Sephora Yüz Maskesi – Lotus Kağıt Maske Kullanımı

Geçen gün Sephora mağazasına girip yeni birşeyler bakarken kasada bana doğum günüme özel hediye vermek istediklerini söyledir. Bunu birçok kişiye doğum günlerinde böyle bir ayrıcalık sunuyorlar. Doğum gününe özel Sephora Lotus Çiçeği özlü yüz maskesi ve yanında bir de Sephora göz maskesi veriyorlar. Öyleyse deneyimlerime göre bakalım Sephora yüz maskesi ile ilgili neler düşündüğümü merak ediyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

Gelelim ürünün vaad ettiklerine.Doğal lotus çiçeği özü ile hem dinlendiren hem de nemlendiren bir maske olduğunu söylüyor marka. Cildi uzun süre nemlendirerek stres ve yorgunluğun etkilerini gideriyor ve taze rahatlamış bir cilt sunuyormuş. Sonuç olarak nemlenmiş ve rahatlamış bir cilt sunuyormuş. 3 haftada bir kullanılabilecek bir ürün olduğunu da eklemişler.

Sephora Maske Deneyimim

Benim yüzümün maskeye ihtiyacı olduğunu düşünüyordum zaten. Yüzümün nem almasını ve temizlenmesini istiyordum böyle bir hediye gelmesi de sürpriz oldu benim için. Derken birkaç gün içinde ürünü deneyimleyip sıcağı sıcağına sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle belirtmem gerekirse Sephora Yüz Maskesinin paketini açar açmaz etrafa çok güzel bir koku yayıldı. Sanırım lotus çiçeği kokusu. Hiç rahatsız edici bir koku değil gerçekten yoğun ama çok temiz ve hoş bir koku. Bu ürünün artılarından biri oldu diyebilirim.

Daha önce yazısını yazmış olduğum ve deneyimlediğim bir diğer maske ise Tony Moly maskesinin çamur maskesi. Yazıma bakıp inceleyebilirsiniz.

Sephora Kağıt Maske Kullanımı

Sephora kağıt maskesi kullanımını anlatmak gerekirse öncelikle kağıdın arkasında yazan herşeyi okumanızı tavsiye ederim. Nasıl kullanılacağı orada Ingilizce olarak verilmiş. Kağıdı  açma kısmından yani en alt kısımdan kolayca açıyorsunuz fakat dikkat edin bende olduğu gibi açarken maskenin nemi dökülmesin üzerinize.

Önce yüzünüzü temiz saf su ile yıkamanızı öneririm. Hiç bir makyaj ve makyaj kalıntısı kalmasın.

Daha sonra maskenin ne kadar nemli ve ıslak olduğunu hemen farkediyorsunuz zaten. Açar açmaz da etrafa çok güzel bir koku yayılıyor. Lotus çiçeğinin güzel kokusu. Koku asla rahatsız edici değil.

Maskenin pembe paketini açtıktan sonra yine pembe renkte bir kağıt ve ona sarılmış yani ikisi birbirine yapışmış halde kağıt çıkıyor. O pembe kısmı ayırmanız gerek. Zaten beyaz renkte olan sizin yüzünüze oturtacağınız maske.

Gayet nemli olan artık neminden ellerinize doğru akan maskeyi hızlı hareketlerle doğru bir şekilde yüzünüze oturtmanız gerekiyor. Göz, alın ve burun kısmını tam anlamıyla düzgün bir şekilde yerleştirip kağıt maskeyi yüzünüze yapıştırın.

Ben yaklaşık 20 dakika beklettim yüzümde. Ürünün arka kısmında 15 dakika bekletebilirsiniz yazıyor. O sırada yüzüme acayip bir şekilde ferahlık ve nem verdiğini hissettim. Hafif bir soğukluk da veriyor bu yüzden.

Daha sonra 15-20 dakika kadar beklettiğim maskeyi yavaşça yüzümden çıkartınca yüzümün ne kadar nemli olduğunu gördüm. O kadar nem verdi ki parlıyordu artık yüzüm o derece nem gördüm ben. Yüzümde hala kullandıktan yarım saat sonra bile kokusu geçmedi. Fakat rahatsız edici değil. Gayet güzeldi.

Ürünü çıkardıktan sonra yüzünüzü yıkamanıza da gerek yok. Zaten paketin arka kısmında da böye bahsediyorlar. Ben yüzümüz durulamadım. Öyle bir durulama ihtiyacı da duymadım zaten.

Sephora Yüz Maskesi Artıları

  • Yeterli nem vermesini sevdim
  • Kokusu harika kesinlikle
  • Kullanımı çok basit olması
  • Fiyat açısından uygun olması
  • Yüzüme ferahlık vermesi yapıştırdıktan yaklaşık 3 dakika sonra farkettiğim ilk şey oldu.

Sephora Yüz Maskesi Eksileri

  • O kadar ıslak ki açar açmaz ürün dökülüyor. Dikkat etmeniz gerek.

Sephora Yüz Maskesine tüm sephora mağazalarından ulaşabilirsiniz. İsteseniz bu maskeden ve ya göz maskesi gibi çeşitleride inceleyebilirsiniz. Umarım yazıyı faydalı bulmuşsunuzdur ve hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.