Bugünkü yazımda birçok kozmetik marketlerde bulabileceğiniz bir marka olan Revlon’un en sevilen ürünlerinden biri Revlon Colorstay Fondöten ile ilgili olacak. Fondöten kullanmayı ve bu markayı sevenlerin özellikle okumaya devam etmesini isterim. O zaman hemen düşüncelerimi ve ürün ile alakalı özellikleri paylaşmaya başlıyorum.

Revlon colorstay fondöten yaklaşık 5 senedir yani 2013 senesinde piyasaya sürülmüş olan bir ürün. Ben şahsen fondöten kullanmayı çok seven biri değilim. Yalnızca bb krem ve ya renkli nemlendirici kullanmayı daha uygun buluyorum. Yüzümde bir ağırlık istemediğim ve ya aşırı kapatmam gerektiğini düşündüğüm birşey olmadığı daha çok hafif ürünleri tercih ediyorum. Sizde benim gibi seviyor ve kullanıyorsanız daha önce yazısını yazmış olduğum Nars Pure Radiant Tinted Mouisturizer renkli nemlendirici yazıma göz atabilirsiniz. Ürün ile alakalı tüm deneyimlerimi ve ürününün özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Fondöten Nedir ?

Fondöten cilt kusurlarını kapatmak için yüzümüzde kullandığımız kozmetik ürünlerinden biridir. Sivilce, siyah nokta, kızarıklıklar gibi yüzümüzdeki renk eşitsizliklerini kapatarak daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmamızda bize yardımcı olan bir ürün. Daha fazla kapatıcılık içeren, Spf (güneş koruma faktörü) içeren, daha az örtücülük veren, ince yapıda, kalın yapıda gibi daha birçok özelliği bulunuyor. Yağlı ciltlerden, kuru ciltlere ve normal ciltlere kadar birçok markanın ürünlerinde cilt tipi seçenekleri bulunuyor. Ben genellikle ince yapıda ve orta derece de kapatıcılık veren fondötenleri tercih ediyor ve seviyorum.

Fondöten Nasıl Uygulanır ?

Öncelikle fondöten uygulamak için yüzünüzün çok temiz olması gerekiyor. Makyaj kalıntısı olmaması için tonik ile yüzünüzü silin ya da yüzünüzü sadece su ile yıkayın. Daha sonra cilt tipinize uygun olan nemlendiricinizi yüzünüze yedirin. Vücudun ve yüzümüzün neme ihtiyacı vardır. Fakat nemlendiriciyi aşırı miktarda kullanmayın. Az miktarda kullanmak günlük için yeterli olacaktır.

Daha sonra cildinizin tonuna uygun seçtiğiniz fondöteni çok az miktarda yanaklarınıza alnınıza ve çenenize sürün. Fondöteni yedirmeniz için parmaklarınızı, fondöten fırçasını ya da sünger kullanabilirsiniz. Ben parmaklar ile yedirmeyi daha uygun ve daha güzel dağıldığını düşündüğüm için en sık bu yöntem ile yaymayı tercih ediyorum. Fakat sünger de iyi bir sonuç verebiliyor. Fakat sünger de çok çabuk kirleniyor ve sürekli yıkamak durumunda kaldığım için pek sık kullanmıyorum.

Az miktarda yüzünüze sürdüğünüz fondöteni istediğiniz yöntem ile iyice yaymaya çalışın. Güzelce dağıttığınızdan emin olmak için sünger ile uyguluyorsanız pıt pıt hareketlerle, fırça ile uyguluyorsanız hafif dairesel hareketlerle ve ya parmaklarınız ile yayıyorsanız krem sürer gibi ve birşeyi dışarı iter gibi yüzünüzün iç kısımlarından dışarı doğru sürün.

En son işlem olarak da pudra ile fondötenin daha uzun süre kalmasını sağlayarak sabitleyebilirsiniz. Pudra biraz nemi alıp yüzün daha kuru görünmesini sağlayabilir, bunu istemiyorsanız beyaz toz pudra kullanabilirsiniz. Çok az miktarda kalın ve büyük pudra fırçası ile yüzünüzde gezdirirseniz fondöteni sabitlemiş olursunuz.

Pudra ile alakalı daha önce yazısını yazmış olduğum Mac Sıkıştırılmış Pudra yazıma göz atabilirsiniz.

Revlon ColorStay Fondöten Yorumlarım 3

Revlon Colorstay Fondöten Özellikleri

Normal cilter, kuru cilter ve yağlı ciltler için olan seçenekleri mevcut bir fondöten. Ürünün vaad ettikleri 24 saat kalıcılık ve uzun süre boyunca aynı düzeyde ve renkte kalan fondöten. Revlon Colorstay fondöten kapatıcılığı yüksek bir fondöten olarak biliniyor.

Renk skalası oldukça fazla olan bir fondöten ki bu da bizim işimize gelir. En açık tenlilerden en koyulara kadar birçok tonunu kolayca bulabiliyorsunuz.

Revlon ColorStay Fondöten Yorumlarım 4

Kimileri fondöteni yaymanın zorluğundan bahsetse de birçok kişinin hem fikir olduğu nokta ise revlon colorstay fondötenin (revlon colorstay foundation) kapatıcılığı yüksek olması, kalıcı olması ve uzun süre boyunca sürdüğünüz renk düzeyinde kalıyor olması.

Fondöteni isterseniz parmaklarınızla, isterseniz bir fondöten fırçası ile ya da sünger ile yayabilirsiniz. Ben genellikle ellerimle yaymayı daha çok seviyorum. Parmakların ısısı ile birlikte daha güzel bir şekilde yayıldığını düşünüyorum.

Özellikle yağlı ciltlerde oldukça kalıcı ve parlama yapmayan bir fondöten. Yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından biridir yüzde parlama olması. Bu fondöten bunu minimuma indirerek güzel bir sonuç ortaya çıkartıyor. Bu yüzden tüm cilt tipleri için önerebilirim.

Ürün pompasından basarak ürün gelen bir kaba sahip. Yanınızda taşımak için çok uygun değil. Biraz ağır bulabilirsiniz.

Revlon colorstay fondötenin bir diğer artısı da bana göre diğer markaların fondötenlerine nazaran daha uygun fiyatlı olması diyebilirim. Piyasada ki birçok marka (Mac, nars, benefit…) fondötenlerine kıyasla daha uygun fiyatlı bir ürün. Revlon colorstay fondöten fiyatı 53 tl. Eğer indirimde denk gelirseniz 30-35 tl ye de gayet uygun fiyata bulabilirsiniz.

Revlon colorstay pressed powder (sıkıştırılmış pudra) da fondöteni kadar konuşulup seviliyor. Pudra yüzümüzdeki makyajı sabitlemeye yarayan bir makyaj malzemesi. Ürüne sahip olmadığım için pudrası hakkında pek bir yorum yapamayacağım.

Revlon colorstay golden beige tonu biraz daha bronz görünmeyi sağlayan bir ton.

Revlon eyeliner’ı da oldukça seven var fakat onu henüz kullanmadığım için fazla bir yorum yapamayacağım. En kısa sürede kullanırsam deneyimlerimi ve görüşlerimi sizlerle paylaşırım.

Revlon Colorstay Fondöten

Revlon Colorstay Fondöten Nerede Satılır ?

Revlon colorstay nerede diyorsanız; Revlon colorstay rossman kozmetik marketlerinde bulabilirsiniz. Özellikle Anadolu yakasında Rossmann mağazası oldukça fazla bulunuyor. Yolunuz düşerse bakabilirsiniz. Ayrıca Watsons mağazalarında da Revlon markası satılıyor.

Revlon Colorstay fondöten ve markaya ait tüm diğer ürünleri yukarıda saydığım kozmetik marketlerinden bulabilirsiniz. Ya da Revlon’un kendi sitesinden ürünlerine göz atabilir, markaya ait Revlon colorstay eyeliner, Revlon colorstay concealer, lipstick gibi diğer tüm ürünlere ulaşabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

Revlon instagram hesabındaki fotoğraflara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.