Nars Far Paleti Wanted

Herkese merhaba.. Bugün en sevdiğim markalardan biri olan Nars ve onun performans açısından en çok sevilen ürünlerinden olan Nars Far Paleti den konuşacağız. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Hemen hemen tüm Nars paletleri olduğu gibi bu palette bir harika. Nars’ın farlarının pigmentasyonuna hayranım. Hatta markanın genellikle çoğu ürününe hayranım. Likit ve ya pudra formunda olması hiç farketmiyor. Tüm ürünü beni çok çekiyor.

Wanted isimli Nars Far Paleti ilk görüşte aşık olacağınız renkleri içeren bir palet. Öncelikle ambalajından bahsetmek gerekirse yine büyük ve içerisinde ayna bulunduran şık bir ambalaja sahip. Tüm ürünlerinin paketlemesi oldukça güzel olduğu gibi bu paletinkide çok şık. Toplamda 12 renk içeren bir palet.

Bu 12 rengin toplamda 5 tanesi simli renkler. Bir tanesi ise içerisinde çok hafif ışıltı bulunan bir renk. Geri kalan renkler ise mat bitiş sağlayan renkler. Tonlarına gelecek olursam; genellikle toprak ve kızıl tonları içeriyorlar. Makyajda hem günlük hemde özel günlerde kullanabileceğiniz güzel tonları barındırıyor. Pigmentasyon açısından hemen hemen hepsi oldukça başarılı. Simli renkler simini tam anlamıyla göz kapaklarınıza verebiliyor.

 

Genellikle kızıl tonları mavi ve yeşil gözlü kişilere çok yakışır. Toprak tonları ve simli somon renkleri kumral ve esmerler çok yakışan renklerdir. Bu palet aslında bir çok kişiye yakışacak renkleri içeriyor. Kalıcılıkları da oldukça iyi. Eğer altına far bazı uygularsanız gün boyunca çok daha kalıcı olurlar. Far bazını özellikle simli renklerin altına uygulamanızı tavsiye ederim.

Benim daha önce severek kullandığım ve hala kullanmaya devam ettiğim far paletlerimden bir diğeri ise Urban Decay Naked 2 Paleti. Eğer toprak tonlarını seviyorsanız mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

Far Bazı Nedir ?

Far bazı farın altına sürdüğünüz, farın kalıcılığını arttırarak renginin daha belirgin olmasını sağlayan bir makyaj ürünüdür. Aynı makyaj bazı gibi düşünebilirsiniz. Makyaj bazıda makyajınızın kalıcı olmasını arttırır. Tüm markaya ait far bazları bulunmaktadır. Uygun fiyatlı far bazlarınıda Gratis, Eve Shop ve ya Watsons gibi kozmetik marketlerinde bulabilirsiniz.

Nars Far Paleti Artıları ve Eksileri

  • +Pigmentasyon açısından oldukça başarılı olması
  • +Toprak ve kızıl tonlarının bir çok kişiye yakışması
  • +Kalıcılıkları oldukça iyi
  • +Her tonu ayrı güzel, hem gündüz hem gece kullanılabilir
  • -Simli tonların bazıları tozutma yapıyor
  • -Fiyat açısından biraz pahalı buldum

Kısacası fiyat açısından biraz pahalı bulsamda kesinlikle performans açısından çok güzel ve profesyonel bir far paleti olduğunu düşünüyorum. Eğer kızıl ve toprak tonları karışımında bir far paleti arıyorsanız bir bakmanızı öneririm.

Nars Far Paleti Wanted fiyatı 350 tl. Paleti tüm Sephora ve ya Nars mağazalarında bulabilirsiniz. Dilerseniz bazı (güvenilir) internet sitelerinden de ulaşabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.