Herkese selamlar.. Fondötenin kadınların hayatındaki yeri ve önemini hepimiz biliyoruz sanırım. Kozmetik marketlerinde fiyat performans açısından en çok sevilen markalardan biri olan Maybelline’in fit me isimli fondötenin özelliklerinden bahsedeceğim. Artıları ve eksileri neler öğrenmek istiyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Öncelikle iyi bir fondötende aradığım ve mutlaka olması gereken özelliklerden bahsedeyim. Yapısının ince olması ve yüzümde ağırlık yapmaması en önemli özelliklerden biri. Cildim ile aynı tonda olması da oldukça önemli. Beklediğim diğer özellikler ise ağırlık yapmayan, çok çabuk silinmeyen, kalıcılık düzeyinin en az 3-4 saat gitmesi ve fiyat performans açısından değecek bir fondöten olması. Şahsen makyaj malzemeleri arasında alırken bir kaç kez düşündüğüm ve en tereddütte kaldığım malzeme fondöten bir diğeri ise kapatıcılar. Çünkü alırsanız ya sevecek ve bitene kadar kullanacaksınız ya da sizin için hiç uygun değilse çöpe gidecek. Bu yüzden satın almadan önce mutlaka beğendiğiniz ve ya merak ettiğiniz fondötenler ile bilgi edinmeye ve daha sonrada mağazadan mutlaka denemek için tester’ını istemeyi ihmal etmeyin derim.

Maybelline Fit Me Fondöten 3

Fondöten Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer gibi bir ambalaja sahip. Oldukça kullanışlı ve içerisinden ürünün hiçbir şekilde dökülmeyeceği temiz kullanabileceğiniz bir ürün. Makyaj çantanıza atmak için de uygun boyut ve ağırlığa sahip. Bazı fondötenleri makyaj çantasında taşıyamıyoruz. Örnek vermek gerekirse ağır olduğundan dolayı Makeup Forever Hd Fondöteni makyaj çantama atamıyorum. Gerçi zaten fondöten eğer cushion değilse çok fazla tazeleme şansınız olmuyor.

Yeri gelmişken; eğer cushion fondötenleri kullanmayı seviyorsanız önerebileceğim en iyisi Lancome teint idole ultra cushion fondötene mutlaka göz atın.

Yapısına gelecek olursam Maybelline Fit Me Fondöten ince yapıya sahip bir fondöten. Bence bir fondötende olması gereken en önemli özelliklerden biri. Yüzde ağırlık yapan, yapış yapış duran bir fondöteni kim cildine sürmek ve saatlerce onunla kalmak ister ki ? Sonuçta zaten fondöten ile cildimizi kapatıyoruz, en azından ince yapıda bir ürün ile kapatalım.

Fit me kuru ve normal ciltler için uygun bir fondöten. Yağlı cilt tipine sahip kişiler için önerilmiyor. Maybelline fit me ile ilgili en sevdiğim özellik ise birbirine yakın fakat farklı tonlarda seçeneklerinin çok fazla olması oldu.

Maybelline Fit Me Fondöten 4

Fit Me Fondöten Artıları ve Eksileri

  • +İnce yapıda bir fondöten olması
  • +Farklı cilt tonuna uygun bir çok seçenek bulundurması
  • +Ambalajının hafif ve çantada taşınabilir olması
  • +Kalıcılığının orta seviyede olması
  • +Fiyatı
  • -Yüksek bir kapatacılık sağlamıyor olması

Geldik bir fondötende olmazsa olmazlardan biri olan kalıcılık kısmına. Kalıcılık konusundan aşırıyı beklemeyin fakat en az 3-4 saat kalıcı olduğunu söyleyebilirim.  Maybelline Fit Me Fondöten ister parmaklar ister fırça isterseniz sünger ile uygulayabilirsiniz. Fırça ile uygularken ince yapıda olmasından dolayı fırça izi bırakabiliyor bu yüzden bence en iyi uygulama şekli parmaklar ile. Eğer daha önceki fondöten yazılarımı konuduysanız benim ürünleri parmaklarım ile yaymayı sevdiğimi zaten biliyorsunuzdur. 🙂 Nedeni ise; parmaklar ile ürünün daha iyi bir şekilde yayıldığını ve ürünü daha kolay kontrol edebildiğimi düşünüyor olmam.

Son olarak söyleyeceğim şey ise eğer sivilceli ve lekeli bir cilde sahipseniz yüksek oranda beklentinizi karşılamayacak bir fondöten olacaktır. Çünkü yoğun bir kapatıcılık sağlamıyor. Ama cildimde leke yok, sivilce yok diyorsanız bence alın ve günlük makyajınızda kullanın.

Maybelline Fit Me Fiyat 45 tl. Tüm Gratis ve Watsons kozmetik marketlerinden ürüne ulaşabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve sizin için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

Youtber videosu ile sizleri baş başa bırakıyorum.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.