Sokak Modası bildiğiniz gibi birçok kişinin yön verebildiği kendi tarzlarını gördüğümüz moda olan ve ya olmayan parçaları kombinlemeye yarar. Bu yazımda Sokak Modasına yön veren blogger isimlerden biri Negin Mirsalehiyi seçtim. Bakalım ne tür bir tarzı var ?..

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 22

Sokak Modası arasında en sevilenlerden biri bence salaş, ince elbiseler ve rahat ayakkabılar. Fakat spor ayakkabı yerine ince bant taba rengi bir sandalet görmek daha iyi olabilirdi.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 23

Kış aylarında tercih edilecek kombinler arasında yine gömlek üzerine giyilmiş örgü detayı büyük olan bir kazak ve deri görünümlü pantolon.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 24

Rahat kombin sevenlerdenseniz yaz aylarında ince askılı desenli bir elbisenin üzerine kot ceket alabilir ve aynı kombini sade spor ayakkabılar ile kombinleyebilirsiniz.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 25

Havaalanı stillerinden biri. Aynı zamanda hem rahat hem salaş bir görünüm.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 26

Kış ve sonbahar aylarında tercih edilecek bir kombin. Gömlek üzerine kazak giymek ve bu kombini dar paça bir pantolon ile tercih edebilirsiniz. Kombinde favorim ise vizon rengi botları oldu.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 27

Gömlek elbise tamam fakat o terlikleri ben pek uygun göremedim. Renk dışında terlikler bence  ayağının zarifliğini alıp götürmüş.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 28

Bu içerikteki en güzel kombinlerden biri. Elbisenin sadeliği modeli rengi herşeyi ile beni benden aldı. Aynı şekilde ayakkabını da tonu ve modelini ben çok beğendim. Her zaman bilinen bir şey var ki o da beyaz ile pudra pembesinin uyumudur.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 29

Sonbahar ve kış aylarında tercih edebileceğiniz bir kombin. Buradaki en güzel parça bence etek. Fakat üzerine yine aynı tonlarda bir kazak seçmesi ve kazağın çizgi detayı olması biraz yorucu olmuş diyebilirim.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 30

Kazak ve pantolon ile rahat ve gayet salaş bir kombin.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 31

Bu tarz pantolonların boyu daha kısa gösterdiği bir gerçek. Bu yüzden bu tarz pantolonları 1.70 ve üstü boya sahip kişilerin giymesini ve onlara daha çok yakışacağını düşünüyorum. Aynı mode paçaları yırtık olmayan kot modeli bende de var. Aynı şekilde sivri burun ayakkabı ve ya spor ayakkabı ile kombinlemeyi tercih edip üzerine sade bir tişört giymesi seçiyorum.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 32

En güzel görünümlerinden biri bence. Çantanın güzelliğini hiç konuşmuyorum bile. Direkt tartışmaya kapatıyor kendisini. Kazak ve eteğin uyumuna siz karar verin. Fakat bence aşırı tatlı bir kombin olmuş. Aynı kombini siyah opak çorap ile de kış aylarında yapabilirsiniz.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 33

Tulum konusunda en sevdiğim yaz aylarında tercih edilecek bu v yaka, uzun kollu ve şort tulumlardır. Geniş şapkalar ile rahatlıkla kombinlenebiliyor.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 34

Gömlekleri kim sevmez ? Yaz aylarında tercih edebileceğiniz bir kombin. Salaş değişik stillerde gömlekleri skinny pantolon ile kombinleyebilirsiniz. Bir de loafer oldu mu tamamdır. Gömlek detaylı kombin önerileri istiyorsanız daha önce yazmış olduğum Miranda Kerr Sokak Stili yazıma göz atabilirsiniz.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 35

Black on black, white on white, denim on denim biliyordum fakat pink on pink pek alışılmış bir şey değildi. Beğendim mi tabiki evet. Çünkü pembe severiz. Kendisini de çok yakıştığını düşündüğüm pembe gömleğine özellikle vuruldum. Çünkü ben gömleklere aşırı bağlı ve seven biriyim. Bu kombini altın sarısı rengi takılar ile kombinlemeyi seçmiş.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 36

Üzeri baskılı ve yazılı tişörtleri sizde yaz aylarında yüksek bel açık renk kot pantolonunuz ile birlikte kombinleyebilirsiniz. Bu sade kombinde aksesuar takarak (şapka, kemer, bileklik, saat gibi ) sadeliği biraz kırabilirsiniz. Negin açık pembe rengi şapka ile kombinlemeyi seçmiş.

Sokak Modası

Sokak Modası arasında sevdiğim tarzlardan biri kot pantolon kot ceket içerisine omuzlarını açık üstler.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 37

Kış mevsimlerinde tercih edilecek en güzel kombinlerden biri. Örgü desenli püskül detayları olan kalın bir kazak ve altına açık mavi rengi olmasa daha iyi olabilirdi dediğim yırtık kot. Yırtık kotları ben hiç sevemedim. Fakat bu kombinde fena olmamış.

Maxi Elbiseler

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 38

Maxi elbiselerden biri daha. Elbisenin tonu ve modeli çok tatlı. Mavinin en güzel tonlarından biri sanırım. Aynı şekilde yine bir şapka ve sandalet ile kombinlemiş. Şapkanın açık renk olmasını daha hoş bulurdum fakat sandaletlerine uyum sağlaması için koyu renk seçmiş olabilir.

Sokak Modası

Benim favorilerimden biri oldu bu görünüm. Elbiseye bayıldım ! Uzun kollu v yaka kısa elbiselerin her zaman daha uzun gösterdiğini düşünüyorum. Bu elbiseyi de kemer ile tutturmayı tercih etmiş. Elbise de çiçek desenleri olması elbiseyi daha zarif gösteren detaylardan biri olmuş. Aynı şekilde bu elbiseyi ince bant topuklu ayakkabılar ve ya şık bir sandalet ile bile kombinleyebilirsiniz.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 39

Maxi elbiseler her zaman benim favori elbiselerimdir. En sevdiğim özellikle yazın en rahat, en tercih edilen tarzlardan biridir. Maxi elbiseleri isterseniz sandalet, isterseniz ince bant ve ya kalın topuklu ayakkabılar ile bile kombinleyebiliyorsunuz. Çiçekli maxi elbiseyi daha sade tutmak için ayakkabıyı ve çantayı tek renk seçmekte fayda var.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 40

Beyaz ve açık mavi rengin uyumu. Sizde Negin gibi açık mavi gömleğinizi bağlayarak kısa gösterebilirsiniz. Sade olan bu tarzı spor ayakkabılar ile tercih etmeyi seçmiş.

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 41

Sokak Modasında ön plana çıkan parçalardan biri de elbiselerin üzerine kot gömlek giyme stili. Bence gayet havalı. Aslında giydiğiniz elbiseye ve seçtiğiniz kot gömleğin kalınlığı ve tonunun açıklığı ve koyuluğuna göre birbiri ile uyum sağlayıp sağlamadığını görebileceğiniz bir stil. Bu siyah ve kırmızı renkleri içeren ince elbisenin üzerine ince kot gömleğin uyduğunu düşünenlerdenim. Siz ne dersiniz ?

Sokak Modası 2018 - Negin Mirsalehi 42

Sade görümlerden biri daha. Ayakkabılar kendini o kadar belli ediyor ki geri kalanı zaten sade tutmazsa rüküş olurmuş. Yüksek bel pantolonun paçalarını çok fazla kıvırma durumunu pek sevmedim. Fakat ayakkabılar oldukça sıradışı.

Sokak Modası ile ilgili yazım bu şekildeydi. Sokak stili önerileri görmeyi seviyorsanız daha önce yazmış olduğum Olivia Culpo Sokak Stili yazımıda inceleyebilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve keyif almışsınızdır. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.