Biraz aradan sonra herkese yeniden merhaba.. Bu aralar vakit bulabildiğim sürece yazabiliyorum, o yüzden biraz boşlamış bulundum.Bir kaç aydır kullandığım ve çok kişinin övdüğü makyaj ürünlerinden biri olan Sephora outrageous curl maskara’ya blogumda değinmek istedim. Gelin deneyimlerimi birlikte inceleyelim.

Maskaralar her zaman en sevdiğim makyaj malzemelerinden biri olmuştur ki bir çok kızında eminim öyledir. En iyi maskarayı bulmak için de bir çok markanın maskarasını deneriz. Çünkü hem dolgun, hem kıvrık hem de uzun yapsın isteriz. Benim garanti edebileceğim şu zamana kadar denediğim en iyi maskaralardan biri kesinlikle Benefit They’re Real oldu. Tek eksi yanı sizinde bildiği gibi fiyatı. Kullananlardan bazıları çok zor çıktığını söylüyor fakat ben öyle bir sorun yaşamadım. O yüzden bir maskara tavsiye et deseniz ilk They’re Real’ı tavsiye ederim. Şimdi gelelim asıl konumuz olan Sephoranın maskarasına..

Sephora Outrageous Curl Maskara Deneyimim

Bu maskara bir çok kişide gördüğüm ve Sephora outrageous curl kullananların büyük bir kısmı “aaa çok güzel mutlaka al” diye tavsiye ettmişti. Ben de rimelimin bittiği ve yeni bir rimele ihtiyacım olduğu bir dönemde satıcı kişiye sorarak onunda tavsiyesiyle büyük boyunu almış bulundum. Fiyatı 69 tl yani diğer maskaralara göre çok daha uygun fiyatlı. Ama gel gelelim performansına.. (Bu arada bir önceki rimelim Benefit Bad Gal Bang di. O buna göre daha iyi bir rimeldi diyebilirim. Rimelle ilgili yorumlarımı için linke tıklayabilirsiniz.)

Dış görünüm olarak güzel bir görüntüye sahip. Öncelikle maskaranın şişesi tombul fakat içerisinden çıkan fırça hem yarım hem de acayip kalın değil. Zaten almadan önce de sanki alt fırçasıymış gibi diye bir yorum yapmıştım. 🙂 Cidden de öyle.. Gelelim sephora outrageous curl maskara yorumlarıma..

Sephora Outrageous Curl Maskara Deneyimim 1

Kullanmaya başladım. Yaklaşık 3 aydır hala kullanmaktayım. Ben öyle herkesin söylediği gibi maskarayı beğenmedim. Yani kullanıyor olmam öyle aman aman beğendiğimden değil elimden çıkması için. Neyini beğenmedin de derseniz.. Başlıyorum.. Öncelikle yukarıda da bahsettiğim gibi fırça yarım yani alt kirpik rimellerinin fırçası gibi küçük bir fırçaya sahip. Bu arada sitesinde uzunmuş gibi görünüyor benden söylemesi..

Kullanmadan önce kirpik kıvırıcısı ile kirpiklerinizi kıvırırsanız daha kıvrık yapar. Fakat ben uzun süredir kirpik kıvırıcısı kullanmıyorum. Çünkü kirpiklerimi iki kez kırdığını farkettim. Çok uzun süre ve çok bastırarak kullanmakta zarar veriyor. Dikkatli olmak gerek..

Sephora Outrageous Curl Maskara

Rimel kirpikleri yeteri derecede uzatıyor çok fazla bir dolgunluk vermiyor. Eğer üzerinden 2-3 kat geçerseniz dolgunlaştırır ama bence geçmeyin. Çünkü 2 ve ya 3 kat sürmeye kalkışınca kirpikleri hem birbirine yapıştırıyor hem de topak topak yapıyor. Bende böyle yapan maskaralardan hiç hoşlanmıyorum. 🙁 Bu yüzden öncelikle içerisinde az ürün kalmış olan maskarayı kirpiklerimden geçiyorum. Daha sonra Outrageous curl maskarasını sürüyorum. Yeni maskaraların özelliklerinden biri olan o çok ıslak yapısını kirpiklerde görebiliyorsunuz. Kısacası en iyi özelliği kıvırıp biraz uzatması diyebilirim. Ama fırçası küçük olduğu için ben sürümünü zor buldum. Yani sürerken dikkatli sürmek gerekiyor. Fakat eğer kirpikleriniz çok uzun ve dolgunsa bu maskarayı sevebilirsiniz. Hatta böyle bir kirpiğiniz varsa zaten muhtemelen bir çok maskarayı seversiniz. 🙂

Sephora Outrageous Curl Maskara

Bendeki duruşunun fotoğrafını da aşağıya koyuyorum..

Sephora Outrageous Curl Maskara Deneyimim 2

Sephora Outrageous Curl Maskara Artıları ve Eksileri

  • +Kirpikleri uzatıyor olması
  • +Kirpikleri kıvırıyor
  • +Uygun fiyatlı olması
  • -Kirpiklere dolgunluk vermiyor
  • -Bir kaç kat uygulanmıyor çünkü topaklanmaya yapıyor
  • -Yine çok kat uygulayınca kirpikleri birbirine yapıştırıyor

Sephora outrageous curl maskara deneme boyu da mevcut. Dilerseniz siz önce deneme boyunu alın. Bir deneyip görün ki zaten fırça da deneme boyu gibi. :))) Sephora outrageous curl maskara satın almak için Sephora mağazasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Umarım yazım hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.