Renkli Nemlendirici Ne İşe Yarar ? Nasıl Kullanılır ?

Herkese selam.. Sizlere bugün Renkli Nemlendirici ne işe yarar ? ve nasıl kullanılır ? biraz bundan bahsedeceğim. Bb krem ile karşılaştırılmaması gereken ve fondötenden farklı olan renkli nemlendiricileri gelin beraber incelemeye alalım.

Makyajda renkli nemlendiricinin bb kremden pek farkı olmadığını söyleyebilirim. Renkli nemlendiriciler yüzünüzü aynı zamanda nemlendirirken hem de teniniz ile uyumlu olan rengi içermektedirler. Bb krem ve ya fondöten kıvamındadırlar. Bir çok markaya ait renkli nemlendiri bulunur. Fakat benim özellikle sevdiğim bir renkli nemlendirici varsa o da Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer Renkli Nemlendirici.

Nars markasına ait bu Renkli Nemlendirici yapısı ve rengi itibari ile yüzüme hem veriyor hem de üstüne uyguladığım pudra ve ya likit formundaki allık, bronzer, aydınlatıcı gibi makaj malzemelerinin gün boyu daha uzun süre yüzümde kalmasını sağlıyor. Nemli bir bitiş sağlıyor. Aynı zamanda mat bitiş sağlayanı da mevcut.

Fondöten gibi ağır yapıda ürünler değildirler. Daha hafif yapıdadır. Genellikle kapatıcılıkları az ve ya orta derecede olmaktadır. Özellikle yüzünde sivilce ve ya kırmızı noktalar gibi kapatacak kusurları olmayan genç kızlar için önerdiğim bir ürün.

Renkli Nemlendirici Nasıl Kullanılır ?

Fondöten ve ya bb krem’i uyguladığınız gibi renkli nemlendiriciyi de aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Öncesinde yinede normal yüz nemlendiriciniz ile yüzünüzü nemlendirin. Daha sonra renkli nemlendiriciden az miktarda alarak yanaklar, alın, burun ve çene kısmına sürün. Dağıtmak için yine aynı şekilde üç farklı aracı kullanabilirisiniz. Dilerseniz parmaklarınız, dilerseniz fırçalar ve yahut sünger ile renkli nemlendiriciyi yedirebilirsiniz.

Her zaman söylediğim gibi ağır da bir ürün olmadığından dolayı parmakların vermiş olduğu sıcaklık ile ürünü dağıtmanın daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum. Siz hangi metoda alışmışsanız o şekilde de devam edebilirsiniz tabi. Renkli nemlendiriciler zaten ağır yapıda ürünler olmadığından dolayı parmaklarınız ile dağıtmanın daha pratik ve yeterli olacağını düşünüyorum.

Fırça ile dağıtmak için fondöten ve ya kullandığınız bb krem fırçasını kullanabilirsiniz. Fırçanın kılları sert olmamalı, yumuşak ve sık kıllar olmasına özen gösterin. Kılların sık ve yumuşak olması ile ürün daha iyi bir şekilde dağıtılmaktadır.

Sünger ile uygulamak istiyorsanız az miktarda ürünü yüzünüze bıraktıktan sonra hafif ıslatılmış ve ya ıslatılmamış olması farketmez, sünger ile renkli nemlendiriciyi yüzünüze iyice yedirebilirsiniz. Süngeri sürekli temiz kaldığını düşünmediğimden dolayı pek kullanmayı tercih etmiyorum. Bunun için Beauty Blender ve ya benzeri Yves Rocher makyaj süngerini kullanabilirsiniz. Bu arada Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir ? ve Nasıl Kullanılır ? merak ediyorsanız linke tıklayarak yazımı okuyabilirsiniz.

Renkli Nemlendirici fiyatları markadan markaya göre değişiklik göstermektedir. Fakat Nars’ın renkli nemlendiricisinin fiyatı 275 tl. Tüm Nars ve Sephora mağazalarında ürünü bulabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.