Pratik Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?

Herkese Merhaba.. Geçmişten günümüze kadar kadınların kullandıkları birçok farklı saç stilleri yer alıyor. Bugünkü yazımda sizlere model olarak Brigitte Bardot’un gerek filmlerinde gerek günlük hayatta kullandığı Pratik Saç Modelleri örneklerinden bahsedeceğim. Evde yapılabilecek saç modelleri ile kendinize farklılık katabilirsiniz. Pratik saç modelleri nasıl yapılır ? merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

  • SAÇ AKSESUARLARI

Özellikle saçınızın iyi görünmediğini düşündüğünüz zamanlarda kullanabileceğiniz pratik modellerden biridir. Saç bandı, taç ve ya fular gibi saç aksesuarları ile saçınızı bir anda farklı ve havalı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Arka kısmın daha havalı ve kabarık görünmesi için saça krepe atarak sprey ile sabitlediğiniz zaman gün boyu bu şekilde görünmek bu kadar basit.

Pratik Saç Modelleri

  • GÜNLÜK DAĞINIK SAÇ MODELİ

Günlük saç modelleri herkesin kullanmayı sevdiği modeller arasında yer alır. Biz kadınlar genellikle saçımızı toplamaktan ziyade açık bırakmayı severiz. Brigitte Bardot’un kullandığı gibi hafif dalga vererek saça hem hacim hemde günlük bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tabi illa onun gibi katlı bir kesime ihtiyacınız yok. Dümdüz saça sahip kişilerde maşa yardımı ile saçlarını kalın tutamlar halinde sararak 5-10 saniye bekletip tüm saçı bu şekilde maşa yardımı ile sardıktan sonra bir tarak ile saçınızı tarayıp daha doğal bukleler elde etmiş olursunuz.

  • KAKÜLLER

Brigitte Bardottan alacağımız bir diğer saç tüyosu ise kaküller. Kakül modası bir geliyor bir gidiyor. Öncelikle belirtmem gerekirse alnınız dar ise muhtemelen kakül size gitmeyecektir. Tamamen düz bir kakül yerine perçem kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kaküllerin çok kısa olmasıda iyi görünüm vermez. Kaşlarınızın biraz aşağısında olması idealdir. Özellikle sonbahar ve kış aylarında kullanması kolay basit saç modelleri arasında yer alır.

  • ÖRGÜ MODELLERİ

Pratik Saç Modelleri arasında yer alan örgü saç modelleride oldukça popüler. Briggite’ın saçını o döneme göre uygun olsada günümüze uyarlayınca biraz fazla kabarık buldum fakat yinede fena görünmüyor. İster iki yandan ister tek, isterseniz balık sırtı, İtalyan örgü, mısır örgü, sepet örgü ve ya ters balık sırtı örgü yapabilirsiniz.

Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır ?

Öncelikle tüm saçınızın karmaşık olmaması için saçı güzelce tarayın. Saçın ön kısmından bir tutam saçı alıp tarayın. Bu tutamı tepe noktasından başlayarak örün. Önce saçı 3’e ayırın. Bir tutamı bir elinizde diğer iki tutamı diğer elinizde tutun. Sonra iki tutamın arasına tek tutamı alın. Böyle iki kez ördükten sonra saçın geri kalan kısmından tutamlarıda örgüye katarak devam edin. Son olarak lastik toka ile saçınızı toplayın.

Ayrıca Olivia Palermo Saç Stili yazımıda inceleyebilir ve ünlü moda ikonunun günlük tercih ettiği saç modellerini yakından inceleyebilirsiniz. Pratik Saç Modelleri ile alakalı yazım umarım hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Herkese sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.