Pastel Ruj , Lipgloss Glitz 302

Herkese yeniden merhaba.. Bugün sizlere lipglosslardan yani dudakları daha çekici ve dolgun gösteren dudak parlatıcılarından bahsedeceğim. Pastel markasına ait pastel ruj serisinden biri olan glitz 302 numaralı parlatıcısı bir çok markanın dudak parlatıcısı ile muadil gösteriliyor. Gelin bu ürünü beraber inceleyelim.

Dudak parlatıcısı dudakları daha dolgun ve aydınlık gösterir. Ruj ve ya dudak kalemlerinden sonra sürülür ve dudaklara daha dolgun bir hava katar. Özellikle dudağınızın orta kısımlarına doğru dudak parlatıcısını uygularsanız o kısma vurgu yapacağınızdan dolayı dudağın daha dolgun görünmesini sağlamış olursunuz.

Parlatıcıları özellikle hafif ışıltılı ten makyajı fakat gözlerde biraz daha sade renkleri tercih ettiğiniz bronz, gül kurusu ve ya kahve tonlarındaki makyajlarınızda kullanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında dudak parlatıcıları çok fazla tercih ediliyor. Hem de zaten sür çık havasında olduğu için kullanımıda çok kolay. Dudaklara çekicilik katmak istiyorsanız hem rujunuzun üzerine hem de yalnızca dudak parlatıcısını sürebilirsiniz. Yalnız kırmızı rujların üzerine sürülen parlatıcılar farklı oluyor. Onlar aslında ıslak bitişli kırmızı rujlar oluyorlar.

Mat bitişli rujların dudakları kurutma ve çizgi çizgi gösterme gibi bir durumu varken dudak parlatıcılarının böyle bir durumu söz konusu değil. Fakat siz dilerseniz yinede uygulamadan önce dudak nemlendiricinizi sürebilirsiniz.

Pastel Ruj serisinde tam dört farklı renk seçeneği bulunuyor. 301 Dazzle isimli renk şeffaf tonda bir renk vermeyen sadece sim ve parlaklık içeren bir parlatıcı. 302 Glitz isimli renk ise parıltılar bulunduran kayısı tonlarında bir renk. 303 Shimmering Bronze ise isminden de anlayacağınız gibi daha koyu olan bronz kahve tonunda parıltılar içeren bir renk. Son olarak 304 Pink Star ise açık pembe tonunda gri ışıltılar içeren bir parlatıcı.

Dudak Parlatıcısı Nasıl Sürülür ?

Pastel Profashion 302 Glitz rengi hem yaz hem sonbahar aylarında kullanabileceğiniz bir renk. Altın sarısı ışıltıların yanı sıra bronz ve ya kayısı tonlarındaki ışıltılı makyaj ile çok yakışacağını düşündüğüm bir renk. Özellikle yaz makyajına çok yakışır. Aynı tonlarda kayısı ve ya nude renklerde bir dudak kalemi ve ya ruj kullanarak üzerine bu parlatıcıyı geçerseniz uyumu yakalayabilirsiniz. Dilerseniz pastel daylong rujların üzerine de parlatıcıyı uygulayabilirsiniz ve ya yalnızca dudak parlatıcısını uygulayarak da kullanabilirsiniz. Eğer parlatıcıyı dudağınızın orta kısımlarına uygularsanız daha dolgun bir görünüm elde edersiniz. Dudaklara Nasıl Dolgun Görünüm Verilir ? merak ediyorsanız daha önce açıklamış olduğum aynı başlıklı linke tıklamanız yeterli.

Dudak parlatıcılarının bana göre tek eksi yönü çabuk siliniyor olması. Sürdükten yaklaşık 1-2 saat içerisinde genellikle silinip gidiyor. Parlaklığını tekrar vermek için rujunuzu tazelemeniz gerekiyor.

Pastel Ruj  profashion lipgloss fiyatı 35 tl. İndirimli fiyatı 15 tl. Dilerseniz indirimi bekleyebilirsiniz. Pastel dudak parlatıcısını hem online pastel sitesinden hem de Watsons kozmetik marketlerinden bulabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler. .

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.