Nars Radiant Creamy Concealer

Nars Radiant Creamy Concealer nars markasına ait en güzel ürünlerinden biri desem yalan olmaz sanırım. Makyaj markalarında Nars her ne kadar fiyat olarak biraz yüksek olsada benim en sevdiğim markalardan biridir.

Kendileri ürünü; kremsi yapıda ayarlanabilir kapatıcılığa sahip cildi ışıltı vererek aynı zamanda nemli ve sağlıklı gösterdiği söyleniyor. Göz çevresindeki halkaları koyu renkleri etkili bir şekilde örter. Cildiniz ile aynı ton ve ya bir ton açık rengini yüzünüzün yüzünüzün aydınlık ve berrak görünmesini istediğiniz kısımlara uygulayabilirsiniz. Kat kat uygulasanız bile çizgilere dolma yapmaz. Markaya ait 10 farklı tonu içermektedir. Aslında daha fazla renk bulunmakta fakat Türkiyede genellikle bu tonlar vardır. Bunların isimleri; Chantilly, Vanilla, Creme Brulee, Honey, Custard, Ginger, Biscuit, Caramel, Amande, Cafe. Bendeki rengi ise Nars Radiant Creamy Concealer Vanilla rengi. Gelelim benim ürün ile alakalı deneyim ve görüşlerime..

Nars Radiant Creamy Concealer

Yaklaşık 2 ay önce aldığım ve 2 aydır kullandığım bir ürün. Bildiğiniz gibi daha önce Mac Pro Long wear kapatıcı, Too Faced Born This Way, Clarins Eclat Minute İnstant Light gibi ve daha birkaç tane kapatıcı deneyimlemişliğim var. Bu ürünlerin yazılarını ve detaylarını incelemek isterseniz bağlantılara tıklayabilir ve okuyabilirsiniz.

Ürün göz altı kapatıcısı yani gözleri daha aydınlık göstermeye yarıyor. Aynı zamanda herhangi bir sivilce, iz ve ya başka birşey kapatmak istiyorsanız o bölgelere de uygulayarak kapatabilirsiniz. Burun kenarlarındaki koyuluklar için de bu ürünü kullanabilirsiniz.

Mükemmel kapatıcıyı buluna kadar devam edeceğimi daha önce belirtmiştim. En doğala yakın sonuç veren kapatıcılar kendi göz altı aydınlığınızmış gibi görünmesini sağlar.

Nars Radiant Creamy Concealer sünger şeklinde aplikatörü olan ve miktarını sizin kolayca belirleyebileceğiniz bir aplikatöre sahip. Minik noktalar şeklinde göz altınıza bir miktar uygulayarak dilediğiniz şekilde ister parmaklar ister sünger ve ya kapatıcı fırçası ile ürünü göz altına yayabilirsiniz. Ben genellikle parmaklarım ile birlikte yavaşça yaymayı seviyorum. Ürünü sürmeden önce mutlaka göz altı kremimi uyguluyorum. Nemlendirmek daha iyi görünmesini sağlıyor bence. Ben kendi ten rengime en uygun olan rengini aldım ve tam olarak bana uyduğunu düşünüyorum.

Nars kapatıcının yapısına gelecek olursam; krem formda oldukça güzel bir yapıya sahip. Nars’ın aynı zamanda bir de daha yoğun kıvamda olan ve daha ağır kapatıcılık sağlayan Soft Matte Concealer yüksek örtücülük sağlayan isimli  kapatıcısı da bulunuyor. İkisi arasında karar verirken Nars Radiant Creamy’nin bana hem yapı, hem aplikatörü ve vaad ettikleri konusunda daha yakın olduğunu karar vererek seçtim.

Nars Radiant Creamy Concealer

Kapatıcılık Değeri

Geldik en can alıcı noktaya.. Verdiği kapatıcılık daha önce kullandığım ve hiç bir kapatıcı da görmediğim bir kapatıcılığa sahip. Şöyle ki yukarıda bahsettiğim ve daha önce deneyimlediğim kapatıcıların ya tam örtücü olmaması, aydınlık vermemesi ya da pudra ile sabitleyince koyulaşarak kötü durması gibi bazı sorunları oluyordu. Fakat Nars Radiant Creamy’nin kapatıcılığın diğerlerine göre çok daha iyi olduğunu ve daha doğal durduğunu gördüm. Üst üste iki kez tazeleyebiliyorum. Pudra ile sabitledikten sonra çizgilere neredeyse dolmuyor ve renginde de herhangi bir koyulaşma olmuyor. Pudra ile sabitleyince gün içerisinde çok fazla tazeleme ihtiyacı duymuyorum. Kısacası benim şu ana kadar kullandığım en doğala yakın sonuç veren kapatıcı diyebilirim. Tek eksi yanının fiyatı olduğunu düşünüyorum. Evet bir kapatıcı için biraz fazla bir fiyatı var fakat sağladığı görüntüyü ve uzun süre gideceğini söyleyebiliyorsam verdiğiniz paraya değdiğini düşünüyorum.

Nars Radiant Creamy Concealer

Eğer söylediğim özellikleri barındıran bir kapatıcı arıyorsanız mutlaka bakmanızı öneririm.  Nars Radiant Creamy Concealer fiyat 130 tl. Nars Türkiye de bulabileceğiniz markalar arasında yer alıyor. Sephora mağazalarından ulaşabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.