Herkese merhaba.. Vücudumuzun ve yüzümüzün yeterli neme ihtiyacı vardır. Nemi hem dışarıdan hem içeriden sağlamamız mümkün. Nemsiz bir yüz daha çökük göründüğü gibi bir de makyajın tam oturmamasını sağlar. Makyajın altına baz ürünlerinde öncesinde nem ürünlerini kullanmamız gerekir. Bugünün yazısı nemlendirici krem ve bu kremleri nasıl seçeceğiniz ile ilgili..

Gençler ciltlerinde nem, yağ ve sivilce olmak üzere genellikle 3 sorun ile karşılaştıklarını söylerler. Vücudumuzun ihtiyacı olduğu kadar cildimizinde neme ihtiyacı var. Nemi hem içeriden hem de dışarıdan sağlamak mümkün. İçeriden nem sağlamak için gün içerisinde 2 litre kadar su tüketmek gerekiyor. Dışarıdan ise nemi genellikle bir takım bakım ürünleri ve nemlendirici kremler ile sağlayabiliyoruz.

Beslenme şekli, kullandığınız ürünler, çevresel faktörler ve genetik faktörler cildinizin yağ ve nem oranının oluşmasında oldukça etkilidir. Sivilceli ciltlerin sivilcelerinin kurutulması, yağlı ciltlerin ise yağ dengesinin oluşturulması gerekiyor. Nemlendirici almadan önce mutlaka cilt tipinizi bilmeli ve ona göre ürünler satın almalısınız. Yağlı ve sivilceli bir cilde sahipseniz beslenmenizede ayrıca dikkat etmenizi öneririm. Benim cilt tipim normal. Nemlendirmediğim zamanlarda kuru yalnızca t bölgesi hafif yağlanma yapabiliyor.

Cildimiz genelde kış aylarında daha fazla nemsiz kalır. Soğuk ve kirli havadan dolayı özellikle hassas cilt tipine sahip kişilerde kızarıklık ve kuruluk görünür. Hem kızarıklığı hem kuruluğu gidermek açısından gün içerisinde sabah akşam kaliteli bir nemlendirici ile yüzünüzü ve göz altı bölgenizi nemlendirmeyi unutmayın.

Biotherm Aquasource Nemlendirici

Günlük Nemlendirici Rutinim

Her gün günde 1 kez nemlendirici krem kullanıyorum. Yüzüm için uzun zamandan beri Biotherm Aqua Source yeşil kaptaki nemlendiriciyi kullanıyorum. Yüzüme günlük nemi sağlıyor. Herhangi bir yan etkisini görmedim. Hem  gündüz hem de gece kullanım için uygun 20’li yaşların kullanabileceği bir krem. Günde bir kez uyguluyorum. Özellikle makyajımı yapmadan önce fondöten ve baz gibi ürünlerin öncesinde mutlaka nemlendirici sürüyorum. Göz altım için ise ayrı bir kremim var.

Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir ? Benim Nemlendirici Rutinim 2

Göz altı bölgesi için gündüz 1 kez olmak üzere Origins Ginzing Refreshing Eye Cream‘i kullanıyorum. Göz altımı nemlendirmesinin yanı sıra biraz da aydınlık bir görünüm veriyor. Bu benim istediğim bir özellikti. Hem gündüz hem de gece kullanılabiliyor. Yine aynı şekilde makyajımı yapmadan önce mutlaka göz altımı nemlendiriyorum. Sonrasında uyguladığım concealer (kapatıcı) daha kalıcı oluyor ve göz altıma oturuyor. Şu ana kadar iki kremden de oldukça memnunum. Nemlendirici seçerken gerçekten cilt tipinizi tanımalı, araştırmanızı yapmalı ve satın alacağınız zaman uzman kişilerden bilgiler alarak ürünü satın almalısınız.

Şimdilik bu kadar. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve sizin için biraz faydası olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Aşağıya güzel bir video bırakıyorum. İyi seyirler. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.