Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Herkese merhaba.. Kahverengi göz makyajı, bahar makyajı gibi bir çok farklı makyajları denedikten sonra bu kez siyah göz makyajı denemek istedim ve bunu sizlerle paylaşıyorum. En sevilen ve herkese yakıştığını düşündüğüm siyah göz makyajı için kullandığım malzemeleri ve nasıl yaptığımı merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Siyah Göz Makyajı en sevdiğim makyaj görünümlerinden biri. Eğer gözlere ağırlık verilecekse dudakları daha sade tutmak gerekiyor. Yani gözler koyu ise dudaklar nude kalmalı. Kırmızı ruj süreceksiniz göz makyajınızı da oldukça sade tutmanız gerekir.

Makyaj teknikleri saymakla bitmez. Baking Makyaj Tekniği, Kontür Tekniği ve Strobing tekniği en popüler olan ve sık kullanılan teknikler arasında başı çekiyor.

Bu makyaj için kullandığım makyaj ürünlerini aşağıda listeledim. Siz illaki aynı ürünü kullanmak zorunda değilsiniz fakat farklı markaya ait benzer ürünleri kullanabilirsiniz.

Kullandığım Ürünler

 • Gulsha Gül Suyu
 • Makeup Forever Hd Fondöten
 • Mac Strobe Cream
 • Mac Paint Pot Painterly
 • Nars Radiant Creamy Concealer
 • Urban Decay Naked 2 Palet siyah renk far
 • Mac lacivert-siyah hafif ışıltılı far
 • Benefit Bad Gal Mascara
 • Benefit Browvo Conditioning Primer
 • Flormar Siyah Göz Kalemi
 • Mac Sıkıştırılmış Pudra
 • Pysician Formula Butter Bronzer
 • Inglot Amc Face Blush 94
 • Blistex Nemlendirici
 • Mac Hover Dudak Kalemi
 • Mac Kinda Sexy Ruj

Ten

Ten ürünlerinde özellikle günlük makyaj da her zaman hafif ürünleri tercih etmeyi seviyorum. Sade makyaj yapmak ürünleri aşırı değil ama yeteri kadar kullanmak kesinlikle daha iyi bir sonuç veriyor. Tenin pürüzsüz olması için nemlendiriciyi bile sürmeden önce yüzüme Gulsha Gül Suyundan üç fıs sıktım. Sonrasında nemlendiricimi sürdüm. Yüzün daha parlak görünmesi açısından favorim Mac Strobe Creamden az miktarda uyguladım. Fondöten olarak en sevdiğim fondötenlerden biri olan Makeup Forever Hd fondöteni ıslak bir sünger yardımıyla dağıttım.

Göz

Sıra geldi makyajın en can alıcı kısmına yani göz makyajına. Koyu göz makyajı bir çok kadına yakışan makyajlardan biri bence. Siyah göz farını yavaş yavaş göz kapaklarıma uygularak sürdüm. Küçük bir fırça ile alt kirpik diplerimede geçtimGöz altımı Nars Radiant Creamy Concealer ile aydınlattım.

Daha önce başka bir yazımda daDumanlı Göz Makyajı yapmıştım ve bahsetmiştim. Merak ediyorsanız linke tıklamanız yeterli.  Rimel olarak Benefit Bad Gal Mascarayı kullandım. Kirpikleri uzatan fakat fazla bir dolgunluk vermeyen maskara. Bu makyaj için yeterli olduğunu düşünüyorum.

Buğulu göz makyajı için tek yapmanız gereken göz farını iyice dağıtmak. Siyah farı kalın ve yumuşak kıllı bir fırça ile dağıttığınız taktirde buğulu makyaj elde edersiniz.

Yanak

Yanaklarda ağır bir kontür işlemi yapmadım fakat Pysician Formula Butter Bronzer ile daha bronz bir görüntü elde etmek için hem yanaklarıma hem alnımın kenarlarına ürünü bolca dağıtarak uyguladım. Bu bronzer’ın özellikle kokusu çok hoş ve yapısıda gayet hafif. Turuncu görünüm vermeyen doğal bronzerlardan biri. Allık olarak şu aralar takmış olduğum kendisiyle adeta aşk yaşadığım krem formda allıklardan biri olan Inglot amc face blush 94 numaralı allığı sürdüm. Biraz üzerinede geçerek daha bronz bir görünüm elde etmek istedim. Bu işlemi özellikle yaz aylarında güneşte yanınca burun ve yanaklarınızın kızarması görünümünü seviyorsanız uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim. Son olarak makyajın kalıcılığını arttırmak için ise Mac sıkıştırılmış pudradan büyük bir fırça ile yüzüme geçtim.

Dudak

Dudaklara ise daha mat bir görüntü vermek açısından mat bitişli olan nude-şeftali tonlarındaki Mac Kinda Sexy ruj’u tercih ettim. Ruju sürmeden önce her zamanki gibi dudakları blistex nemlendirici ile nemlendirdim. Özellikle mat bitişli rujları sürmeden önce rujun çatlamaması ve dudaklarınızın kuru görünmemesi için mutlaka bir nemlendirici sürmenizi öneririm. Sonrasında Mac Hover dudak kalemi ile çerçeve yaparak geçtim ve rujumu sürdüm.

Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve bu siyah göz makyajını kullanmak istersiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Herkese sevgiler…

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.