Olivia Culpo 1992 doğumlu 1.70 boyunda bir model. Olivia modellikten ziyade özellikle stil konusunda oldukça ön planda. 2012 haziran ayında Miss USA seçilmiş kendisi. Bugünkü yazımda da Olivia Culpo Sokak Stilini ele almak istedim. Gelin günlük stilimize ilham kaynağı olabilecek parçaları beraber inceleyelim.

Şunu belirtmek istiyorum ki sokak stili yazılarımı yazarken okuyan, inceleyen birçok kişinin stilleri oluşturabilmelerini göz önüne alarak sade ve kolay oluşturulabilecek stilleri ele almaya çalışıyorum ve sizler için stilini ele aldığım kişinin en sade sokak stillerinin (aynı zamanda ilham verebilecek) yer aldığı fotoğrafları seçmeye çalışıyorum. Umarım ilham alma konusunda yardımcı olabiliyordur. Ve Olivia Culpo blogumda sokak stili kategorisinde yer vermek istediğim isim oldu.

Olivia Culpo

Olivia Culpo sevdiğim tonlardan biri olan taba rengi paltosunu ayakkabı ise birlikte kombin yaparak içine giymiş olduğu parçaları en sade tutmayı seçmiş. Çanta bu kombinde en sevdiğim parça oldu. Aşağılara indikçe bu çantayı benim gibi Olivia’nın da çok sevdiğini göreceksiniz. 🙂

Olivia Culpo Sokak Stili 18

Omuzları açık yakalı bluzları şahsen ben çok seviyorum. Chloe marka çantası ve topuklu ayakkabıları ile kombinlemeyi tercih ettiği yüksek bel kot pantolonu üzerine kol detaylı kot bluzun çok tatlı durduğunu düşünüyorum. Ayrıca bir ipucu ve ya tavsiye vermek gerekirse; kot rengini taba gibi kahve tonları ile kombinlerseniz uyumlu tonlar yakalamış olursunuz. Bu iki ton birbirleriyle çok yakışıyor. Çanta yerine bu rengi ayakkabı da da kullanabilirsiniz. Yalnız aksesuarda kullanın. Aman sakın kot rengi bir bluz ve taba ve ya kahverengi bir pantolon kombini yapmayın derim. Fotoğraftaki gibi mavi tonlardaki kombinleri taba rengi aksesuarlar ile kombinleyin.

Olivia Culpo Sokak Stili 19

Yukarıda söylemiş olduğum aynı şey bu kombin içinde geçerli. Demek istediğimi bu kombinde daha açık bir şekilde anlayabilirsiniz. Kot tulumu taba rengi çanta ile kombinlemiş olması çok hoş. Bunun yerine beyaz bir çanta hiç gitmezdi mesela. Ve yine üstteki kombinde kullandığı topuklu ayakkabıları bu kombin içinde kullanmış. Aynı tonlarda bir kemer ile de beli kavrayarak daha ince görünmesini ve dikkat çekmesini sağlamış.

Olivia Culpo Sokak Stili 20

Black on black on black bir kombin olmuş. 🙂 Baştan ayağa kadar (head to toe) simsiyah giyinmeyi hangimiz sevmeyiz ki? Bomber ceket kombinlerinden biri olarak sayabiliriz. Bomber ceketinize bu tarz bir kombinleme yapabilirsiniz.

Olivia Culpo Sokak Stili 21

Saçlarına bayıldık mı? Bence bayıldık. Hatta kıyafet uyumuda çok hoş olmuş. Beyaz renk pantolonu yine beyaza yakın bir ton omuzları açık bir bluz ile kombinlemesi bence çok yakışmış. Bu tarz kombinleri özellikle kumrallara çok yakıştırıyorum.

Olivia Culpo Sokak Stili 22

Kış aylarının vazgeçilmezi kazak ve skinny pantolon kombinleri olsa gerek. Kazağının rengini kumaşını hatta omuzu açık olacak detayda olmasını bile ben çok sevdim. Bronz tene en yakıştığını düşündüğüm renk de beyaz. Kırmızının yeri ayrı tabi.

Olivia Culpo Sokak Stili 23

Geldik yine bir taba rengi kombine. Bilekte biten botlara ben bayılıyorum. Kendimde çok sıklıkla kullanıyorum ve birçok kıyafet ile kombinleyebiliyorum. Çok sık tercih ettiğim bir sebebi de rahat olmaları. Olivia Culpo’nun çok şık ve sade görünümlerinden biri.

Olivia Culpo Sokak Stili 24

Yumuşacık bir eşofman takımı ile dolaşmayı kim istemez. Her zaman böyle rahat olmak pek mümkün olmuyor tabi. Havaalanı kombinlerinden biri. Buna benzer eşofman kombini yapmıştım, muhtemelen görmemişsinizdir fakat ilham aldığım fotoğraflardan biri olduğu için kendi denediğim parçaları sizler ile paylaşmak istiyorum. Bu arada benim kombinim Victoria’s Secret markasına ait. Topuk kısmı ve burnunda gri simleri bulunan spor ayakkabı ise Mellow Yellow markasına ait.

Olivia Culpo Sokak Stili 25

Olivia Culpo Sokak Stili 26

Beyaz ve toz pembesinin birbiriyle uyumlu halini çok seviyorum. Aynı kombini çok sade beyaz spor ayakkabılar ile kombinlemiş ve yine toz pembe bir çanta tercih etmiş. Olivia Culpo Nick Jonas ile birlikte olduğu zamanları geride bıraktı. Bu sıralar ise Olivia Culpo Danny Amendola ile birlikte. Amerikan futbol oyuncusu 1985 doğumlu.

Olivia Culpo Sokak Stili 27

Maxi elbiseler özellikle yazın vazgeçilmezleri ve kurtarıcıları olabilir. İster sandalet ile olsun topuklu ayakkabı ister ile olsun her türlü kombinlenebilmeleri de artı bir yön. Uçuk mavi tonlarında uzun elbiseyi topuklu ayakkabılar ile kombinlemeyi tercih eden Olivia Culpo orta boy bir çanta kullanmayı tercih etmiş.

Olivia Culpo Sokak Stili 28

Gelelim biraz daha sert ve siyah renkleri içeren bir kombine. Deri ceket kombinlerinden birini stiletto ile bitirmiş ki çok şık olduğunu düşünüyorum.

Olivia Culpo Sokak Stili 29 

Siyah Çorap Çizme Kombinleri

Çorap çizme kombinleri nasıl yapılır merak ediyorsanız hemen hemen her sokak stili içeriğimde bahsetmiş olduğum bu kombinleri inceleyebilir ilham alarak kendi kombinlerinizde de uygulayabilirsiniz. Deri pantolon ve ya kot pantolonlar ile de giyilebiliyor. Yere kadar uzun bir palto ile kombinlemeyi tercih ederek klasik bir görüntü oluşturmuş.

Olivia Culpo Sokak Stili 30

Siyah çorap çizme kombinlerinden bir diğeri de uzun kazaklar ve ya sweatshirtler ile kombinlemek ki bu tarz birçok kişiye yakışıyor. Çok uzun boylu olmanıza gerek yok. Kahverengi tonlarındaki çizmeleri beyaz üst ile kombinlemeyi seçmiş.

Olivia Culpo Sokak Stili 31 

Maxi elbiselerden bir diğeri de beyaz üzerine uçuk pembe çiçekler içeren bir elbise. Gerçekten bu tarz elbiseleri bende çok beğeniyorum. Benim kullandığım maxi elbise kombini ise aşağıdaki gibidir.

Olivia Culpo Sokak Stili 32

Sokak Stili yazılarını seviyorsanız Romee Strijd Sokak Stiline de bakabilirsiniz.

Olivia Culpo Sokak Stili 33 

Olivia Culpo’nun bu yazımda anlattığım en güzel kombinlerinden biri bence. Yaz aylarında bu tarz bantlı ayakkabıların ince ayaklarda çok hoş durduğunu düşünüyorum ve bu tarz desenli ince elbiseler ile kombinlemesi çok hoş. Bu tarz kombin yapıp duck face pozu vermeyi unutmayın… 😉 🙂

Olivia Culpo Sokak Stili 34

Göbeği açık kombinler yapmak biraz cesaret ister. 🙂 Olivia Culpo’nun bu kombini hakkıyla taşıdığını ve hoş durduğunu düşünenlerdenim. Crop top kazak bu kadar cici bir şekilde kombinlenebilirdi.

Umarım yazı hoşunuza gitmiştir.  Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

Olivia Culpo instagram hesabında yer alan fotoğraflarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.