsiniz. İsterseniz alt kirpiklerinizi maskara uygulamayarak tamamen boş da bırakabilirsiniz.
  • Rimeli sürerken eğer göz kapağınıza bulaşırsa hemen bir kulak çubuğu ile bulaşmış kısmı temizleyebilirsiniz.

Maskara Temizleme

Ben genellikle rimelimi makyajımı da olduğu gibi hindistan cevizi yağı ile çıkarmayı tercih ediyorum. En zor rimeli bile zorlanmadan, gözlerimi yakmadan, bir zarar vermeden kolayca çıkarıyor. Hindistan Cevizi Yağının Faydalarından daha önce de bahsetmiştim. Linke tıklayarak yazıya ulaşabilirsiniz.

Eyeliner sürmenin püf noktalarını daha önce başka bir yazımda paylaşmıştım. Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Rimel sürmenin püf noktaları yazımdaki gibiydi. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir, bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler.. 🙂

Rimel ile alakalı instagram sayfasında yer alan fotoğrafları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.