İrlandalı eczacılık profesörü Thomas Smith tarafından üretilmiş olan bu ürünü öncelikle Sudocrem nedir?, Sudocrem nasıl kullanılır ? ve Sudocrem ne işe yarar ?, Sudocrem faydaları nelerdir?, gibi soruların yanıtlarını gelin bu yazımda beraber inceleyelim.

Sudocrem Nedir? 

Bir çoğumuzun hakkında hiç bilgiye sahip olmadığı ve ya bazılarımızın da uzun süredir kullandığı ve her derde deva gördüğü bir krem. Bu yazımda sudocrem ile ilgili herşeyi paylaşacağım. Aslında Sudocrem bebekler için kullanılan bir bebek pişiği kremi. Cildimiz de oluşan bir çok yaraya hatta sivilceye iyi gelmekte olan bir krem. Çinko oksit maddesi içeriyor. Pişik, sivilce, yanık, kızarıklık, el çatlakları, egzama, cilt lekesi, doğum lekeleri, sivilce lekeleri, tahriş olunan bölgeler (grip zamanlarında burun kenarları), uçuk, morluklar, sinek ısırıkları gibi kısacası birçok yara ve ize iyi gelen bir antiseptik iyileştirici krem.

Birçok yerde özellikle sosyal medyada instagram da sıkça adı geçen kremlerden biri Sudocrem. Haliyle böyle olunca özellikle kullananlardan geri dönüşler de iyi yönde olunca insan deneyimlemek istiyor.

Bebekler için üretilmiş bir ürün olsa da biz büyükler de kullanılması da oldukça yaygın. Sudocrem sivilceyi geçirdiği , sivilce izlerini ve lekelerini önemli ölçüde küçülttüğü ve ya geçirdiği söyleniyor.

Yanıklar da da oldukça etkisi olan bu kremi yemek yaptığınız da oluşan yanıklardan ve ya tatilde güneş altında çok fazla kalmaktan oluşan yanıklarda da kullanabilirsiniz.

Sudocrem

Yüz rengini açtığı ile ilgili de bir takım söylentiler var. Kullananlar yüz renklerini beyazlatmasını yani kullanılan bölgeye sivilce lekeleri gibi hafif koyu renk iz bırakan bölgelere uygulandığı zaman o bölgenin rengini açtığını belirtiyorlar. Sudocrem lekeleri azalttığından dolayı lekeli bölgedeki rengi açmasında da etkili oluyor.

En çok karşılaşılan durumlardan birisi de Sudocrem’in herhangi bir tüylenme yapıp yapmadığıydı. Krem kullandığınız bölgeye ekstra bir tüylenme yapmıyor sadece var olan tüylerinizin biraz daha erken uzaması yönünde bir durum oluşturuyor.

Sudocrem Kaç Günde Etki Eder? 

Bu gibi ürünleri kullandıktan sonra aklınızda mutlaka soru işaretleri olacaktır. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki her ürün herkese çok iyi gelecek bütün yaralarını geçirecek diye bir şey yoktur. Eğer sivilcelerinizi geçirmek ve ya izlerini gidermek için kullanıyorsanız öncelikle kendinize içten de dikkat etmeli ve iyi beslenmelisiniz. Sonuçta sivilcelerin oluşmasının bir nedeni var. Sağlıksız ve yağlı yiyecekler yerseniz mutlaka sivilce problemi yaşarsınız. Her zaman için günde en az 6 bardak su içmeye özen gösterin. Aynı sorunu bende çoğu kez yaşıyorum. Çikolataya karşı kendimi durduramadığım zamanlarda ve ya aylık (adet) durumlarında öncesinde sivilceler oluyor. Bunun için Sudocrem’i kullanabilirsiniz fakat kaç günde etki edeceğinin kimse net olarak yanıtını veremez. Gece yatmadan önce kullandığınız zaman ertesi sabah kalktığınızda ufak da olsa bir etki mutlaka göreceksinizdir. Tabii ki bir anda yok olmasını beklemeyin sabırlı olun. Ama Sudocrem diğer kremlere göre daha çabuk etki gösterdiği bir kesin.

Sudocrem Nasıl Kullanılmalı

Eğer yüzünüzde bir bölgeye uygulayacaksanız gece yatmadan önce uygulamak daha iyi olacaktır. Gün içinde değil de akşam ve ya gece yatmadan önce istediğiniz bölgeye uygulamak daha yararlı olacaktır. Çok az miktarda elinize alıp yara ve ya iz olan bölgeye uygulayabilirsiniz. Elinize bir eldiven geçirip bölgeye o şekilde sürmeniz daha yararlı olacaktır çünkü sonrasında elden çıkması biraz zaman alıyor, kolay çıkmıyor. Beyaz görüntüsü hemen sürdüğünüz bölgeye yayılıyor. Tüm yüze uygulamayın sadece yara olan bölgeye, iyileşmesini istediğiniz bölgeye az miktarda uygulayın. Ve mutlaka sürmeden önce o bölgeyi su ile temizleyin temiz olduğundan emin olduktan sonra Sudocrem’i sürebilirsiniz.

Sudocrem Faydaları 

Sudocrem faydaları arasında; cildi koruduğu ve koruyucu katman oluşturduğu söyleniyor. Zaten bebeklerde kullanıldığı için en hassas cilde sahip kişilerde ve diğer herkesde kullanabilir. Eğer tek bir bölgeye uygulayacaksanız her gün uygulamakta bir sakınca yok. Fakat yüzünüzün tümüne sürecekseniz eczanıza sormanız daha uygun olacaktır.

Genellikle yağlı cilt tipine sahip kişiler bu tür ürünlerde kullanmaktan biraz çekinebilirler. Sudocrem faydalarından biride yağlı cilt tipine sahip kişiler de dahil tüm cilt tipleri için uygun olan bir ürün olduğu kullananlar tarafından kanıtlanmış olmasıdır. Yağlı ciltler kullanmaktan korkmasın.

Sudocrem Kimler Kullanıyor ?

 • Tahriş olan bölgeye uygulanır
 • Sivilceleri geçirir
 • Sivilce lekelerini küçültür ve geçirir
 • Yanıklarda kullanılır
 • Egzama da kullanılır
 • Soğuktan çatlayan eller de kullanılır
 • Doğum lekelerinde kullanılır
 • Sinek ısırıklarında kullanılır
 • Morluklar da kullanılır
 • Cilt lekelerinde kullanılır
 • Uçuklarda kullanılır
 • Cilt rengini açmada (beyazlatma)
 • Uzun süre aynı pozisyonda kalınan yatak yaralarında
 • Bebeklerin Pişiklerinde (zaten orjinalinde bebek pişik kremidir)

Sudocrem 60 gram, 125 gram ve Sudocrem 250 gramı da mevcut. Tüm Eczanelerden ulaşabilirsiniz. Sudocrem Fiyatı 14 tl. (60 gram olanı) 250 gram’ı 48 tl. Hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Sudocrem sitesine linkten ulaşabilirsiniz. Sizlerin ürün ile ilgili deneyimlerinizi okumayı isterim bu yüzden paylaşmayı unutmayın lütfen.. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere Sevgiler..

2 Comments
 1. Merhaba , tesadüf bu kremi buldum ilk defa kullanılacak benim iki yaşında kızın var onda allerjiye bağl kaşıntılar mevcur , size göre bu krem nekadar etki eder ve yüz kısmına kullanmak mümkünmüdür. Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba. Sudocrem zaten genelde bebeklerde kullanılan bir ürün fakat alerjiye bağlı kaşıntılarda ne kadar fayda sağlar bilemiyorum. Siz yinede eczaneye sorun derim. Eğer yüzde bir bölgeye uygulayacaksanız gece yatmadan önce uygulanmalı. Sadece iyileşmesini istediğiniz bölgeye az miktarda uygulanır. Ve mutlaka sürmeden önce o bölgeyi su ile temizlemek gerek. Fakat dediğim gibi yinede eczaneye ve ya doktora bir danışın derim. Sevgiler..

Leave a Reply

Your email address will not be published.