Merhaba.. Bir kaç gün önce doğum günüm olması sebebi ile Sephoranın doğum günlerinde herkese sunduğu hediyelerden biri olan Sephora maske, blue clay mask yani kil maskesinin nasıl sürüldüğü ve maske ile ilgili aldığım sonuçları sizinle paylaşacağım. Gelin hep birlikte göz atalım.

Öncelikle biraz kil maskesinin özelliklerinden bahsedelim. Daha sonra Sephora’nın kil maskesi ile ilgili deneyimlerimi ele alacağız. Kil maskesi yüzümüzdeki birikmiş kir ve yağdan cildimizi arındırarak daha pürüzsüz ve güzel bir cilt elde etmemize yardımcı olan bakım ürünlerinden biridir. Bildiğiniz gibi bir çok türde maske var. Son yıllarda da özellikle kil maskeleri her yerde türemiş durumda. Evet sağladığı his ve verdiği sonuç itibariyle gerçekten kullanmaya değer bakım ürünleri arasında geliyor.

Sephora clay mask paketin içerisinde ve sıkıp ürün gelen cinsten. 35 mllik ürün yani yaklaşık 4 – 5 kez kullanabileceğiniz miktarda. Mavi maske cildi arındırmayı ve oksijen vermeyi vaad ediyor.

Sephora Maske , Blue Clay Mask Deneyimlerim 6

Deneyimlerim

Sephora Maske ile ilgili deneyimim şöyle; cildimi yatıştırdı ve sürdükten sonra yumuşacık yaptı. Cildime dokunduğumda bayağı bir yumuşaktı. Fakat tek sıkıntısı çoğu kil maskesinde olduğu gibi uyguladıktan ve yüzümü su ile duruladıktan sonra farkettim ki yüzümü biraz kuruttu. Bahsettiğim aşırı bir kuruluk değil fakat yinede bir miktar yüzümü nemlendirme ihtiyacı duydum. Günlük nemlendiricimden çok az uyguladım. Bir çok kil maskesi yüzü kurutma işlemini yapabiliyor. Yinede bu maske diğer kil maskelerine göre daha az kurutuyor. Özellikle hem peeling hem kil maskesi işlevini gören Clinique Peeling Kil Maskesine kıyasla.

Cilde oksijen vermesi kısmınıda çok sevdim. Yumuşacık yapmasının yanı sıra cildime ferahlık vererek daha hava alıyor gibi bir his verdi. Benim cildim normal genellike az miktarda T bölgesi yağlanabiliyor. Maske normal, yağlı, kuru ve hassas tipteki ciltler için uygundur.

Sephora Maske , Blue Clay Mask Deneyimlerim 7

Yüzü nemlendirmek için kullanılan Sephora yüz maskesi Lotus çiçeği özlü kağıt maskeyi merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz. Daha önce de Sephora göz maskesi (sephora green tea mask) denemiştim. Merak edenler varsa linke tıklayarak deneyimlerimi görebilirler.

Haftada iki kez kullanabileceğiniz bir ürün olsada ben haftada bir kez uygulamayı tercih ediyorum. Bir çok maske için aynı kuralı uyguluyorum. Haftada bir kez maske uygulamak bana göre yeterli oluyor. Çünkü sürekli gözenekleri açmakta iyi olmayacaktır.

Sephora Maske , Blue Clay Mask Deneyimlerim 8

Yüz Maskesi Nasıl Sürülür ?

Maskeyi uygulamak için düz kedi dili fondöten fırçası kullanabilirsiniz. Mac’in 190 numaralı fırçası bunun için gayet uygun. Fırça kullanmak istemeyenler parmaklar ile yüzüne sürebilirler. Kedi dili fondöten fırçamda vardı fakat ben parmaklarımla dağıtarak uyguladım. Kolay bir şekilde uygulayabiliyorsunuz. Bir süre sonra kurumaya başlıyor. Tüm yüze ( göz altı hariç) uyguladıktan sonra yaklaşık 15 dakika beklettim. Yavaş yavaş kurumaya başladı zaten. 15 dakika sonrasında ılık su ile duruladım. Havlu ile tahriş etmeden hafifçe yüzümü sildim.

Sevdiğim diğer bir yanı ise ürünün en az 5 kez kullanılabilecek miktarda olması oldu. Çok çabuk bitecek gibi görünmüyor. Yani haftada bir kez yapıyor olsanız en az bir ay maskesiz kalmazsınız. 🙂

Sephora Maske , Blue Clay Mask Deneyimlerim 9

Başka markalara ait çok fazla kil maskesi denemediğim için karşılaştırma yapamayacağım. Fakat verdiği sonuç olarak iyi bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Yinede aşırı beklenti olmasın. Heleki ilk seferde deneyerek yüzünüzdeki tüm kir ve siyah noktaların bir anda gideceğini düşünmeyin. Temizleme işlemi yaptığını ve cildin daha yumuşak olmasını sağladığını söyleyebilirim. Kısacası uygun fiyatlı bir kil maskesi arıyorsanız Sephora mağazalarından ürünü bulabilirsiniz.

Sephora Maske , Blue Clay Mask Deneyimlerim 10

Farklı maske çeşitleri olarak glamglow markasına da bakabilirsiniz. Glamglow yüz maskeleri konusunda kaliteli markalardan biridir. Fakat glamglow fiyat olarak biraz daha fazla. Sephora Maske fiyatını 40 tl. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.