Max Factor Rimel , False Lash Effect

Herkese merhaba.. Maskarayı biz kadınlar çok severiz. Makyaj ürünleri arasında en sevdiğimiz malzemelerden biri olsa gerek. Bende maskaraları çok seviyor ve sürekli farklı markaların rimelleri deneyerek daha da sevebileceğim bir rimel bulabilir miyim diye araştırıyorum. Bugünkü yazıda da Max Factor Rimellerinden biri olan False Lash Effect yani takma kirpik etkisi verdiği söylenen rimelden bahsedeceğiz.

Max Factor Rimel deneyiminden bahsetmeden önce ürünün vaad ettiklerine bir bakalım. % 50 daha fazla kıl içeren özel fırçası sayesinde kirpikleri mükemmel bir şekilde ayırdığı, bu sayedede her bir kirpiği kökünden ucuna kadar kaplayarak patentli sıvı kirpik formülünün uzun süre hacim vermesi sağladığı, takma kirpik etkisi verdiği ve kirpiklerin dolgunluğunu iki katına çıkardığını vaad ediyor. Ayrıca kirpiklerde dökülme ve ya bulaşma olmadığını garantiliyor. Kontakt lens kullananlar için de uygun olduğunu belirtiyorlar.

Her şey güzel fakat kirpiklerde dökülmeme kısmını anlayabiliyorum fakat bulaşmayı garanti edemez bence çünkü rimel sürerken bile çoğu zaman istemeden göz çevremize ve ya göz kapağımıza ürünü bulaştırabiliyoruz.

Bu maskarayı çok seven de var sevmeyende. Aslında ben maskara olayına herkesin kirpik yapısı, hacmi ve uzunluğu farklı olduğundan dolayı maskaradan aldığı efektte farklı olacaktır şeklinde bakıyorum.

Bana sorarsanız sürekli farklı maskara ve concealer denemek güzel bir deneyim. Aslında bunu yapıyor olmamın sebebi kendime en uygun olan ürünü bulmak istememdir. Bana şu ana kadar en uyan rimeli bulduğumu düşünüyorum o da Benefit They’re Real Maskara odu. Hem kapatıcılığı, hem aydınlatması hem yapısından dolayı ise en sevdiğim concealer (kapatıcı) ürün ise Nars Radiant Creamy Concealer oldu. Yazılarına ulaşmak için linklere tıklamanız yeterli.

Bütün rimeller başta ıslak yapıya sahiptir, gün geçtikçe kururlar. Ürünün yapısı fena değil. Aşırı beğenmedim. Fakat 2 ve ya 3 kat sürdüğünüz zaman takma kirpik görüntüsü verebiliyor. Fırçası sevdiğim tarzda bir fırça. Sürümüzde oldukça kolay. Kısacası eğer uygun fiyatlı ve kirpiklerinize takma kirpik etkisi yaratacak, birazda hacim verecek bir maskara arıyorsanız bakmanızı tavsiye ederim.

Rimel Sürme Teknikleri

Rimeli bulaştırmak biz çoğu kadınların kabusudur. Bazen acele ile sürdüğümüzde çoğu zaman göz çevremize ve ya göz kapaklarımıza ürün bulaştırabiliyoruz. Bunu kolay bir şekilde temizlemenin yolu ile kulak çubuğu alarak çubuğu çok hafif ıslatıp ve ya kuru olarak bulaştırdığınız kısma geçerek o kısmı almaktır.

Rimeli sürmeden önce kirpikleri kirpik kıvırıcı ile kıvırmanın farkı diye bir şey var kesinlikle. Kirpik kıvırıcısı ile kıvırdıktan sonra rimeli sürerseniz çok daha kalkık ve kıvrık kirpikler elde ediyorsunuz. Kirpik kıvırıcınızın hangi marka olduğu bana göre önemli değil. Herhangi bir marka olabilir. Rimeli sürerken kirpiğinizin başladığı bölgenin kaşınızın başladığı bölgeye doğru bakmasını, orta kısmın kaşınızın orta kısmına doğru uzatarak sürmeyi ve son olarak uç kısımlarını da (gözlerin daha büyük görünmesi için fazla miktarda rimeli uç kısımlara uygulayın) kaşınızın bitiş kısmına doğru sürerseniz daha orantılı ve güzel olacağını düşünüyorum. Benim rimel sürerken dikkat ettiğim bir diğer nokta da eğer rimel yeni ise çok ıslak olacağından kirpiklerimi birbirine yapıştırma ihtimali yüksek, bu yüzden rimelin fırçasının uçlarındaki fazlalığı her zaman tüpün içine doğru silip fırçada çok ürün kalmamasını sağlıyorum. Bu şekilde kirpiklere en dipten uçlarına doğru biraz zik zak biraz yavaş hareketler ile sürüyorum.

Daha da ayrıntılı bir şekilde okumak isterseniz Rimel Sürmenin Püf Noktaları yazıma tıklayın.

Tüm Watsons kozmetik marketlerinde bulabileceğiniz bir marka olan Max Factor Rimel False Lash Effect maskara fiyatı 64,90 tl. İndirimli zamanlarda 45 tl ye bulabileceğiniz bir maskara. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.